Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukák! Segítség...

Ikres anyukák! Segítség nélkül hogyan fürdetitek/fürdettétek a már nagyobb babáitkat?

Figyelt kérdés
Már ülni tudó babákra gondolok, akik nagykádban fürdenek. Nekem 1évesek a lányaim és katasztrófa minden egyes fürcsi. A hajmosástól félnek, de muszáj mert nagy hajuk van. Míg fürdetem az egyiket addig a másik ordít, majd fordítva. Csak kíváncsi lennék, hogy másnál is ilyen nehezen megy vagy csak én rontottam el valahol.
2010. máj. 3. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld őket külön fürdetni néha, mondjuk mikos hajmosáson van a sor
2010. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Külön fürdetem őket mindig. Ez is gondot okoz, mert aki épp nem fürdik az végig sír. Együtt fürdetni őket segítség nélkül nem igazán lehetséges, mert nem akarom felügyelet nélkül hagyni őket míg az egyiket öltöztetem.
2010. máj. 3. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 13 hónaposak a kisfiaim. Együtt fürdenek a nagy kádban. Vettem nekik a kád aljába ezt a tappancsos csúszásgátlót. Ha fel is állnak, nem csúsznak meg. Szerencsére ritkán fürdetem őket egyedül, de meg lehet oldani. Úgy csinálom, hogy egyiket leöltöztetem, beteszem a kádba, amíg ő ott ül, leöltöztetem a fürdőben a másikat is. Előtte persze mindent odakészítek, és határozottan rájuk szólok, hogy nem állhatnak fel. A pelenkázót leteszem a kád mellé. a földre. Kiveszem az egyik gyereket, addig a másik pancsol (örül, hogy övé minden játék), amikor felöltöztettem, berakom a kiságyába, és jön a következő gyerkőc. Így egyik sincs felügyelet nélkül, mert a földön térdelve tudok rájuk figyelni. Nem egyszerű a művelet, de ha muszáj, meg kell oldani.

Amíg külön fürödtek, addig az egyikőjük a kádban volt, a másik pedig az etetőszékben.

Nincs utazó ágyatok, vagy járóka, vagy bármi, amiben biztonságban vagy az egyik, amíg a tesót fürdeted? Addig ő onnan nézhetné, majd csere. Persze ez csak egy ötlet, mert nem ismerem a babáidat, meg a lakásotokat sem :)De azért remélem, tudtam segíteni

2010. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajna elég kicsi fürdőnk van, így fürdés után be kell vinnem a szobába őket öltöztetni sőt ott is szoktam megtörölgetni őket. Nem mindig van hiszti, de a mai fürdés katasztrófa volt és ezért kérdeztem más hogyan oldja meg. Sajna segítségem ritkán van. Párom még most sem ért haza munkából... Így kénytelen vagyok egyedül megoldani ezeket több kevesebb sikerrel. Bár már megszoktam, mert így vagyok már az elejétől.
2010. máj. 3. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!