Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Május végén fogok szülni. A...

Május végén fogok szülni. A babának a nyárra elég lesz a rövidújú? Vagy nagyon be kell öltöztetni? Kórházba hosszúújút vagy rövid bodeykat pakoljak? És ha hazajöttünk kb hány nap után vihetem ki a levegőre?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Attól függ mennyire lesz meleg, ill. a kórházban mennyire lesz hideg. Én egy újszülöttre még hosszúujjút adnék, ő 37 fokból jön ki, neki még a 28 fok nem lesz hőség.


Ha jó idő lesz már egy hét után nyugodtan kiviheted a levegőre.


Könnyű szülést!

1,5 éves kislány anyukája

2010. ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyetértek az előző válaszolóval, a kórházba még hosszúujjú body-t vinnék. Nekünk a védőnő anno azt mondta, hogy kb. 2 hetesen vihetem ki az utcára (július végi baba). Szerintem nyárra összességében viszont már inkább rövidujjú body-kat vegyél neki, és inkább legyen 1-2 kardigánja, kocsikabátkája, amit rá tudsz adni. De nem kell nagyon beöltöztetni, a túlöltöztetés legalább annyira nem jó a babának, mintha fázna.
2010. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia én tavaly szültem jónius végén. A kórházban még hosszúban volt, (ott adták), illetve kabátkában hoztam haza, de utána olyan melegek lettek, hogy egy szál napozó volt rajta zokini nélkül, a legnagyobb kánikulában pedig egy szál pelusban fetrengett itthon. Nagyon kell ügyelni, hogy ne öltöztesd túl, mert könnyen felborul a hőháztartása, nekem egyszer szegény túlmelegedett, nedves pelussal kellett törölgetnem, hogy visszahűljön. Azt javaslom, néhány 62es meleg ruhával azért készülj, mert tavaly engem mindenki hülyézett, hogy minek a nyári gyereknek a plüss kabátka, de bizony néha fel kellett rá adnom :)
2010. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Tavaly januárban szültem.Se akkor,se idén télen nem adtam állandóan hosszúujju bodyt rá,csak ha napokig kemény fagy volt.Szerintem bőven elég a rövidujjú,arra még ugyis adsz felsőt.
2010. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!