Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csúnya beszéd a gyerek előtt?

Csúnya beszéd a gyerek előtt?

Figyelt kérdés

Anyósom kiakaszt teljesen. Ha elkezd sírni a kicsim, akkor általában azzal áll oda mellé, hogy "Hát mi történt b.ssza meg a kutya f.sza?" Ma pl. amikor raktam tisztába, és meglátta a formás kis fenekét, azt mondta, hogy "Milyen szép kerek segge van!" Csak az én hóbortom, hogy a 11 hetes gyerekemnek nem mondok olyat, hogy milyen szép kis segged van, hanem finomabb és aranyosabb jelzőt használok rá, mint pl. fenék, vagy popó???

Még pici, így még nem érti ezeket, de anyóst ismerve, később sem fogja tudni magát visszafogni, és nem szeretném, ha ilyen szép szavakat tanulgatna majd, hogy kutya f.sza...

Olyan nagy elvárás, hogy fékezze a nyelvét, ha a gyerekem a közelébe van?

Próbáltam már rászólni! Nem sok sikerrel...


2010. ápr. 29. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hű, ez azért tényleg kemény. Nem mondom, hogy én nem beszélek csúnyán (sajnos!!!!), de azért ezt én sem hagynám. Én már azért is rászóltam anyámra, ha sejpített a babának. Nem érdekel ki mit hisz, az esélyét sem akarom megadni, hogy úgy és azokat tanulja meg a babám.

Szólj rá minden alkalommal, majdcsak megunja és abbahagyja. Vagy szólj a férjednek, hogy beszélgessen el az anyjával.

Aztán persze a legdurvább, hogy ha ilyet mond, menjetek el azonnal a szobából v. a lakásból. Csak rájön...

2010. ápr. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

hát, sajnos, a rokonokat sajnos nem választjuk. Jönnek maguktól.

A férjed nem beszél csúnyán?

2010. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
88%
Hát ez az anyós tényleg elég durva. Azért a gyerek előtt nem kéne így beszélnie (mondjuk sosem kéne így beszélnie. Talán meg kéne neki mondani hogy nem akarod hogy az legyen a gyerek első szava, hogy kutya f***a... Talán megérti de ha nem akkor az nagyon súlyos eset.
2010. ápr. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
én a férjemre is rászólok, ő is szokott káromkodni a gyerek mellett, mondjuk teljesen más miatt, nem ránk haragszik. Mikor mondom, hogy fú, büdi van a pelusban, megkérdi a fiútól, hogy Mi van, fiam, befostál? De ezek nem olyan gázok. Szerintem a kutya f.aszás anyós parasztmenyecske lehet. Egész életében így beszélt, hiába szólsz rá, így szokta meg, neki fel sem tűnik, ha csúnyán beszél. Nem fogod tudni leszoktatni róla. Legfeljebb majd később elmagyarázod a gyereknek, hogy nem szabad úgy beszélni, ahogy mama.
2010. ápr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A parasztmenyecske betalált! :)))

Igazi falusi asszonyság! Csakhogy az, hogy vidéki, még nem mentség a csúnya beszédre. Én is vidéken nőttem fel, mégse vagyok alpári... A párom egyébként nem beszél csúnyán. Nagyon higgadt ember, még ha pesti dugóban araszolunk és nem haladunk sehova, akkor se hagyja el egy rossz szó se a száját.

Hát ha nagyobb lesz a bébim, és nem moderálja magát, akkor ritkábban fogunk járni hozzájuk. Abból majdcsak tanul!

2010. ápr. 29. 18:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, és az a durva, majd így beszél az oviban, te meg pirinkodsz, mert semmi közöd nincs hozzá...
2010. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ezt úgy oldottam meg, hogy csúnya szavanként fizetni kell egy tízforintost. Sajnos az én szám is ronda, de amióta ezt bevezettem, a gyerek előtt nem káromkodok. Természetesen a látogatókra is vonatkozik a szabály. Már összegyűlt a babámnak 2000 Ft!

2010. ápr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne, haragudj de annyira vicces volt az első idézeted, hogy jót nevettem rajta! Elképzeltem ahogy közben a csípőjére teszi a kezét. :))

Gondolom Te már nem nevetsz rajta! El is hiszem... Ha már szóltál neki, hogy ne beszéljen így a gyerek előtt akkor mást nem igen tudsz tenni sajnos. Ő valószínüleg észre sem veszi, hogy mit mond annyira természetes már neki. Reméljük a gyerek mégsem ezt tanulja majd meg. Különben ha már az ovinál tartunk, ott minden cifraságot megtanul majd akárhogy vigyáztok otthon. Persze ez nem azt jelenti, hogy otthon csúnyán kell beszélni csak mondom.

2010. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg a férjed szólhatna nekik finoman,hátha abból értenek...
2010. ápr. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!