Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok akik amellett döntöttek,...

Azok akik amellett döntöttek, h nem szoptatnak, azok miért döntöttek így? Azok írjanak akik ténylegesen emellett döntöttek, mert erre vagyok kíváncsi és ne azok akik NEM TUDTAK szoptatni

Figyelt kérdés
én 7hós koráig tudtam szoptatni a babym,de sajna elapadtam,mert nem volt elég tejem!elkezdtük a hozzátáplálást és még annyit se szopizott így szép lasan elapadtam!amióta nem szopizik úgy érzem,h könyebbek a napjaim,mert nincs az a feszültség bennem,h nem tudom jóllakatni!mindent megtettem azért,h legyen tejem,de sajna nem lett több!a szopiztatásos hónapok alatt 14kilót híztam,emiatt kicsit depis is lettem!jártunk anyatejért,de volt,h keveset kaptunk így elöfordult,h tápival kellett egészítenem!mióta nem szopizik úgy érzem,h szabadabb vagyok,nincs az hogy 4óránként igenis kajaideje van,emiatt otthon kell lennem,könyebben rátudom bízni rokonokra akár több órára,keményebb fogyókúrát csinálhatok,olyanokat ehetek-ihatok amiket szopi alatt nem lehetett,ha arról van szó,h csinálok valamit akkor apája is meg tudja etetni!imádom a lányom és tudom,h az anyatej az az ami a picinek a legjobb,de mégis úgy érzem,h jobb így a közérzetem,nem vagyok feszült!a kiscsaj is jókedélyü,egészséges...mikor ezeket mondtam anyumnak akkor fura szemeket meresztett rám,de azt mondja,h örüljek,h eddig tudtam egyálltalán szoptatni,sokaknak még ennyi se adatik!sejtem,h ezzel a kérdéssel vita fog kialakulni,hisz ez egy nagy kérdés még mais,h szoptatni vagy nem szoptatni,de nem azért kérdezem ezt,h vitát szítsa csak érdekel,h ki miért nem akar szopiztatni!mondjuk a mellem az igencsak megsínylette,de egy jó plasztikai sebész csodákra képes!:-))rossz ember ill. anya vagyok emitt,h így érzem?elöre köszi a válaszokat
2010. ápr. 26. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Ne haragudj, de ezzel vitát fogsz szítani. Én mindennemű körülmény elfogadok ahhoz hogy valaki a tápit használja, egyet kivéve hogy nem is akar szoptatni. A szoptatás szükséges főleg az első három hónapban. A tápizás macerásabb, és ezt tudjuk. A ló másik oldalára se jó átlendülni, hogy deee még akkor is szoptass, mikor már rég nincs mit....azonban amíg van mit, érdemes szoptatni. Elfogadom, hogy fáj, gyullad, sebesedik, húzza... de ha szopni akar és van tejcsi, akkor adjuk már meg az esélyt a természetes szopizásnak! A terhesség alatt várja a mama, ábrándozik hogy milyen lesz, hogy anya lesz, és van vkiben annyi önzőség, hogy kijelenti, neeem az én cicim nem fog megereszkedni,dehogy szoptatok, köszi; de azért jó anya leszek?! Ez az anyaság része, az jó értelemben vett önfeláldozás egyik oldala. A második lépés az anyasághoz vezető úton.

2010. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
és ne vedd magadra kérdező, hiszen nem rólad van szó, írtad szoptattál csak elapadt. Én is így voltam, amikor éreztem hogy nincs tejcsi, nem szórakoztam azért a 20 ml-ért, hanem jóllakattam tápival.De nagyon szeretném a 2-at hosszasabban szoptatni, sajnos a rövid szoptatásba számos külső tényező is bejátszott...
2010. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Én 2.5 hósan mondtam ezt, tudom, hogy sokan lepontoznak majd. Addig küszködtem fejtem, ittam a teákat. De mivel csak40-70ml volt és így is, úgy is hozzátápláltam meguntam. Szereztem neki anyatejet és cumiból etettem. Én is jobban lettem, mert nem görcsöltem a tejen, a baba szépen fejlődik és ma már 7 hós:-)Sokan mondták akkor, hogy ne csináljam meg hogy ez nem így műkődik, de így éreztem helyesnek. Nem bántam meg a döntésemet, szabadabb vagyok a pici mindig velem van és nagyon kiegyensúlyozott. Nem a "kancsóktól"leszel jó anya, vagy attól, hogy több évig szoptatsz. Szerintem jó anya vagy, mert szereted a babádat és törődsz vele:-)
2010. ápr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ha tehetem akkor majd én is szeretném a kistesót/tesókat tovább szopizattni,ha tudom,de ha nem megy akkor nincs mit tenni!az elején én is sokszor estem kétségeb,h:Kész,nem szoptatok!totál macerás,fáj a mellem,kisebesedett,hólyagos volt,fejni szopik után!mire kész voltam nem telt el 2óra és jött a kövi szopi,nem tudtam csinálni semmit,sehova elmenni,leadni a kilókat,inni reggel egy jó kávét,de aztán mindig rájöttem,h ez a pillanatnyi elkeseredésem csak és hogy a Csajszinak a szopi a legjobb!sokan mondják,h olyan nyugtató ahogy szopizik és hogy ezzel is közelebb kerül hozzád,de volt,h úgy éreztem,h fárasztó a szopizás!könyebb volna cumisüvegből etettni,az megvan max10 perc alatt és nem huzódik el akár egyórákra is!aztán mindig felocsudtam,h nem lehetek ilyen önzö és a szopi az szuper,mert kikapcsolódunk, ez a mi idönk,erre csak én vagyok képes és neki kell az anya teje!
2010. ápr. 26. 10:21
 5/12 A kérdező kommentje:
egyébbként köszönöm a válaszokat és a bíztatást
2010. ápr. 26. 10:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Persze én is szoptatni fogom(megint megpróbálom) a következő babámat, de ha látom, hogy nincs annyi tej csak kínok kínján pár csepp,akkor veszek anyatejet. Bocsánat a "kancsóért", kicsit durva volt:-((((Szánom-bánom:-((

