Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós baba nem kúszik, baj?

8 hós baba nem kúszik, baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Babám 8 hónapos lesz 6-án, de még csak forogva közlekedik. Kúszásnak nyoma sincs. Elég nagy baba, 4 kg-mal született, most 10 kg. Késésben van? A ti babátok mennyi idősen kezdett el kúszni, majd utána mászni, felállni, járni, stb?

2016. dec. 1. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Aztaaa. Jo nagy baba.

A kislanyom 24 honaposan 9880 gramm...


Vedono, gyerek orvos mit mond? Mert nem mindegy, hogy az a mozgas amit vegez milyen jellegu. Latni kellene, en igy a leirtak alapjan nem tudom megmondani.

Mert nem leszel kisegitve ha itt 20 ember azt irja, hogy az ove ennyi idosen kùszott- maszott esetleg felallt.

2016. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

lehet feszesek a hátizmai, vagy pont, hogy túl lazák, mindenképpen javasolt dévény torna vagy tsmt

de tudok kúszásra tanító gyakorlatokat, ha érdekel leírom, babámnál működött. de ha erősíteni kell az izmait akkor nálatok az kevés lesz


szóval igen baj

[link]

2016. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
9 hónapos korig kell kúszni szóval valamennyi ideje még van.
2016. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom 9980gramm volt 6hónaposan.

7hónaposan felhúzta magát a kiságyban. Akkor már régóta kúszott-mászott.

Én Dévény-tornára hordtam kb 1 hónapos korától.

2016. dec. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

koraszülött volt?


mindenképp vinném dévényre.

2016. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

4 kilos koraszulott?

En is hordtam a kislanyom devenyre. En azt mondom nehany kezeles akkor is jo, ha semmi baja.

Ha mashova nem tudod, hat vidd el egy devenyeshez. O is meg tudja mondani van e gond. Aztan ha van akkor megmondja kihez forduljatok.

2016. dec. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nővérem babája is hatalmas, ezért később is kezdett el mozogni. 9-10 hónapos volt talán, amikor négykézláb közlekedett, addig csak ült. Most 12 hónapos, majdnem 13 kiló és még most kezdett el kapaszkodva menni. A nagy súlyt nehéz cipelni, ennyi csak szerintem. :)
2016. dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, az elso ketto egyaltalan nem kuszott, 4-8 honapos koruk kozt forogva kozlekedtek, de mindketten napra pontosan 8 honaposan elkezdtek maszni, majd 2 heten belul ulni, es allni is, es mindketto elindult mar 1 eves kora elott. A legkisebb 6 honaposan kezdett kuszni, es alig 7 honaposan teljesen atvaltott a maszasr (elotte is ment maszva mar centiket, de a kuszas akkor meg gyorsabb volt, foleg a parkettan 😂😂 ) Ra par napra o is ult, es allt is, most meg csak 8,5 honapos lesz, tehat ki tudja mit hoz a jovo 😀 )
2016. dec. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

akkor nem korababa, a kérdésem lényege az lett volna, hogy veszélyeztetve volt e oxigénhiánnyal. ezért lepontozni..

ugyanis jellemző a komplikációs babákra hogy dévény fog kelleni, (vagy akár ahol terhesen dohányzott anyuka, stb), nem a nagy súly miatt nem kúsznak

2016. dec. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem korababa, 40+1 napra született. A forgás meg nagyon gördülékenyen megy. Körbemegy a szobában, meg a két szoba egybe nyílik, átforog egyikből a másikba. Meg ha le akarom tenni, maga alá húzza a lábát négykézlábra, és akkor hintázik. A védőnő szerint nem vagyunk elkésve, nagy baba, valószínűleg ezért megy lassabban a mozgásfejlődés szerinte. Viszont ha felültetem, akkor aem egyenes háttal ül, hanem előre támaszkodva a lábára. Még nem tudja tartani magát. Nem is ültetem ezért. Csak a dokiknk nem mond semmit, a védőnő meg azt, hogy nincs elkésve. De én picit aggódom. A nagyfiam ennyi idősen már felhúzta magát állásba. És bár nincs 2 egyforma baba, azért nekem ez mégis lassacska mozgásfejlődésnek tűnik.

2016. dec. 1. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!