Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hos gyerekem miert nem...

14 hos gyerekem miert nem birja elfoglalni magat? Mindig hisztizik, semmi nem jo neki.

Figyelt kérdés

Ez most mar megint korszakos problema?

Nem a dackorszak ez meg, inkabb olyan hogy nincs el magaban, nem hagy beken, allandoan szorakoztatni kell, mindent el un. Ideig oraig el van ugyan magaban de ha elkezdek hazimunkazni akkor odajon belekapaszkodik a labamba sir es nem enged el.

Egesz nap a nyekergest hallgatom. Mi ez mar megint? Ti ezt hogy viselitek?

Mar megint tanacstalan vagyok.


2017. jan. 4. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Szep.szorongás, te marha!

Neked se kellett volna szülni! Szegény gyerek...

2017. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
szépen beszélsz a gyerekedről. Add örökbe, hátha szerető anyához kerül, olyanhoz akit nem zavar a "nyekergése". 14 hónaposan még nem várhatod el hogy feltalálja magát, pici még ehhez. Apja legalább szereti?
2017. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Vannak ilyen gyerekek. Van egy ismerosom, ahol a 2 eves kisfiu ilyen meg mindig. Kb miota megszuletett ez van.Semmi sem koti le, millio jateka van pedig, de csak kezben van el. Nala viszont eleg egyertelmu hogy azert lett ilyen mert a szulei rettenetesen elkapattak, ahogy mukkant egyet,egybol felvettek, kezben aludt, kezben evett, barmit akart megkapott mindig. Raadasul meg ilyen a termeszete is. Egyebkent pedig lehet szeparacios szorongas is, ha ez nem mindig volt igy nalatok. Tudom, nehez idoszak ez is, de ez is elmulik, majd jon helyette masik...
2017. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Azért nem foglalja el magát, mert nem szoktattad önállóságra, és azt teszed, amit ő akar. Ne szórakoztasd, ne törődj a nyekergésével. Ha rájön, hogy nincs értelme hisztizni,majd játszik egyedül is.
2017. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a harmas valaszolonak!
2017. jan. 4. 16:03
 6/12 A kérdező kommentje:

4es valaszolo! Igen az lehet, hogy elkapattam. Az jo taktika, ha egyezeruen nem veszem figyelembe ot?

Elso gyerek es mindennapunk olyan amilyen.

2017. jan. 4. 16:05
 7/12 anonim ***** válasza:
8%
4-es vagyok. Most már csak ez a jó taktika. Ki kell bírnod pár napig, hogy hisztizik. Vagy marad minden úgy, ahogy most van. Egy kicsi úgy viselkedik, ahogyan megszokta. A szeparációs szorongás a tévhitekkel ellentétben nem az, hogy az anyára van szüksége a gyereknek, hanem, hogy rájött, van saját akarata és azt érvényesíteni akarja.
2017. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Én biztos nem hagynám nyekeregni. Te kapattad el, most meg te szivatod, hogy nem foglalkozol vele (hagyod nyeleregni). Én kezdeményeznék játékot közösen. Először csak zsepiért mennék el:

Anya hoz zsepit, játszál, jövök vissza. Elmész zsepiért, és jössz is vissza, leülsz, játszotok tovább. (Persze a zsepi csak példa, az lenne a lényeg, hogy lásson végig, mondd el, hogy picit elmész, és mindig visszagyere). Ha ez jól megy, akkor lehet hosszabban. Pl konyhába, iszok egy kortyot. És visszajössz. Majd pisilni, és így tovább. Egyre növelve az önálló játékra szánt időt. Aztán majd kirakod a konyhába magadhoz, elkezdtek játszani, amikor már belemerült, akkor : Anya elmosogat, játszál, itt vagyok. És közben beszélhetsz, énekelhetsz.

Ez nem 1-2 nap alatt fog megoldódni, de így megtanul egyedül játszani, és hogy anya mindig visszajön. Az elején lehet, hogy lesz pici hiszti, és nem fog egyből elmaradni, lehet, csak minden második, harmadik alkalom lesz jó, de valahol el kell kezdeni.

Ordítással csak azt éred el, hogy "hiába ordítok, anya úgyse jön". Ami a te szempontodból azt jelenti, hogy csöndben lesz, de neki nem lesz túl biztonságos érzés.

2017. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Felreertettetek engem. A gyerekemtol nem azt varom, hogy szotlan szobadiszkent meg se szolaljon egesz nap.

Vannak pillanatai, amikor direkt nem hagy beken. Csak jon es teroorizal. Ezt nem tudom leirni. O ilyen tipus.

Ha rossz napja van, akkor kikeszul minden tiltasra, direkt rosszalkodik. Es amikor latja hogy idegesit mar nagyon, akkor direkt ordit es nyekereg.

Nincs erre jobb szo, nem alparisagbol vagy rosszindulatbol irtam.

Olyan mintha zavarna hogy en pl fozok vagy barmit csinalok nelkule. Es nem a szepa szorongas miatt. Mert anyum siman elviszi magahoz es ott nem csinalja ezt.

2017. jan. 4. 18:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy ilyen kicsi gyerek direkt nem tud manipulalni. Vagy ahogy te irod, terrorizalni...

Szinte minden csalad atesik hasonlon. Nalunk a harmadik volt ilyen harom honapig.

Azzal ertek egyet, akik turelemre intenek. Mi fontosabb, o vagy a hazimunka?

2017. jan. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!