Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztaltátok nagyobb babáito...

Tapasztaltátok nagyobb babáitoknál (20-21 hós), hogy többször felriadnak éjjel?

Figyelt kérdés
Ilyen idős kislányomnál (20,5 hós) kb 3 hete kezdődött, szinte minden második éjjel felriad. De nem ám csak nyöszörög (arra be sem megyek), hanem egyenesen hirtelen felordít, mint aki megijed valamitől!Borzasztó hallani. Arra gondolok, hogy most, hogy már idősebb, talán jobban megmaradnak a fejében a napi események, és ha van olyan, akkor azokra riad fel éjjel. Másra nem tudok gondolni. Nem fogfájás (azt már ismerem), nem éhes, nem szomjas, nincs melege. Azelőtt simán végigaludta az éjszakát. Mit tehetnék? Mi lehet ez? Tapasztalt már valaki hasonló változást babájánál?
2010. máj. 4. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is előfordult hasonló. lehet hogy rosszat álmodik, de az is lehet, hogy vmitől fél a szobájában. próbáld égve hagyni neki a villanyt, hátha csak asötétben idegen árnyak rémitik meg!
2010. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is szóról-szóra ez zajlik kb. két hete (20 és fél hónapos szintén), és én is ugyanerre gondoltam magyarázatként. Éjjeli fényt már használunk pár hónapja, nem éhes, ha csak szomjas, önállóan iszik és visszaalszik, fogzás mostanában kizárt. Általában pár pillanat alatt megnyugszik, amikor bemegyek hozzá. Eligazítjuk az ágyát, számba vesszük az összes állatot az ágyában, helyre tesszük a cumisüveget stb. De amikor így felriad, akkor élesen sikítva sír, úgyhogy biztos álmodik vagy félálomban megijed valamitől. Itt is írnak erről: [link]
2010. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linket. A második válaszolótól kérdezném, hogy az éjjeli fény használt valamit? Most már szinte minden éjjel fél 12-12 között ébred így riadva. Ma éjjel ki akart ugrani a karjaimból is, és kiszaladni a szobából...borzasztó így látni, alig tudtam lenyugtatni.
2010. máj. 5. 08:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Mi idén kb. januártól használjuk az éjjeli fényt, mert jelezte, hogy nem szereti a sötétet (pl. este nem mert bemenni olyan helyiségbe, ahol nem égett villany). Éjszaka is sírva fakadt, amikor felébredt, gondolom a sötétben nem tudott tájékozódni, megkeresni a vizét, cumiját. Egészen mostanáig az éjjeli kislámpa megoldotta ezt a problémát, de - ahogy írtam is - két hete talán, ismét felsír éjszakánként a lámpa ellenére. Ezért gondolom, hogy ez most inkább már valami más: esetleg ijesztőnek találja magát az álom jelenségét (álmodik valamit, aztán felébred és az ágyában van egyedül, de emlékszik az álomra, és nem érti, hogy mi történt). Ez is egy életkori sajátosság, idővel hozzászokik, megérti. De ettől függetlenül szerintem kevésbé ijed meg, ha nem a koromsötétben riad fel, úgyhogy érdemes kipróbálni.
2010. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!