Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülömbséggel szült...

Kis korkülömbséggel szült Anyukák?

Figyelt kérdés
Írnátok nekem milyen volt a terhesség 1 kb 15-20 hós baba mellett??Hogy bírtátok?Milyen volt amikor megszületett a pici?Most 1 éves a kisfiam és lassan tervezzük a következőt,de félek milyen lesz két picivel...
2010. máj. 2. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 16 hó van köztük,24 hós a fiam,8 a lányom.

Ma sem csinálnám másként!Ahogy megöleli a "nagy" a kicsit,ahogy kéri,hogy hagy szeretgesse,nem adnám semmiért..és kárpótol minden nehézségért a mindennapokban.

Egyik kakis pelusból nyúlok a másikba,de ezt vállaltam....

Egy kicsit várunk,és jön a harmadik is,ha a Jóisten is úgy akarja...azt gondolom,hogy a sors nem adott volna,ha nem látott volna rá alkalmasnak (mindkettő első hónapba...Majd meglátjuk...mi 3-at szeretnénk,de ha már így alakult,vele se várnánk sokáig!És Ti?????

2010. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mi csak 2 babát szeretnénk,de én már alig várom,hogy megint terhes legyek.Bár 1 kicsit lelkiismeretfurdalásom van,mert félek ha meglesz a kicsi kevesebb idő jut majd a "nagyra".Jövő héten megyek dokihoz,hogy "áldását"adja a következőre,ugyanis császárral szültem.
2010. máj. 2. 17:28
 3/13 A kérdező kommentje:
Biztos nem könnyű Neked 2 kicsivel.Van segítséged?Nekem sajna nincs a férjemen kívül.Ő pedig sokat dolgozik,bár amikor itthon van mindig mindenben segít.Hogy viselted a terhességet??Pl emelgetted a babádat?
2010. máj. 2. 17:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

az én fiam 16 hónapos lesz holnap és a jövő hónapban fog megszületni a pici.

én is császárral szültem az elsőt, a védőnő szerint 50-50 % hogy most milyen lesz a szülés.

A dokim szerint ha nem lesz túl nagy a baba megpróbálhatom simán megszülni, persze ez mind függ a heg vékonyodásától is.

az első baba 4kg feletti volt, nem tudom, hogy most mire számítsak...


amúgy a terheség alatt vannak jobb és rosszabb napjaim, ez a terhesség nehezebb mint az első, többet voltam rosszul, és tovább is tartott ez az időszak a 16.hétig.

utána nem volt gond kb a 27-28. hétig már nehéz mozognom és hamar elfáradok, nagyon nyom a bébi a csontjaim majd össze törnek, de nem bánom szeretem ezt az állapotot.


A nagyot muszály emelgetnem mikor tisztába kell tenni, altatni, etetni, vagy csak mikor bujik...

éjjel már nehezebben alszom, mert nehéz a hasam, nehéz fordulni pláne, hogy mindig közénk jön hajnalban a fiam :)


és persze a folytonos gyomorégés...

sok bajom van, de megéri...

nem biztos, hogy neked is nehezebb lesz a második terhességed, lehet hogy könnyebb :)


ha van valami amire kiváncsi vagy kérdezz bátran szivesen válaszolok, amiben tudok.


én is nagyon kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz majd amikor megszületik a pici, hogy fogjuk élni az első napokat, bár nekem lesz segítségem az első napokon, de attól még tuti nehéz lesz...

2010. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Anyósom mellettünk lakik,jöhetne gyakrabban is...de komolyan,ő nem az agyadra menős típus...szólni kell és jön,magától nem zavar....így könnyű volt,most már dolgozik,szinte sose jön,nekem is csak a férjem maradt,ő is mindig dolgozik.

Emelgetni muszáj volt,mint írták előttem is...

Jó lesz,meglátod,ahogy szereti egymást az a 2 kicsi...szépek lesznek,felnőnek együtt...

