Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az oculogutt neomycin-t az...

Az oculogutt neomycin-t az orrszivozas elott, vagy utan kell a baba orrába csepegtetni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy antibiotikumot tartalmazó szemcsepp, amit gondolom, azért irt fel az orvos, mert Babádnak gennyes az orrváladéka.

Mindenképpen először szivd ki az orrából a váladékot, és utána cseppents bele. Bár ha nagyon sűrű a váladék, szükséges lehet, hogy először fellazitsd, hogy könnyebb legyen leszivni, és szivás után újra cseppents, ami már le tud folyni a helyére.

Jobbulást!

2010. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orrszívás után kell a neomycint használni.Előtte csepegtess sóoldatot, ami feloldja a váladékot és könnyebben ki tudod szívni. Patikában lehet venni vénynélkül.
2010. máj. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az orvostól elfelejtettem megkérdezni és pont fordítva csináltam, azt hittem ez lazítja fel a váladékot.Azt esetleg tudjátok hány napig kell csepegtetni, mert ezt sem mondta el,és erre sem kérdeztem rá,mert annyira felidegesített azzal,hogy állandóan azt szajkózza,hogy azért fázott meg a kisfiam,mert csak 2 hónapig volt tejem és mert tápszeres.(Most 7 hónapos).Mindig a fejemhez vágja,mintha thetnék róla!Köszönöm a válaszokat.
2010. máj. 5. 09:48
 4/6 anonim ***** válasza:

3-4 napig csepegtetheted nyugodtan, nem lesz baja tőle!

Azért nem szép dolog a dokitól, hogy Téged nyaggat a szoptatással, gondolom, nem jókedvedben hagytad abba ...

Inkább segitene azzal, hogy elmagyarázza, hogyan segits a Babádon ...

2010. máj. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dodink13 válasza:
Igazán hasznosak voltak a válaszok!A kérdező nevében is köszönöm!Nekem is segített.Az orvossal ne foglalkozzon.Az én kislányom 7hónapos,szopizik és megfázott...sztem természetes,hogy előfordul az ilyesmi.
2011. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, most meghatódtam ...

Amikor tavaly válaszoltam erre a kérdésre, még csak vágyakoztam, hogy végre nekem is babám szülessen.

Most pedig már lassan 8 hónapos a Kisfiam :-)

2011. nov. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!