Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azokat kérdezném, akik úgy...

Azokat kérdezném, akik úgy döntöttek, hogy egy gyermekük legyen: nem bántátok meg a döntéseteket?

Figyelt kérdés

Csak azokat kérdezném, akiknek a döntésük miatt lett egy gyermeke. Hogy látjátok, hiányzik a kisfiatoknak/kislányotoknak a tesó?

Azért is kérdezem, mert bár a férjemmel eldöntöttük, hogy nem vállalunk több gyermeket a kisfiúnkon kívül, mégis, ha látom egy barátnőmet, vagy ismerősömet, hogy kisbabát vár, nagyon elszorul a szívem. Sokszor érzem azt, hogy rossz anya vagyok, mert nem adom meg a kisfiamnak a testvért... Nagyon-nagyon nehéz terhességem volt és sajnos szülés után is rengeteg nehézségen mentünk át, segítségünk pedig semmi nem volt és ma sincs. Ezért is döntöttünk úgy a férjemmel, hogy nem lesz több gyermekünk. Kíváncsi vagyok, hogy aki hasonló helyzetben volt vagy van, azok hogy élik meg ezt a kettős érzést?



2016. dec. 12. 08:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Én tervezetten lettem egyke, anyám gyakran hangoztatja is, hogy ő mindig csak egyet akar, bőven elég neki. Sőt, később inkább nem is szült volna (20 évesen szült) Úgyhogy nála nem volt semmilyen kettős érzés...

Míg kicsi voltam akartam tesót, de már nagyon rég óta nem bánom, hogy nincs.

2016. dec. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

A legtöbb egyke ismerősöm elkényzetett, úri gyerek. Kollégiumban sincs semmi tolerancia a szobatársak iránt. Megszokta, hogy egyedül van.

Aki normálisan tud gyereket nevelni, annak ajánlott többet vállalni. Persze, ha anyagilag lehetséges. A többinek nem való egy gyerek sem.

2016. dec. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Én szerettem volna másodikat, de lehet abba bele őrültem volna. A szülés utáni depresszió, amikor soha nem láttam még kisbabát és egyedül maradtam vele, télen ami amúgy is depis időszak.

Most is ugyanúgy egyedül vagyok vele, az apja egyszer egyszer ha nagyon fontos dolgom vagy munkám van, viszi el játszóba. Most két gyerekkel mit tennék? Hogyan szakadnék szét?

2016. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Hát 2, te ne vállalj egyet se, nehogy ezt a gondolkodást add tovább.

Az ismeretségi körömben pont az egykék azok, akik nyitottabbak, segítőkészek, önzetlenek -valószínűleg azért, mert nem kellett soha kötelezően megosztani mindent.

2016. dec. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is csak 1 fiam van, és nem lett elkényeztetett úri gyerek! Mi annak idején anyagi okok miatt nem vállaltunk többet, pedig szerettem volna egy kislányt is. Ma már a fiam 24 éves. Ma már örülök, hogy csak 1 gyerekem van. A fiamra büszke vagyok, mert tanul, és olyan szakmát/egyetem választott amit hobbijának is tekint. Jól nevelt, becsületes, és tanulás mellett dolgozik.Mi meg újra élhetjük a fiatalságot, szabadságot. Én fiatalon szültem ( 20 évesen) így most azok az ismerőseim, barátaim akiknek pici vagy még iskolás gyermekük van, mindig azt mondják, hogy de jó nekem.. Én élem az életemet, nyaralgatok, azt csinálok amit akarok etc.. Hiába mondom nekik, hogy persze, mert míg ők 20 évesen éltek, nyaralgattak, addig én pelenkát cseréltem stb.

Szóval én ma már nem bánom, hogy 1 fiam van.

2016. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Én személy szerint szerettem volna még gyereket, de a feleségem döntése volt (időnként nem is hozta tudomásomra), hogy csak 1 lett. Igaz, hogy azt a terhesség korai szakaszában elvégzett kétoldali petefészek ciszta operációt követően veszélyeztetett terhesként hordta ki majd császármetszéssel vették ki belőle, tehát 2 hasi műtéten esett át. Ezek a történések nyilván beárnyékolták a több gyerek iránti vágyát, amit végül is még férfiként is megértek. Emiatt, bár a több gyerek iránti vágyam megmaradt, okolni nem tudom. Most az egyetlen unokám mellett érzem újra ugyanazt a hiányérzetet, de a fiam magánélete sem úgy alakult, ami a több gyerek születése irányába fordult volna.
2016. dec. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
Miért van mindenki lepontozva?
2016. dec. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Már ne haragudj kérdező, de az ember nem testvért szül a gyerekének, hanem még egy gyermeket magának, mert vágyik rá...
2016. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Még csak 3,5 éves a fiunk, de tudjuk, hogy nem lesz testvére. Egyszerűen így kerek az életünk.

Mi sem szeretnénk több gyereket, és a fiunk sem egy társasági lény. Oviban is inkább egyedül játszik, nem hiányolja a gyerektársaságot.

Legjobb barátnőm egyke, sosem volt önző, és imád egyke lenni. Sosem hiányolta a testvért.


"Kollégiumban sincs semmi tolerancia a szobatársak iránt."

Ha lenne több gyerekünk, mindegyik születésétől külön szobában lenne, tehát a toleranciát nem onnan tanulnák a gyerekek, hogy van-e testvérük, vagy nincs...


"Aki normálisan tud gyereket nevelni, annak ajánlott többet vállalni."

Ki ajánlja? Talán te? És mi van, ha egy szem gyereket nevelek normálisan???? MERT NEM SZERETNÉNK TÖBB GYEREKET!

2016. dec. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom megérteni, hogy egy egyszerű kérdésnél miért kell vitatkozni és filozofálni, valamivel alátámasztani ax elméletünket... a kérdés nem arról szólt, hogy az egyedüli gyerekeknek hogyan alakult a személyiségük, hanem mint szülő utólag hogyan vélekedtek a saját döntésetek felől.

Nos, én mindig 3 gyermeket akartam, de ez sajnos nagyon hamar megváltozott a terhességem és a szülés után. Majdnem belehaltunk a szülésbe, én is s a gyerekem is, emellett 5 hónaposan beindult a szülés, onnantól végig kórházban voltam. Ezek miatt döntöttünk úgy, hogy nem vállalunk be több gyereket. Akkor jó döntèsnek bizonyult, s bevallom rettegtem attól, hogy mégegyszer terhes legyek, így is sok fájdalom árán maradhatott csak velünk a gyermekem a teehességem alatt és ettől nagyon féltem, hogy ha újra terhes lennék, elveszíteném a magzatot. Ahogy a lányom nagyobb lett, előtört bennem megint a vágy egy baba után, ehhez az is közrejátszik, hogy a legjobb barátnőm most várja a gyermekét. Szeretnénk a férjemmel újra átélni azokat az örömöket mint a lányommal mikor kisbaba volt, a lányunk is szeretne tesót, korban sem vagyunk még öregek, mostmár az anyagi szint is megvan a 2 gyerekhez, minden jó lenne, ha nem köttettem volna el magam még régebben... megbántam a döntésem, de elfogadom, hiszen így is szép minden, tökélefes az életünk, csak néha előtör a gondolat, hogy szeretnénk még babázni, friss anyuka lenni annak minden gondjával és örömével.

2016. dec. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!