Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kislányom már...

6 hónapos kislányom már szépen ül. Nem kitámasztva, nem görnyedten, hanem támaszkodik. Nincs erőltetve neki, akkor ül, ha szeretne és csak pár percig, bár felülni még nem tud. A védőnő szerint nem szabad hagyni. Tényleg?

Figyelt kérdés
Egyébként még csak kúszik, hátrafelé, mást nem nagyon akar, tényleg ártok neki ha engedem ülni?

2016. dec. 2. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Hogyan ül, ha még nem tud felülni???

Ha nem tud magától, akkor miért erőlteted?


"akkor ül, ha szeretne és csak pár percig, bár felülni még nem tud"

Ezt mégis hogy? Szól, hogy "anya ülni szeretnék, ültess fel"?

2016. dec. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erőlködik, hogy felüljön. 6 hónapos, nyilván beszél, sőt 6 nyelven..
2016. dec. 2. 11:49
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A baba csak akkor üljön,ha önállóan teszi !!!!!!
2016. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
*Nem is támaszkodik.*
2016. dec. 2. 11:50
 5/11 A kérdező kommentje:
Teljesen normálisan tettem fel a kérdést, meg is kérdeztem hogy szabad e vagy tényleg nem, erre mindenki támad. Épp ezért kérdeztem, mert nem tudtam, és mindenhol mást írtak. Ezentúl nem fog ülni, csak ha magától felül, köszönöm a hozzászólásokat, a 6 felkiáltójeleset is..
2016. dec. 2. 11:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik fiam is szepen ult 6 honaposan, de o felult magatol. En soha nem ultettem.

Elvileg csak olyan dolgot tehet a baba, amire magatol kepes. Pl akkor uljon, ha mar magatol felul es addig, amig magatol bir, nem felultetve es nem kitakasztva.

Akkor alljon, ha magatol felhuzta magat. Stb.


Ha ennyire akar ulni es erolkodik is, akkor hagyd, hogy magatol megerosodjon annyira, hogy meg tudja csinalni, illetve rajojjon a technikara.

2016. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem a kérdést,szóval nyilván veled van gond kérdező.Ha nem tud felülni,akkor hogy tud ülni?Természetesen te ülteted,amit nem szabad.Több kárt teszel.Ha erőlködik,hagyjad,ne fejezd be helyette,hogy ülésbe húzod,majd SAJÁT MAGA felül.
2016. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem szabad, tényleg ártasz neki. Ne ültesd fel.
2016. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tud felülni nem szabad ültetni. E annyira nem bonyolult, mindent akkor csináljon, mikor képes rá, nem kell semelyik irányba beleavatkozni.
2016. dec. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem szabad ültetni, csak miután magától ül fel és stabilan ül. Igaz az én kisfiam 7 hónaposan kiült mászásból de sokáig eldőlt pár másodperc után, én még akkor se mertem ültetni, csak már mikor szépen stabilan támaszték nélkül ült (mármint a kezén se támaszkodott) egy ideig. Korábban nem tesz jót a gerincnek. Én egyébként gerincferdüléses vagyok, nem jó ezzel kockáztatni.
2016. dec. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!