Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azokat kérdezném, akik úgy...

Azokat kérdezném, akik úgy döntöttek, hogy egy gyermekük legyen: nem bántátok meg a döntéseteket?

Figyelt kérdés

Csak azokat kérdezném, akiknek a döntésük miatt lett egy gyermeke. Hogy látjátok, hiányzik a kisfiatoknak/kislányotoknak a tesó?

Azért is kérdezem, mert bár a férjemmel eldöntöttük, hogy nem vállalunk több gyermeket a kisfiúnkon kívül, mégis, ha látom egy barátnőmet, vagy ismerősömet, hogy kisbabát vár, nagyon elszorul a szívem. Sokszor érzem azt, hogy rossz anya vagyok, mert nem adom meg a kisfiamnak a testvért... Nagyon-nagyon nehéz terhességem volt és sajnos szülés után is rengeteg nehézségen mentünk át, segítségünk pedig semmi nem volt és ma sincs. Ezért is döntöttünk úgy a férjemmel, hogy nem lesz több gyermekünk. Kíváncsi vagyok, hogy aki hasonló helyzetben volt vagy van, azok hogy élik meg ezt a kettős érzést?



2016. dec. 12. 08:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

A testvér nem egy olyan dolog, amit "meg kell adni" a gyereknek, és ezt te is tudod. Neked nem azért szorul el a szíved, mert nem "adsz testvért" a gyerekednek, hanem mert te akarsz még gyereket, ez süt a soraidból.


Ezzel kellene tisztába jönni. Belül, aztán meg a férjeddel, és annak megfelelően alakítani az életet, minden szempontból.

2016. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenki válaszát.


Kedves 11:13-as, neked külön köszönöm, hogy megérted, hogy miért is írtam ki ezt a kérdést. Nekem is a legjobb barátnőim várják a babáikat és talán ezért is tört elő a bennem a vágy a kisbaba iránt. Remélem jó döntést hoztunk és később sem fogjuk megbánni. Talán nem is kellene ezen ennyit agyalnom...

2016. dec. 12. 11:35
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk egy 4,5 éves fiunk van, nem vállalunk többet. Nekünk így tökéletes az életünk, a fiunk sem akar testvért.
2016. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
67%
En 9 evet vartam a lanyomra.Mindig is szerettem a gyerekeket.A terhesseg turhetoen ment a szules mar nem annyira.Nagyon megviselt lelkileg es mondtam hogy nekem nem kell gyerek soha tobbe en biztos nem szulok!!Teltek az evek es lattam a lanyomon hogy hianyzik neki egy teso,es mondta is mindig hogy en vagyok az egyetlen az osztalyban akinek nincs tesoja.A parom negyon szeretett volna fiut.Igy tavaj osszel elhataroztam hogy csak miadtuk megprobalom pedig rettegtem a szulestol!De gondoltam hatha mas lesz.Ossze is jott a kisteso.Valahogy nem is foglalkoztam vele.Teltek a hetek a lanyom teljesen lekotott!Aztan inditottak a szulest a 39 heten.Nagyon nem volt konnyu.Nem kaptam semmilyen fajdalom csillapitast!De hogy mar itt van semmi penzert nem adnam!!!!!!Olyan jo babazni ujra meg akkor is ha alig alszom.....A mosolya minden sebet begyogyit!!!!En orulok hogy ravettem magam a dologra ujra!
2016. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!