Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a neve fiú gyermeketeknek?...

Mi a neve fiú gyermeketeknek? És mi alapján döntöttek a név mellett?

Figyelt kérdés
Úgy értem a hogy a név eredete(magyar, stb...), hossza, vagy milyen más szempont alapján döntöttek?
2011. márc. 14. 14:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Máté. Az apja Máté nevű gyereket akart középiskolás kora óta, így kapta a fiam:)
2011. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunk Peter. Ferjem angol es en magyar. A Peter nevet mindket nyelven ugyan ugy irjak (leszamitva az ekezetet persze) es szinte ugyan ugy ejtik igy egyik orszagban sem idegen. :) Tovabba a ferjem edesapja is Peter volt (sajnos mar nincs koztunk) es az o emlekere is szol a nev. Ferjem imadta az edesapjat.
2011. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Áron, nekem nagyon tetszett mindig. Amikor mi így neveztük el kisfiunkat, akkor még nem volt divatnév. Nálunk még most sem az. Az egyik szempont pedig az volt, hogy ne lehessen az ország nyelvére lefordítani vagy ha esetleg az ékezet el is marad, a név maradjon annak és ne legyen a Tiborból Tiberiu vagy a Lászlóból Ladislau.
2011. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Koppány név gimi óta tetszett. Férjem német származású (német nagyszülők), de ő itt él a szüleivel és a tesóival, és nem igazán tartják a német rokonokkal a kapcsolatot. Már németül is elfelejtett.

De mivel német a vezetékneve, így a Koppányt kicsit láyítani kellett. A székely himnuszból választottam a Csaba (királyfi) nevet. Így lett a nagy S. Csaba Koppány..:)

A kicsinél komoly dió volt a névválasztás. Ő végül Bendegúz Pál lett. Bendegúz, nem nem az Indul a bakterház paródiából jött. Szomorú, ha valaki ehhez asszociálja, holott mindenkinek tudnia illene, hogy ki volt Bendegúz a mondák szerint. Még a Magyar Himnuszban is benne szerepel. Innen választottuk a Bendegúzt. Pál pedig férjem kívánsága volt, a saját neve után. De csak második névként, mert nekem nem tetszik.

2011. márc. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
60%

15-16 éves korom körül megtetszett a Bence név. Akkor elhatároztam, hogy ha lesz egy kisfiam, így fogják hívni.

Végül 33 éves voltam, mikor megszületett:)

2011. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

A miénk Boldizsár Attila.


Mindig is két nevet akartam a gyerekeinknek, a férjemnek nagyon gyakori két szótagú vezetékneve van, ami magánhangzóra végződik.


Így 3 szótagú, mássalhangzóval kezdődő nevekből válogattunk. Nem akartam sem divatnevet, sem külföldi hangzásút. Boldizsár ugye a Hámonkirályok egyike, az egész családnak nagyon tetszett.


Második nevet a családból szerettem volna választani, 4 név közül hosszas vita után a férjem az Attilát választotta, apukámat és nagypapámat hívják így.

2011. márc. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Háromkirályok........
2011. márc. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
19%

szia!

az én fiam Alexander, ritka becézhető nevet szerettünk volna amit külföldön is használhat ha kell és ott is jól cseng :-)

2011. márc. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Botond, mert magyar, nem elavult mint pl a Józsika :D és nagyon szépen passzol a családnevéhez is.
2011. márc. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Máté.

Bibliai eredetű, igaz én évente max 1 alkalommal tisztelem meg a templomot, de a rokonságom zöme hívő.

Kereszteléskor nem kellett másik nevet is választani.

Családnevünkhöz is passzol, és a becézni sem kell.

Még Péteren is gondolkodtunk.

2011. márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!