Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állítsam össze 7...

Hogyan állítsam össze 7 hónaposom étrendjét? Leírnátok hasonló korú babátok egy napi menüjét?

Figyelt kérdés
2 hónapig volt csak tejem sajnos, időben elkezdtük a hozzátáplálást így szinte minden ízt ismer, elfogadja a darabos ételt is, a tejes dolgokat most kezdtük apránként kóstolni. hajnalban 4-5 óra körül eszik tápszert és vacsorára. Minden ötlet recept jöhet amit a ti babátok szeret. Nézegettem már neten is sokféle recept van de most saját tapasztalatok, menük érdekelnek, hogy ti mit adtok mondjuk reggelire uzsira stb. Köszönöm előre is :)
2016. nov. 13. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Érdekes hogy minden ízt ismer, amikor nem is ismerhetne.

Az is, hogy tejtermékkel kínálod, amikor még szintén nincs ideje.

Egy 7 hónaposnak még csak 1 hónapja kellene kóstolgatnia és nem csak reggel-este tápszereznie...


De éljen a gyorsvonat!

2016. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

addig kell eljutni, míg meglesz a napi 5 normális étkezés.

7 hónaposan még persze nem, de kb már egy évesen:

reggeli bőséges változatos, glutén, szénhidrát, zöldsé, gyümi

tízó: gyümölcs

ebéd normál főtt étel

uzsonna tejtermékek

vacsi normál főtt étel (de sokan hideget adnak, én nem pártolom)


ht kezdetéhez segítség, hogy mit mikor hogyan milyen ütemben tej előtt v után kell kiváltani:

[link]

2016. nov. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

juj 7 hósan még csak a zöldségeknél kéne tartani, most látom


akkor itt a táblázat, hogy mit ehetnek, csak 6. hótól kell nézni!

[link]

2016. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves első, azt hogy minden ízt ismer úgy gondoltam ami a korának megfelelő. Nem hasra ütés szerűen táplálom hanem a védőnő és az orvos utasítása szerint. Ők mondták hogy minden bébiétel és egyéb az anyatejjel táplált babákhoz igazodik de egy tápszeresnél más a helyzet és gondolom az orvos ért hozzá. Így hamarabb elkezdhettük a hozzátáplálást. Eddig mindenből tejmenteset kapott, tápszer, tejpép. Tejes dolgok alatt értem : babajoghurt pl amit rossmannban is lehet kapni.
2016. nov. 18. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem.

WHO ajánlás tápszeresnél is 6 hónap.

És babajoghurtot se kaphat 7 hónaposan attól mèg hogy azt írják rá.

2016. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2. 3. válaszoló köszönöm a linket átnézem mindenképp. Jelenleg így eszünk:

reggeli: tápszer

tízórai: gyümölcs

ebéd: én főzök zöldségekből, rizsből v tojás mentes tésztából, csirkehúsból v halból főzeléket

uzsonna és vacsora néha megcseréljük: tejpép (sinlac nagyon szereti) van hogy gyümölccsel van hogy natúr, de találtam másfajta gabonapépet is ami tejmentes tápszerrel elkészíthető vagy tápszer

Receptek érdekeltek volna hogy ki mit főz vagy süt meg és mivel kombinálja, saját receptek mondjuk de sajnos ilyet nem kaptam.

2016. nov. 18. 21:56
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]

ez a link is 4 hónapot ír tápszeresnél zárójelben van és mi akkor kezdtük. 8-9 hónaposan írja kefír, túró, nat. joghurt, főzelék dúsításához vagy gyümihez kis mennyiségben, mi sem eszünk rögtön túrós tésztát mint ahogy írtam is. Egy hét múlva lesz 8 hónapos szóval kicsi a valószínűsége hogy ez a pár nap befolyásol bármit is és gondolom a gyerekorvos tudja mit csinál. Azt is kétlem hogy mi vagyunk az egyetlenek akik hozzátáplálnak és azt teszik amit a hozzáértő javasol. Szomorú hogy egy egyszerű kérdésre csak kötözködést és kioktatást lehet kapni holott bárki más aki itt kérdést tesz fel nem ezt várja.

2016. nov. 18. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!