Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rácsaptam a 2 évesem kezére,...

Rácsaptam a 2 évesem kezére, bűntudatom van?

Figyelt kérdés
Annyira szégyellem magam.. :( engem sokat bántottak kisebb és nagyobb koromban is,ezért megfogadtam,hogy én soha nem fogok kezet emelni a gyerekeimre,SOHA. Most mégis megtörtént és nem bírok tükörbe nézni... Nagyfiam 2 éves,a pici 1 hónapos. Tejbegrízt főztem,a pici már aludt,a nagy a nappaliban autózott. Egyszercsak hallottam,hogy sír a lányom,bementem és a fiam épp a matchboxait dobálta rá,persze nem könnyű kis műanyagok,hanem nehéz fémek :( nem ez volt ma már az első eset,sőt születése óta a nyomában kell lenni,mert bántja a kicsit,üti a fejét,szorítja a kezét,leönti vízzel és hasonlók,ha 1 percre elfordulok már kész a baj. Nagyon elpattant az agyam és mérgemben rácsaptam a kezére,de még nekem is fájt,gondolom,hogy neki mennyire.. Be is pirosodott rendesen,elkezdett keservesen sírni és ... Hogy tehettem ezt? Most már vigyorog rám és ölel,emiatt még sz.rabbul érzem magam. Jogosan?
2014. febr. 12. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek 99 százalékának szoktak a kezére csapni, szerinted mind lelki nyomorék lesz? Ugyan már... Ne dramatizáld ennyire túl, abba meg fogsz bolondulni. 2 éves a gyereked, ilyenkor szoktak a nagy magabiztossággal megfogalmazott nevelési elvek csődöt mondani. Nem történt semmi tragédia, sőt, megkockáztatom, hogy ehhez hasonló "szörnyűség" később is elő fog fordulni.
2014. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csináltad lehet azért bántja a kistesót mert féltékeny rá. De ettől még fegyelmezni kell mert így tanulja meg hogy ezt nem szabad. Ne legyen bűntudatod!:-)
2014. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Jogosan enus adtamra nukor foglenyomatott keszitett a fel eves lânyom karjara ami tiszta lila lett.volt büntudatom nem .mert racsaptam elmagyaraztam mit miert tettem. Ok - okozati összefüggea
2014. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké,egy kézre legyintés szerintem sem a világvége,de én tényleg elég nagyot rásóztam,nagyon bepirosodott és egy kis csíkban fel is dagadt. Most már lement neki,de akkor abban a pillanatban nagyon rosszul festett,biztos nagyon fájt neki. Nem hiszem,hogy emiatt lesz lelki nyomorék,de talán megjegyzi... Nekem is vannak emlékeim 2 éves koromból is,lehet,hogy benne is megmarad ez.
2014. febr. 12. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog emléke maradni nyugi. Gondolj a kislányodra is, ha nem fegyelmezed a kisfiút akkor tovább fogja bántani a kicsit és csak egyszer kell úgy eltalálja valami nehezebb dologgal vagy valami már kész is a baj. Gondolj csak bele ne adj Isten a kutacsára dobja erővel a kis fém kocsit.. Inkább most fegyelmezd meg csapj a kis kezére, tanulja meg minthogy valami baj legyen később.
2014. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
normális a reakciód és nem lesz semmi baja ennyitől, de erre nagyon vigyázz ha ilyen vele, sajnos gyakori hogy nagy tesó bántja féltékenységböl a kicsit, ilyenkor egy pillanatra sem szabad ott hagyni. Édesapám gyerekorvos és erre külön felhivta a figyelmemet amikor jött a tesó mert ebböl voltak már komoly sérülések is. Szerencsére most nem lett baj de erre figyelj ez jó intöjel volt, egyébként hamarosan javulni fog valószinüleg de addig egy pillanatra se hagyd öket kettesben.
2014. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ő még nem tudja hogy ezekkel az apró csínytevésekkel milyen kárt tud okozni (esetleg visszavonhatatlant, mint az u.hsz.írt). Nem lesz tőle semmi baja, ha ráütsz a kezére, de akkor azonnal tedd, mert csak úgy tudja miért kapta.

Inkább Ő sírjon, mint Ti (ha a picinek lesz vmi baja).

2014. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, el fogja felejteni.:) Nálunk tök hasonló a felállás, 2 éves volt a kisfiam, amikor a Pici született. Akkor még nem is volt rá féltékeny, vagyis nem bántotta, csak az átlagosnál többet rosszalkodott. Most 9 hónapos a kicsi, mászik, lépeget, és a nagy iszonyatosan féltékeny a játékaira, és úgy egyáltalán, ha valamiért rászólók, és éppen mellette van a kicsi, akkor felborítja, rálép, rácsap - pedig ő már lassan 3 éves lesz.:( Amúgy ha minden rendben, akkor meg simogatja a kistesót és produkálja neki magát, szóval nem reménytelen a helyzet, de én sem gondoltam volna, hogy ilyen durvák tudnak lenni a kisgyerekek.


A kézre-fenékre verés, akkor is ha fájt neki, SEMMIT nem oldott meg! Csak én éreztem magam nagyon szarul miatta, ugyanígy kiborultam mint te. Ő pillanatnyilag sírt érte, ment simogatni a kicsit, hogy ne haragudjon, de már 5 perc múlva újra elkapta a hév és fellökte a tesót, mert épp feszkós volt valamiért.

A lényeg, hogy én arra jöttem rá, hogy egy 2-3 éves még nagyon kicsi, és alapvetően ösztönlény. Nem tud még uralkodni magán, hiába az eszével már tudja, hogy nem szabad bántani a tesót, és utólag őszintén is mondja, hogy nem akarta, de ott és abban a pillanatban még nem tud ellenállni a belső késztetésnek - amit ő maga sem tud megmagyarázni miért van, mit jelent.


Szóval az egyetlen megoldás nálunk az, hogy állandó felügyelet alatt vannak, sosem hagyom őket kettesben, csak úgy hogy mondjuk a kicsi alszik már, becsukom rá kilincsre az ajtót, és azt a konyhából is hallanám, ha a nagy ki akarná nyitni.

Idővel majd jobb lesz, a nagy is nagyobb lesz, és a pici sem lesz már olyan kis törékeny, úgyhogy kitartást nekünk!

Ja, és ne vádold tovább magad a kézrecsapás miatt, nem fog emlékezni rá, nem rendszeresen csinálod, egyszeri eset volt.

2014. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne legyen bűntudatod,én eddig kb 10x csaptam a kezére,egyszer sikerült úgy,h kicsit piros is lett,mindegyik miatt bűntudtaom van/volt,de konnektorhoz nyúlt,vagy engem ütött nagyon,vagy a kaját dobálta.

Semmi köze a te kiskorodhoz,gondolom 2 éves korodból nem arra emlékszel,h a kezedre csaptak.Gondolj a kislányodra,neki hogy fájhatott,meg gondolom néha elesik a kisfiad,és az annél jobban fáj neki

de én is ilyen vagyok,bűntudatom volt,h még utána én vígasztaltam azért is,már nem is csapok rá a kezére se,csak mutogatom,h nagyon mérges vagyok

2014. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!