Annyit bántottak azzal a hülye szoptatással, már teljesen a betege voltam. Mindenki jött, hogy ezt meg azt, így meg úgy mindent csináltam, nem lett több. Kicsit meg is utáltam az egészet, szerintem a babának is rossz, ha az anya feszült és másra koncentrál.

2010. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én 8 hóig szoptattam de már 6 hótól csak pótoltam hozzá mert egyre kevesebb lett. amikor bejött a jóidő hagytam elapadni. hát feldobódtam. hogy végre mehetek színházba, elmehetünk vascsorázni vagy bárhová, nem kellek én mindenáron a lefektetéshez. és ez most nem attól van hogy nem szeretem a gyermekem meg nem akarok neki rosszat. de most itt megint 2 táborra szakadnak az anyukák. vannak azok akik sehová nem mennek a gyerek nélkül és van olyanok mint én hogy jól esik néha elmenni a gyerkőc nélkül és nem rohanok élszvesztve haza 1 óra után hogy jaj másra hagytam a gyereket. hadd legyen nagyiékkal is jó neki is. ne legyen lelkiismeret furdalásod. sok szuperanyuka van itt aki osztja az észt.
2010. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
13:06 válaszoló,semmi gond a jelzöért,nem vettem fel,ennyire nem vagyok sértödős!:-)))én is így voltam a végére!annyira magyarázták és súlykolták,h a szoptatás így meg úgy,h emiatt mégnagyobb volt a nyomás!igyam ezt,egyek azt(jól meg is híztam),ne mozogj sokat nehogy apadj:mindent elhittem és görcsöltem,h legyen tej,fejni állandóan,sokszor ciciztetni!úgy éreztem,h másból se áll a napom csak h ciciztetek!mióta nincs szopi sokkal felszabadultabb vagyok én is!
2010. ápr. 26. 19:10
 9/12 A kérdező kommentje:
ja még azt akartam,h neked hogy-hogy venned kellett a tejet?nekem ezek szerint mázlim volt,mert igényeltük és kaptuk 8hós koráig fizettség nélkül!mitöl függ,h ki kap ingyé és ki az akinek venni kell?
2010. ápr. 26. 19:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Valahogy én is úgy éreztem mint te. Az én lányom 2 óránként szopizott két ciciből mert csak annyi tejem volt, bármit ettem ittam mindent kipróbáltam nem volt több, 2 óránként sírt hogy éhes, cicizés egyik majd másik mellből, és 2 óra múlva ismét ordít hogy éhes. Engem ez a folyton etetés pelenkázás nagyon lefárasztott. Éjjel keltem 1 órakor és fejtem fél-1 órán át hogy másnap este legyen annyi tej hogy a szopi után még cumisüvegből megkapta az éjjel lefejt 100 mili tejet két ciciből, és így aludt reggelig. Nagyon keveseket hízott míg szopizott, de a védőnő azt mondta olyan nincs hogy kevés a tej annyit termelek amennyi a gyereknek kell, na ezzel nagyon kitudtak készíteni! Olyan 6 hónapos koráig ment ez, akkor elkezdtem hozzátáplálni, és a hozzá táplálásnál 1 hónap alatt több mint egy kilót hízott! Még 1 hónapig sikerült szopitatni, de már alig volt valami tejem, így jött a tápszer. Na nekem az olyan megkönnyebülés volt, hogy tudtam annyit készítek amennyit csak akarok, annyit iszik meg a lányom amennyit csak akar és végre jól lakik. Abban az időben teljesen megváltozott, jobb kedvű lett, szépen megnőtt kikerekedett. Nekem macerás volt a szoptatás, hiába mondják azt hogy olyan meghitt dolog hogy ott van az öledben, össze értek stb. ha nem szoptattam is mindig az ölemben volt, a tápszert csak összeráztam és kész, max 5 perc alatt megette, míg a szoptatás mindig minimum fél óra volt.

Na meg ne fogyózzak, és ha kevesebbet ettem akkor még annyi tejem sem volt, és frusztrált az is hogy szülés előtt 60 kiló voltam szülés után pedig 90.

Mindent össsze vetve én ki merem mondani vállalom hogy nem szerettem szoptatni, de a lányom imádom, és ő is szeret, megteszek érte mindent, de számomra ez a szoptatás nem volt egy olyan wow dolog mint ahogy azt sokan mondják.

2010. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!