Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fejlesztitek a babátokat?

Hogyan fejlesztitek a babátokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy motiváljátok a fejlődésre? Pl. nem szabad felültetni, csak mikor már magától ül... egyszercsak majd felül, vagy lehet segíteni valahogy, hogy könnyebben ráérezzen? Vagy pl. az átfordulás (hasra, hátra), később a felállás, stb.

Na és mindezeket milyen idős korban?


2010. máj. 2. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

én ezek közül csak az átfordulásra próbáltam motiválni, mert nagyon későn kezdte, ülésre egyáltalán nem, de ő nem "felült" hanem miután már felállt, visszaereszkedett ülésbe, aztán meg a kúszásból már "ki tud ülni"

állásra sem, mert olyan hirtelen felállt, 8,5 hósan, hogy nem is számítottam rá

viszont nem mászik, már nagyon régóta kúszik, és most a mászásra próbálnám, de nem nagyon lehet

2010. máj. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi 4,5 hósak vagyunk, már jobbra átfordul, de vissza nem tud pár napja állandóan emelgeti a fejét, fel akar ülni. Megfogom a kezét és ő felkapaszkodik raja ülő helyzetbe. tudom nem lenne még szabad, de nem sokáig hagyom benne, de annyira örül hogy így is körbenézhet.
2010. máj. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Járunk babatornára, babamasszázsra. Mindkettő nagyon jó. A tornán is vannak olyan gyakorlatok, melyek a forgásban segítenek.

Az ültetésnél vigyázni kell, ne menjen a mászás rovásárára.

Érdekes színes tárgyakkal zörgős tárgyakkal irányítani lehet figyelmét (az én kislányomnak amint megtaláltam a "gyenge pontját" a zacskót, mindjárt megmutatta, hogy tud hasra fordulni.)

2010. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!