Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy anyatejes baba túl sokat hízik?

Figyelt kérdés
3530al született a kisfaim,3380al hoztuk haza. Ma pont 8 hetes és 6280 a tiszta súlya. Igény szerint szoptatom.
2017. jan. 2. 12:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%
Kisfiam 4 kiloval született egy hónaposan 5,8 kilo volt 2hónaposan 7,2 kilo és most 3 hónaposan 7,7 kilo. Most már lassul a gyarapodása első hónapban megijedtem hogy 2 kilot hizott :) csak anyatejes.
2017. jan. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%

Úgy, ahogy írod. Ne adjon neki enni, ha nem az éhség miatt üvölt. Sokan igény szerinti szoptatás címén a baba minden igényét etetéssel elégítik ki, holott szerencsétlen gyerek már lehet, hogy a túletetés miatt üvölt fájdalmában. Ezért van ennyi kövér anyatejes baba. A rokonságban volt már 12 kilós féléves is, de a 10 kiló fölöttin már meg sem lepődök. Mondjuk nyilván könnyebb cicivel betömni a száját, mint kitalálni mi a valódi problémája és megoldást találni rá kajáltatás nélkül.


Igen?? te barom!!!

Elmondanàd, hogy akkor nekem mit kellett volna csinàlnom amikor sìrt a gyerek,mert éhes volt!?! A fiam, mint ìrtam kb 20-30ml- t evett/ alkalom,napi max 7x,igény szerint szoptattam,volt hogy 2 óra utàn,volt hogy 4-6 óra utàn volt éhes. Akkor az egész napra 210 ml MAXIMUM!!!! Nem kellett volna mellre tennem ennyiszer sem?!?! Egy idióta topa ostoba barom vagy. Egy anyatejes baba nem hàjat szed magàra...

A lànyom meg képzeld / alkalom evett 210ml- t kb 4 hós koràig. Na akkor most mi legyen???Éheztessem??? Ja és most 9 hónaposan kb 4 dl/ alkalom az adagja. És màr majdnem 4 kg- val " könnyebb" mint a bàtyja volt ennyi idősen,pedig:

- 5x annyit eszik( szó szerint!!!) Csecsemőként pedig 8x annyit evett.

- csak forog és kúszik, a tesó ilyenkor màr ment

- ugyanazt az anyatejet kapta/ kapja


Na akkor okoska,vilàgosìts màr fel, hogy miért nem egyformàn hìznak az elfogyasztott tejmennyiség alapjàn. (7 hónapig mindkettő ugyanúgy csak anyatejes volt!)

2017. jan. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
59%

8: Tudod, ha nem èhes/nem akar enni, akkor nem eszik, ennyi. Képzeld, nem hülye, van, hogy nem kell neki és ennyi.

Igény szerint szoptatom èn is, 3860 g volt a születési súlya. Most 4 hónapos és 8500 g.

A védőnő, gyerekorvos szerint rendben van, szép, jól fejlett baba. Szerintem jobban értenek hozzá...


Kèrdező, semmi gond.

Enyém is 6200 g volt 2 hónaposan.

2017. jan. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%
Minden lehurrogás nélkül csak megjegyzés/kérdés hogy mostanában az anyatejes babak sokkal ducibbak mint a tápszeresek a környezetemben, ez miért van? Fél évesen 10 kg.. Az én babám 1 évesen volt ennyi. Nem akarok senkit bántani de egy fél éves duci baba cuki vasgyúró de egy duci 20 éves kövér disznónak van titulálva..
2017. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%

14: Az első èvben lèvő hurkák a legkevèsbè meghatározóak a későbbi testalkatra vonatkozóan.

Főleg, amìg csak anyatejes a baba.


Bár a nagyobbik lányom nem nagyon szopott, és kellett tápszert adni, olyan 8 hónapos koráig ő is elég hurkás volt.

Most 7 èves, hosszú, vékony lábai vannak, nyúlánk alkatú. (És nagyon rossz evő...)


A "babaháj" nem mèrvadó, ezt az orvosok, védőnők is hangsúlyozzák.

2017. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
78%
kisfiam 3kilóval született, most 5 hónapos és 6 kiló :) anyatejes, de nem teszem minden nyekkenésre cicire, hanem foglalkozom vele, mert szerintem nem csak azért sír egy baba mert éhes, hanem mert unatkozik, vagy nézelődni szeretne a vállamon. első gyerekemet én is cicire tettem minden nyekkenésre, ő 3 hónaposan volt 6 kiló. azzal sem volt baj, de be kellett látnom, hogy nem az igényeit elégítettem ki, hanem befogtam a száját étellel :)
2017. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!