Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év alatti gyereketekkel...

1 év alatti gyereketekkel hallgattatok zenét? Ha igen mit és mennyi ideig? Komolyzene hallgatásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 14:10
 1/6 69Ádám69 válasza:
77%
Halász Judit
2017. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen hallgattunk, mindenfélét.

Gyerekdalokat is, operetett is, komolyzenét is, vagy néha csak a rádió szólt.

2017. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%

Igen, vannak kedvencei.


Halász Judit nekem borzasztó, a Kicsi gesztenye klub tetszik mindkettőnknek.

Komolyzenét is szoktunk, de nem azokból nem érdemes a hosszú, vontatott, összetett műveket, hanem kis részleteket. Figyelembe kell venni az életkorát, ahogy a verseknél pl. Egy ovisnak nem Babitsot tanítunk pl.

2017. jan. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
hát, mi kárpátiát hallgatunk :D
2017. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Pár hónaposan babazenét hallgattunk. Kb fél éves kortól Szabó Gyula mesemondó CD-je - ezt akkor tettem be neki, amikor dolgom volt; meg Nagy Bandó Andrásnak van egy megzenésített CD-je, szerintem nagyon jó. 7-8 hónaposan meg bármit, ami kellemesebb, lágyabb dallamú (komolyzene, jazz, pánsíp, gitár), ezek aláfestő zenének szóltak 1-2 órán keresztül, mígy játszottunk.

Eléggé muzikális lett a gyermek, ha zenét hall, rögtön tapsol és táncol. Sokszor együtt táncolok vele, most 14,5 hónapos.

Ha Apa is itthon van, szól Depeche Mode, Apocaliptica és egyéb is.

2017. jan. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Mikor mit.

Gyerekdalok. Gryllus, Kalaka, de johet Ruzsa Magdi is:)

Kocsiban Ossian, Karpatia, Pokolgep stb.

2017. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!