Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem birom feldolgozni, hogy...

Nem birom feldolgozni, hogy majdnem megfulladt a gyerekem!?

Figyelt kérdés
Tegnao este egy alma darab akadt a torkán a 10 honapos lanyomnak! Es hosszu percekig fuldoklott. En sikoltoztam kiabaltam. A parom utogette a hatat probalt rajta segiteni! Mentot hivtam es kb ha jol emlekszem osszesen 8-10 percig tartott az egesz. De nem emlekszem,mert bepanikoltam! A mentosok is hosszu percek utan vettek fel es nem ertettek amit mondok,minden 2x kellett elmondanom! Nem is emlekszem a tortentekre! Csak a lanyom voroses kek fejere! Es amikor beszeltem a mentosokkel,akkor lett jobban! En utana sokot kaptam. Lelkiismeretfurdalasom van! Es feltem a gyerekem! Es rossz anyanak erzem magam! Szornyu erzes! Higx dolgozzan ezt fel?

2016. nov. 22. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Erdemes lenne elmenned egy 3szor 2oras babamento "tanfolyamra" csak ennyi!:)
2016. nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Először is, most már próbálj megnyugodni. A kislányod nem fulladt meg, ez már csak egy rossz emlék. Másodszor, érdemes utána nézni elsősegély alapfogásoknak, hasznos. Harmadszor, picit erősödj meg, számtalanszor elő fog még fordulni, ha nem is fuldoklás, de egyéb balesetek. Elesik, leesik, beszalad a hinta elé, később biciklizik, korcsolyázik, fára mászik, soroljam? Sokkal jobb, ha egy többé-kevésbé higgadt felnőtt van mellette. Tudom, könnyű ezt mondani, és én alapvetően olyan karakter vagyok, aki krízishelyzetben cselekszik, és utána esik kétségbe, de hát nem lehet az egész életet végigrettegni.
2016. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy rossz anya!!! Ne tipródj,ez bárkivel előfordulhat. Őrülj,hogy nem lett nagy baj. Illetve tényleg érdemes lenne elvégezni egy elsősegély tanfolyamot,hogy tudd mit kell tenned és ne pánikolj. Ettől talán kicsit magabiztosabb lennél és nem kezded el túlfélteni a kicsit,mert abból sem származik semmi jó.
2016. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Ez bárkivel előfordulhat, de könnyen megelőzhető, ha csak akkora darab almát adsz amit el tud rágni, illetve felügyeled, amíg eszik.

Nem kell, hogy lelki ismeret furdalásod legyen, te mindent a legjobb tudásod szerint csináltál. Ebből az esetből pedig tanultál és legközelebb még elővigyázatosabb lesz, csak vigyázz, hogy ne ess át a ló túl oldalára, mert azzal többet ártasz, mint használsz.

2016. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

én pont fordítva vagyok, addig vagyok totál higgadt és erős, míg baj van, és csak akkor esek össze, amikor elmúlt a baj :)


a gyermekem anyatejet nyelt félre, abszolut nem vett levegőt, nem köhögött, totál semmit nem csinált...hívtam a mentőket nagy pánikban, az utasításokat hajtottam végre, figyeltem a légzést, rendbe jött, kiértek, ahogy megnyugodtam, KO.


vagy amikor órákig sírt nem tudtam miért, és vigasztaltam órákon át, szívem majd' megszakadt, talán pirkadatra elaludt, csend béke, és akkor tört ki belőlem a tehetetlen zokogás. még most is megkönnyezem ezeket.

de mindig bennem van, hogy a gyermek RÁM tud számítani és nem eshetek össze, soha nem adhatom fel, ha szüksége van rám.

2016. nov. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek! Elfogok menni a parommal ilyen tanfolyamra! Este miutan elaludt a gyerekem. Neztem tobb vodeot is arrol ahogyan sehlgiteni kell ilyenkor a babakon! Szornyu ez az egesz! Nagyon sajnalom,hogy ilyen tortent a gyerekkemmel! En mas halal eseteket,baleseteket amiket a hirekben hallok azokon is napokig agyalok! Kicsit gyengebb az idegrendszerem! Szornyu ez az egesz!
2016. nov. 22. 13:43
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
*és én úgy teszem túl magam a megtörténteken, hogy én belül anyaoroszlánnak érzem magam. mindig is erősnek kell látnia, ha bajban, soha nem ijeszteném meg kétségbeeséssel.
2016. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
En ugy probalnam feldolgozni,es tultenni magam rajta,h kibeszelem. De a parom nem hajlando errol beszelni! Ezert irtam ide! Probalok vissza emlekezni,es nyugtatni magam,h nem volt akkora a baj mint az ilyedseg de nem emlekszem! Szornyu erzes.
2016. nov. 22. 13:48
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Az en lanyom olyan 5 eves volt mikor egy nap csondben volt a szobajaban.Soha semmi rosz dolgot nem csinalt.Tudta jol mit szabad mit nem.Egyszer orditve jott hozzam hogy nem jon ki!!!Mondom mi??Belement a golyo az orromba!Meg ekkor sem esett le csak amikor beleneztem az orraba.Pont akkora volt a golyo es olyan hatul hogy ki nem tudott jonni de hatra igen.Az eletem lepergett elottem es leblokkoltam egy pillanatra mit tegyek!Foleg hogy egyedul voltam!O sirni kezdett mert megijedt,tudta hogy baj van es rosszat csinalt.Mondtam ne sirjon mert attol rosszabb lesz.A szajan vegyen levegot.Gyorsan befogtam font az orr tovenel hogy nehogy beszippancsa es tudore menjen mert megfulladhat.Majd mondtam vegyen nagy levegot a szajan es fujja erosen az orrat ki ahogy csak tudja.Vagy 2 percbe kerult mire kitudta fujni.Aztan elmagyaraztam neki milyen nagy baj lehetett volna ebbol.Egy eletre megjegyezte!Most 8 eves!De utana en is osszeomlottam.Kitort belolem a siras a remeges es nagyon fajt a fejem.Este sirva meseltem a paromnak.O azzal vigasztalt hogy lesz meg biztos hasonlo de jol cselekedtem.Persze mondtam neki o konnyen beszel nem o volt ott es pergett le az elete.Ha rosszul cselekszem es megfullad nem tudom mit tettem volna!Persze a golyok mentek a kukaba(amugy az oviban adta neki valamelyik gyerek).Jobban odafigyeltem ezekutan ra de mindig mondta ne aggodj anya nem csinalok butasagot!Ezekre sajnos nem lehet felkeszulni ezt nem tanitjak de mindenesetre egy tanfolyamot nem art elvegezni sosem lehet tudni kin lehet segiteni esetleg.Lehet nem a mi gyerekunk csinal ilyet hanem pl a jatszon egy masik gyerek vagy egy felnott lesz rosszul.Amit tud az ember az mindig jol johet!!!!Ne vadold magad ez biztos massal is elofordul,tanulnunk kell belole!
2016. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszon a valaszokat! Meg mindig szornyu erzes! Probalom magam rajta tultenni! Remelem,hogy soha soha soha tobbe nem fordul elo ilyen! Nagyon remelem!
2016. nov. 23. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!