Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bunkóság megkérdezni, hogy...

Bunkóság megkérdezni, hogy megfoghatom-e a babát? És bunkóság megkérdezni, hogy meg akarod-e fogni a babát?

Figyelt kérdés

Amikor egy-két első alkalommal láttam a keresztfiamat, nem nagyon mertem megkérdezni, hogy átvehetem-e (most már ha ott vagyok, már passzolják is:)

Ha babám lesz fel lehet ajánlani, hogy pl. a barátnőm nyugodtan vegye kézbe? Nem akarom senkire tukmálni:)

Babaetikett:)


2017. jan. 7. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Kerdezd meg es ajanld fel HA ugy gondolod.

En amugy nem adtam oda senkinek, csak ne fogdossak, mig nagyon pici. Persze itt nem a kozeli rokonokat ertem ( ami kizarolagszulo es testver) , hanem pl eljott latogatoba egy regebbi lakotarsam, hat nem adtam oda, de nem is kerte.

2017. jan. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jaja pont ezért kérdezem. Ha nem ajánlják fel inkább ne is kérjem?
2017. jan. 7. 00:45
 3/11 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi késő van, nehéz az értőolvasás :D
2017. jan. 7. 00:46
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

En nem adtam volna oda ha kerik.

De ha en ajanlom fel akkor odaadom, szoval erted :)

Pl a nagyon kedves baratnomnek felajanlottam, hogy megfogja- e? De pl a szomszed atjott , neki nem ajanlottam , es ha kerte volna se adtam volna.

2017. jan. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk inkább családtagokra és legjobb barátokra gondolok.
2017. jan. 7. 00:51
 6/11 anonim válasza:
62%
Én inkább a kicsit rátukmálós tipus vagyok mai napig most 7 hós.Bár az elején direktbe ém sem nyomtam csak az apja kezébe hogy fogja meg. (Első gyerek őse nagyon merte ) De tény,hogy hozzánk csak olyanok jöttek akik közelebbi rokonok barátok. És azóta is rájuk van bízva a gyerek ha halaszthatatlan dolgunk akad mindkettönknek.
2017. jan. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Nekem tukmálták a tesóm gyerekét. Mikor megköszöntem a lehetőséget és nem éltem vele, az összes ott lévő rokon csúnyán nézett és elkezdett győzködni vagy tolni az arcomba a babát. Ez a szűkebb család volt egyébként dédivel bezárólag. Rettenetesen rosszul éreztem magam, de még soha nem fogtam babát és még annyira kicsi volt, nem tartotta még stabilan magát.

Szerintem ezt ne csinálja senki, mert nagyon bunkó.

2017. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ha hozzánk babalátogatóba jönnek, akkor babázni jönnek szerintem. én mondom, hogy vegye fel ha szeretné :) nem vagyok para mami, mondjuk nem első baba :D
2017. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lényeg, hogy elhangozzanak ezek a kérdések még cselekvés előtt. Inkább mondjanak nemet és ezt normálisan fogadja el a másik.

Párom testvére a 2 hetes babámat kérdés nélkül fogta és vitte másik szobába, épp hogy beértünk a lakásba, cipőt vettük le, gyerekem meg egyik pillanatról a másikra eltűnt. Elég rosszul esett, én úgy gondoltam alap dolog, hogy tiszteljük annyira az anyát, hogy egy kérdést odaböffentünk.

Tiniként volt, hogy újszülöttet akartak "rámtukmálni" hogy fogjam meg, nemet mondtam, mivel sosem volt előtte baba a kezemben és féltem. Mikor már negyedjére kérdezték, hogy de miért nem fogom meg, akkor kezdett kellemetlen lenni .

Szóval szerintem a kérdést mindig illik feltenni, hogy megfoghatod e más babáját. Aztán ha az anyuka nem szeretné, majd amikor már úgy érzi,hogy odaadja akkor később úgyis megkérdezi,mivel tudja hogy szeretnéd.

2017. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy felajánlottam! Magamról tudom, hogy nem kérném el, de visszautasítani visszatudják, ha annyira nem akarják megfogni, szerintem ez nem tukmálás. Nekem volt olyan, hogy amikor terhes voltam, találkoztam az utcán egy ismerőssel (nővel). Nem voltunk annyira jóban, de annyira örült, amikor meglátta, hogy terhes vagyok, hogy kb ezerszer jobbnak tűnt abban a pillanatban a kapcsolatunk. Amíg beszélgettünk a baba elkezdett rugdosni, azonnal megkérdeztem, hogy megfogja-e a hasamat. Azért, mert látszott rajta, hogy nem bánja. Ezt a szomszédasszonynak, akit napi szinten látok, soha nem mondtam, mert egyszerűen nem mutatott érdeklődést. Szóval szerintem az látszik valakin, hogy meg akarja-e fogni a babát, és igen, neked kell felajánlani, ha kérniük kell, az már régen rossz!
2017. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!