Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba eldől az elején?

Minden baba eldől az elején?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kislányom nemrég tanult meg mászni, tegnap óta viszont felkapaszkodik bútorok mellett, de csak térdel. Viszont ha nem kapaszkodik hanyattvágódik, vagy előre arccal a bútornak. Mivel állandóan tapsol, ezért elengedi. Ha nem ülök ott mellette, beveri a száját, mert a TV szekrényünk pont olyan alacsony. A Ti babátok is eldőlt az elején? Azt hittem csak akkor "emelkednek" fel a földről ha már van egyensúlyérzékük. :S Illetve ha már felmászott valahova onnan viszont esés nélkül lejönni nem tud. Meddig fog még feldőlni szerintetek?
2016. nov. 30. 07:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden baba dől el, de nem is mindegyik akar térdelve tapsolni :), pláne amikor még csak most kezdett mászni. Remélhetőleg hamar rájön, hogy még érdemes kapaszkodni.

Minden gyerek más: vannak esősebbek, akik mellett sajnos akár hónapokig ott lehet ülni 5 centire és akkor is mehettek olykor az ügyeletre, és vannak, akik szinte sérülés nélkül megússzák ezt a korszakot. Van, aki látszólag félelem nélkül belemegy az új kalandokba, van aki pont túl óvatos. És persze akad mozgásában ügyesebb, lazább és botladozósabb minden típusból.

2016. nov. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Remélem hamar rájön pár esés után hogy kapaszkodni kellene :)
2016. nov. 30. 07:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Legyen helye és módja sokat mászni! az nagyon kell az állás, járás előtt, kidolgozza az izmait.Jobb, ha most mászva közlekedik minél többet, és nem nagyon kapaszkodik fel sehova. Ez akkor is fontos, ha most megünnepli tapssal, hogy ő milyen ügyesen felkapaszkodott:D:D
2016. nov. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, egész nap szinte mást se csinál csak mászik. Azért gondoltam, hogy már elég erős ahhoz, hogy megtartsa magát. Egyébként 10 hónapos. Csak nemtudom mi a folyamata annak, hogy felálljon. Meddig térdelnek, és ha úgy gondolja hogy fel akar állni, gondolom akkor is elesik?
2016. nov. 30. 07:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyéni. Lányom előbb tanult meg 1,5 hónappal felállni és bútorok mellett menni, mint mászni. Csak térdelni (kapaszkodva) soha nem térdelt.

Ennek 2 hónapja és mostanában abból adódik baleset, hogy úgy akar felkapaszkodni, hogy mindkét kezében cipel valamit. Lejönni kb. 2-3 hét alatt tanult meg. Addig dőlt mint a krumpliszsák.

2016. nov. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Az én fiam megfontolt volt, sose dőlt. Ha esett is, az azért volt, mert megbotlott, amikor már járt, de azt se sokat és nagyon ügyesen esett, a fejét felemelte mindig. Összesen kb. egy kezemen meg tudom számolni hányszor esett. De mondjuk 15 hónapos volt, amikor elkezdett járni. Amikor fel tudott állni kapaszkodva, akkor sem dőlt el. Mivel kapaszkodott.

Majd rájön pár alkalom után, hogy nem kell tapsolni. Vagy akkor is eldől, ha nem kapaszkodik és nem is tapsol? Akkor még lehet korai neki, de nyilván nem nyomhatod le a földre, hogy még másszon. Idővel megerősödik szerintem.

2016. nov. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindegyik mas. Az enyem soha nem terdelt.
2016. nov. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha kapaszkodik, akkor mem dől el. Csak ha elengedi. Ezért lejönni se tud ugye, mert ahogy elengedi szinte egyből borul. Hát majdcsak rájön hogyan kell :) köszi a válaszokat!
2016. nov. 30. 11:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyem is akkor kezdett felterdelni mindenre, mikor maszni kezdett alig 7 honaposan. Amugy is fraszt kaptam, mert o is allandoan egy kezzel zsonglorkodott, hadonaszott, a masikkal meg epphogy kapaszkodott. Parszor o is eldolt, de szerencsere nem arccal elore. Par nappal kesobb fel is allt, de mostanra vegre megtanult biztonsagosan allni, allasbol visszaterdelni, es letenyerelni a foldre, vagy lecsucsulni. Ritkan esik, vagy dol el mostmar, bar az is igaz, hogy mostmar olyan eros, hogy a terdeleshez nem kell kapaszkodnia mostmar, megtartja magat ;-) 8,5 honapos lesz.
2016. dec. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!