Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek baj, ha egy 11...

Szerintetek baj, ha egy 11 hónapos baba mindennap néz mesét?

Figyelt kérdés
esténként szokott a kislányom nézni zenés animációs videókat, ha pl fürdésig van még 30-45 perc, ő meg már egy picit nyűgös. ez teljesen megnyugtatja. egyébként imád játszani, és sokat játszunk, mászkálunk, csak estére már sokszor nyűgös, nincs kedve játszani, és olyankor rakunk be neki egy kis zenés animációs videót.
2016. dec. 19. 18:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Ha azt írtad volna, hogy 15 perc, azt mondtam volna, hogy nem baj. De ez nagyon sok szerintem. Neked kellene ennyi időt felolvasni neki. A mese funkciója nem elsősorban a szórakoztatás, hanem a fejlesztés. Ha az arcába tolják a képeket, az nem fejlesztés.
2016. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
Nem baj, csak neki való legyen.
2016. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%
Rengeteg.
2016. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Mikor bekapcsolom a meset akkor mar nyugos szegeny, nem szereti az olvasast sem vagy a mesekonyv nezegetest. De a mesenek nagyon orul, tapsol,sikitozik oromeben meg nevetgel.
2016. dec. 19. 18:39
 5/23 anonim ***** válasza:
62%
én nem nézetnék semmilyen mesét ilyen kicsi korban, mert csak letompitod vele a gyereket, káros az idegrendszerének, igazából csak az a funkciója, hogy téged addig békén hagy.
2016. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hu de rohadtul bekenhagy, mesenezes kozben is beszelgetek vele es mondom neki, hogy "ott a cica" "ott a kutya" "az a kek szin" stb.

Nem tudom mire fel vonsz le ilyen kovetkeztetest egy kerdesbol, de inkAbb akkor "artsak" neki a mindennapos mesenezessel, minthogy ilyen legyek.

2016. dec. 19. 18:48
 7/23 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom, nem ma kezdte a mesenezest. Meg majdnem babakoru, de egy orat ul a tv elott...
2016. dec. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%

Én azt gondolom, hogy ilyen formában nem baj. Van eleget foglalkozva vele, szóval nem azért ül a tv előtt és nem egész nap, hogy ne kelljen vele foglalkozni. Értelmesebb műsorokkal pl. később majd dokumentum filmek, természetfilmek, le lehet jól foglalni és közben tanul is. Ne legyünk álszentek. Manapság mindenki okostelefonnal rohangászik, internetezünk orrba szájba a PC-n, tableten, telefonon, már lassan mindent elektronikusan lehet elintézni, még a bevásárlást is...

Elkerülhetetlen, hogy a gyerek ne találkozzon nagyobb mennyiségben ezekkel a dolgokkal, és igazságtalan is elvárni tőle, hogy beérje egy hamupipőke mesekönnyvvel, mikor körülötte mindenki szuperingerekkel bombázza magát.

2016. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

11 honaposan 45 perc ??

Borzaszto sok!

Max 5-10 perc.

2016. dec. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
41%

Mi is nézünk meséket. Estenként meg mikor jön a délutáni alvás. Egyedülnevelem őket és esélyem nem lenne a kicsit is meg a nagyot is altatni.

2,5 éves aki mesét néz. Kiskorától kezdve szerette nézni a gépemet. Mikor evett akkor az aladdint néztük hiaba kapcsoltam ki es én mondtam az nem volt jó. Majd ahogy nőtt ugy erdekelte egyre több mese.

Van kicsi korátol kezdbe mesekönyve lapozgattuk, olvasgattuk mindig kikapta a kezemből és eldobta.

Mama is mindig hozott meséskönyveket mielőtt még nézett volna mas mesét nem érdekelte.

A fiamat már viszont nem érdekli a mese. Őt jobban érdekli ha én eneklek vagy olvasok neki.

2016. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!