A szülés gyorsabb,csak sajnos intenzívebb is a fájás,szerintem...első 8 és fél óra alatt lett meg az első fájástól...a kislányom 3 és fél óra alatt....az elsőnél csak leskelődtem,mi után mi jött,a másodiknál már tudtam...

2010. máj. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok! 21 hós a lányom, nemsokára születik a fiam (legalábbis kisfiúnak látták). Én végig úgy éreztem, nehezebb ez a várandósság, mint az előző volt, de a párom azt állítja, felét se panaszkodom és láthatóan jól viselem. :-)

Nem mindig könnyű egy kis örökmozgó mellett, de megéri szerintem is! A mai napig emelgetem, szoptatom a "nagyot", de teljesen jól vagyunk. Nem mondom, már nehezebben vánszorgok el bevásárolni és ma is legszívesebben az utca közepén ültem volna le egy kicsit, mert a pocaklakóm bekucorodott a gyomorszájamhoz (vagy valami hasonló, de egyszerre lett a gyomorégéstől hányingerem, plusz alig kaptam levegőt, annyira fenn volt a baba) de hát ez ezzel jár. Mindennek a tetejében a babakocsiban toltam a leányzót, az egész kocsi teleaggatva szatyrokkal, táskákkal, mert piacon voltunk, de ez van. Nincs egyáltalán segítségem. Ha a párom itthon van este, akkor kicsit játszik a leányzóval és megfürdeti, de sokat utazik, napokig nincs itthon. Szüleim, tesóm dolgoznak, nincs kire támaszkodnom, de az igazat megvallva én ezt így szeretem. Jó érzés, amikor sikerül megoldanom így is a dolgokat.

Mi is három babát szeretnénk legalább, így maradnak a kis krkülönbségek, azt hiszem! :-)

2010. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szia, én végigbőgtem a második terhességemet, ami szerencsére hamar össszejött, de lelkiifmeret furdalásom volt, hogy elveszek vele valamit a nagytól (21 hó a különbség), sajnos a várandósság nem volt egy leányálom, veszélyeztetett voltam másodszor is, és ez sajnos megrekesztette a bilizésre szoktatást, mivel nem volt szabad emelgetni és szívesen csinálta, de amint megszületett a pici (sőt már a pocakban is) a nagy imádja a picit. most két éves múlt a nagy, nagyon jó velük, két éves korára szobatiszta lett, a pici meg egy csoda, a terhesség alatt szerencsére sok segítségem volt, így tudtam bőségesen pihenni, szóval, ha meg tudod te is oldani hajrá. a harmadikkal biztosan várok, de a negyediket a harmadik után tervezem, hogy ők is így összenőjjenek.
2010. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

SZIA NÁLUNK A NAGY 10 HÓS VOLT MIKOR A KÖZÉPSŐ MEGFOGANT ÍGY 19 HÓNAP VOLT KÖZÖTTÜK ÉS ÉN NAGYN ÉLVEZTEM AZ ELEJÉN EGY KICSIT NEHÉZ FÁRASZTÓ DE KIBIRHATÓ ÉN NAGYON SZERETTEM MOST MEG MÁR FŐLEG JÓ JELENLEG A NAGY 5 ÉVES A KÖZÉPSŐ 3,5 A KICSI PEDIG 8 HÓS Ő EGY KICSIT KÉSŐN LETT MERT ELŐTTE KÉT BABAÁT ELVESZTETTEM



ÉN CSAK AJÁNLANI TUDOM HOGY MOST LEGYEN

2010. máj. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a bíztató szavakat!
2010. máj. 4. 15:10
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem három gyerekem van 4-5 év különbségekkel.Nekem így nagyon jó volt,habár nem így akartuk. Három császár, és nem volt szabad emelgetnem. A legnagyobb már 10 éves, sokat segít és nagyon szeretik egymást.
2010. máj. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!