Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg Dévény torna kellene?

Tényleg Dévény torna kellene?

Figyelt kérdés

A 2 honapos oltasnal a gyerekorvos elkuldott minket deveny tornara. Azzal a cimszoval hogy azert nem szeret hason lenni a gyerek mert nem jok az izmai. De elotte ket hettel voltunk ortopedian ahol azt mondtak minden rendben. Szepen tartja magat. Csak tegyuk sokra hasra. Azt is megmuttatak mit csibaljunk. Mi szepen be is tartottuk. Sokszor van hason. Tovabbra sem szeret hason lenni. Mar ket naposan sem szeretett. De ettol fuggetlenul ha rovid idokre is de mindig kicsit hasra tettuk. 2 hetesen mar forgatta mindket iranyba a fejet hason. Ma mar a hasal meg van a 45fok. Van hogy feljebb is nyomja magat. Egyszer mar at is lokte magat :D a hatan is nagyon ugyes. Nyul a jatekai utan. A csorgojet mar magatol is fel tudja venni. A cumijat is probalja mar visszatenni a szajaba. S ulne mar fel. Egyik nap kicsit nagyjabol 45fokos szogben fekudt rajtam s ugy ellokte magat h utana kellett kapno h elore ne bukjon. Plusz ugy dobalja a labait hogy szerintem ma holnap a hatrol hasra fordulas is meg lesz.


11 hetes fiucska anyukaja


(Jah s mar idopontom a tornara csak szerintem nincs semmirol lemaradva a fiam azert mert nem szeret annyira hasalni. Nagyjabol egyebkent 5 percig bir hason maradni. De volt mar h olyan 15-20perc is volt)


Ui: bocsanat az ekezet hianyokert vagy az esetleges elirasokert nem tudok gep kozelbe kerulni



2016. nov. 13. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Az hogy milyen torna kellene vagy nem kellene, neurológus dolga megállapítani. Nem a háziorvos, de nem is a gyógytornász dolga.


Ha túl korán csinál valamit, az is jelezhet egyébként gondot. Egy 2-3 hónapos általában nem ügyességből fordul át, hanem mert feszesek az izmai.

A finommotoros tudás pedig teljesen külön értékelendő a nagymozgásoktól.

2016. nov. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobb az óvatossag. Inkább menj 2x feleslegesen, mint 1x Inkön. Nem biztos, hogy Dévény kell, lehet hogy csak gyógytorna. A kislányomat Katona-módszerrel tornáztatták.
2016. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*mint 1x késön
2016. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem remekul fejlodik a kis manom. De ettol fuggetlenul elviszem persze csak kicsit tartok attol h mivel fizetos a szolgaltatas igy azt fogjak mondani h neki bizony kell a fejlesztes.

Mert egyebkent en hiszek abban hogy minden baba mas utemben fejlodik s hagyni kell oket a maguk utjan. De kozben aggodok is erte. Es mindent meg akarok erte tenni. Es a legrosszabb h kb mindenhol mast irnak arrol hogy mikor mit kene tudniuk a babaknak :/

S az is teny h a mi idonkben nem voltak ilyenek de egeszseges felnott emberek lettunk. S kicsit azt erzem h tul aggodja jelenleg a tarsadalom magat. De kozben en is aggodok mert azt mondta a gyerek orvos h vigyem el. Biztosan azert nem szeret hasalni mert faj neki. De mikor o megnezte s hasra tette akkor mar alapbol sirt. Akkoe meg jo h nem akart semmit sem csinalni. Plusz hozzatette azt is a gyerekorvos h az o 6 honapos unokaja is jar s milyen jo neki. S azert kell az en babamnak h ne legyen lemaradva 2 honappal semmirol. Es ha egy kicsivel kesobb kezdi? Akkor mi van? Mellesleg ra ket napra mar semmi gond nem volt azzal h tartsa a fejet. Nezelodik rendesen. Aztan ha elfarad ugyanugy veri kb a fejet a szonyegebe s hisztizik. Csak ez az ido szep lassan egyre kesobb jon el?

De miert kuld el a gyerek orvos egy 9 hetes babat devenyre ha meg sem tudta rendesen nezni csak az alapjan h nem szeret a baba hason lenni??? Ezzel tokre ram hozta a fraszt mert en meg ugy gondolom h minden rendben! S most csak torhetem magam azon h lehet h nem vettem eszre h gond lenne a gyerekemmel?

2016. nov. 13. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Azon ne aggódj h feleslegesen fognak Dévény-re járatni, hiszen mindenhol várólista van! Az hogy a babad atfordult sajnos pont annak a jele, hogy feszes az izomzata... Vegigmentunk ezen mi is sajnos, tudom miről beszélek. Ugyanakkor ne aggódj, minél hamarabb kezditek a tornát annál kevesebb alkalommal kell majd jarnotok, ugyanis ilyenkor meg könnyen lazithatoak azok az izmocskak :) Szóval nyugi pár alkalom és mar el isfelejtitek az egész torna mizerijat 😀
2016. nov. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennyiből itt ne várd, hogy az itteni laikusok, vagy akár hozzáértők is azt mondják, nincs szüksége a babádnak Dévényre. Jobb, ha megnézi.


Nálunk a mély háti ill nyaki izmok voltam feszesek, a legtöbb ember azt mondta volna, milyen ügyesen tartja a fejét, na igen, fiamnak úgy volt a kényelmes. Lefele viszont nem hajtotta a fejét, bömbölt. Már egy alkalom után jobb volt.

Ortopédián meg voltam vele elégedve, de ott csípőficamra szűrnek, és neki semmi baja a csípőízületnek! Az ortopéd szűrésen nem fognak minden máson végigmenni, de ez nem is az ő feladatuk.

Csak azért írom, hogy ez nem jelent semmit.

Jö egészséget kívánok. Felettem csak jókat írtak. Nem vagy paramami, csak megteszel babádért mindent, ha megmutatod egy Dévényesnek.

2016. nov. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minket visszahívtak fejlödesnurologiara mert születése után nem használta mászatásnál a jobb kezet úgy ahogy kellene. A gyerekorvos megvizsgálta itthon azt mondta o nem lat eltérést. Laikusként azt mondtam milyen ügyesen tartja a fejet. Amikor visszamentünk akkor ért a sokk hogy a hat nem igazan használja meg mindig a kezet mászassam otthon meg tegyem sokat hasra. Sot a fejet sem emeli elég magasra. Ekkor volt 2 hónapos. En felhívtam egy Dévény tornászt és azóta járunk. Szegénykémnek teljesen le volt tapadva a nyak és a hat izma. Ja o is át "fordult" a hasáról a határa (erre mondta a tornász hogy ez nem forgás hanem a feszes izomtól átlöki magát).

Ja igen és neki is azzal van problémája hogy előre nem tudja a fejet emelni szóval a sok hasra fordítástól nem javult volna. Most mar 4 hónapos lesz. Rengeteget javult, igen drága a deveny torna de hidd el rengeteg baba van akit járatni kell nem fogja feleslegesen. Örülj neki hogy jo a gyerekorvosotok es eszre vette hogy baj van. En imádom a mienket nagyon jó de o mondta hogy nem neurológus o nem vette volna eszre. Amúgy a vedono azt mondta sokszor kinövik a babák de ez nekik nagyon faj olyan mint amikor mi elalusszuk a nyakunkat. Amióta masszírozzak azóta nem löki magát hasról hatra viszont tudatosan fordul hatról hasra ég es fold a kettő. Szóval érdemes elvinni egy állapot felmérésre amit egyébként ingyen csinálnak.

2016. nov. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!