Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez milyen napirend? Lehet...

Ez milyen napirend? Lehet gond vele, azért nyűgös? Bővebben lent?

Figyelt kérdés
A babám 13.5 hónapos. Reggel 6-kor ébred, akkor 140 ml tej. 8-kor valami gyümölcs keksszel vagy joghurttal. 11-kor ebéd. 11:30tól alvás 14-ig. 15kor uzsonna és este 18:30-kor fürdés, 19-kor alvás 270 ml tápszerrel. Szoval ez a napirendünk, +-30 perc ez attól függ, mikor kelünk. Változó, mikor megyünk vásárolni vagy sétálni. Ilyen hidegben időjárás függő. A kérdésem az, kiszámíthatatlan a napirendünk? Mert olyan nyügös egész nap... :-( alig tudok megfözni vagy kimosni esetleg teregetni, folyton szalad utánam és nyávog. :-( mi lehet a baj? Fog nem lehet, ez van hónapok óta :-(. Éjjel nem kel fel.
2017. jan. 10. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Teged szeretne :)

Esetleg adj neki tápszer mellé valami laktatóbbat lehet az a gond

2017. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet éhes? Nem eszik túl sokat. Mi az uzsonna? A reggeli tej nem sokminden egy ennyi idősnek, utána kínálj mást is! A tízórai maradhat, ez kisétkezés, de 3 órát az én kisfiam tuti nem lenne el vele. Az uzsonnát nem írtad mi de vacsira is szerintem még fürdés előtt adj neki szilárdat is, fürdés után meg jöhet a tápszer. Ez így nekem nagyon kevésnek tűnik.
2017. jan. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jott le, hogy ennel laktatobbat is ehetne mar. Esti tapszer elott egy vacsora, es esetleg kevesebb tapszer. Tojas, felvagottak, kenomajas - ezeket eszi mar?
2017. jan. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk a lányunk ennél is rosszabbul evett, de egy átlagos gyerek ennél jóval többet eszik. Ráadásul az elosztása is furcsa. Reggel 8-kor gyümölcs? És délután 3 után már nem eszik csak tápszert? Persze lehet, hogy ennyi az igénye. Az meg természetes, hogy nem hagy békén és veled akar lenni.
2017. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor leírom a mai napunkat.

(kb mindig ennyi mennyiségü ételt eszik)

Reggel

6kor 140 ml tej

Tízórai

8kor egy alma, fél banán kb. egy evökanál darált keksszel, egy evökanál zabkásával pici citromlével ( nem savanyítja el, nem erezhető csak a c vitamin miatt adom) fél kefírrel.

Ebéd

Fokhagyma krém leves( kb egy merökanálnyi) pici kenyérrel és pörkölt husi tésztával ( kb 3 evökanálnyi)

Uzsonna

Ma pl ebéd maradék volt. Utána két szem mandarin.

Este pedig a tápszer

2017. jan. 10. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi idos a lanyom. O sem nagy evo, de nalunk megis tobb az etkezes...

7:30 korul tapszer kb 150 ml

9 korul szendvics (ez a reggeli)

11 korul gyumolcs

13 korul ebed (keveset eszik, kb 2 evokanal vmi)

16 korul ujra gyumi vagy zabkasa v turo

18 korul szendvics ahol altalaban csak a feltetet eszi meg v virsli magaban

19:30 tapszer kb 140 ml


Szoval szerintem o sem eszik sokat de en tobbszor megkinalom.


Amugy ma űber nyugos volt o is! Raadasul a fiam is, uh teljesen kikeszultem. :-)

Mondjuk most is kb 2 oraja alszik es mar ketszer felsirt. Szoval nem nezek vmi pihenteto ejszaka elebe.

2017. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na írom az én 13 hónapos fiam étrendjét.11 hónapig szopizott, addig kicsit màsabb volt.


7-kor tàpszer 180ml


8-fél9 körül reggeli, pl. 1 virsli, egy szelet kenyér belsejével.


11 joghurt


12 ebéd Vagy leves vagy csak màsodik. Pl husi zöldséges rizzsel volt ma. De van hogy bébiételt kap,ha nem eheti amit magunknak fõztem, akkor abból a nagyüveges. Ezutàn alszik.


15 tejpép, vagy egy kis leves, vagy egy szelet kenyér, vagy pogàcsa...vàltozó


17 gyümi, ma pl 3 mandarin


19 vacsi vagy ami az ebéd volt, vagy olyan mint a reggeli. Amit mi is eszünk


20 fürdés, utàna tàpszed 180ml

2017. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is keves.

9,5hos kisfiam tobbet eszik.

De persze lehet,hogy a tiednek eleg.csak tippelek.

Nalunk is vannak nehezebb napok,szerencsere napi 3 szor alszik 1 orat.akkor azert haladok a dolgommal.meg ha ott vagyok vele egy szobaban akkor is egesz jol elvan.

De pl nalunk igy nez ki egy nap(kaja teren)

7korul eszik 240 tapszert.

9korul gyumolcsot,kekszel,tejpeppel,piskotaval.mikor mi

11 fele eszik egy jo adag fozeleket,kb 1,5-2 uveges kajanak megfelelo

2korul 210 tapszer

5korul tejpep

Es 7-8 kozott 240 tapszer.

Probaltal mar olyan dolgokat adni neki amivel meg nem jatszott?pl mikor fozol akkor talat,fakanalat,ures uditos uveg,suto kesztyu,citromfacsaro.

A kisfiamat ezek a dolgok eleg jol lekotik mikor fozok.

A mi napirendunk amugy gazosabb,mert vannak napok mikor nem megyunk a tesokert,hetkoznap reggel is vagy viszem magammal,vagy nem.

Van 4-5 fele napirendunk attol fuggoen,hogy epp hogy dolgozik parom,a nagyoknak apas napjuk van e,a nagyok apas hetvegeje is teljesen mashogy zajlik mint mikor itthon vannak.

De o ebbe szuletett bele.

Elso korben probalj valami plusz etkezest.persze ne tomd,csak kinald meg.aztan meglatod.

2017. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy 13 hónapos gyerektől nem lehet elvárni, hogy csendben elfoglalja magát, amíg házimunkázol. Napközben alszik 2,5 órát, majd este 7-től alszik reggelig. Csináld akkor a dolgodat. Amikor ébren van foglalkozz vele.
2017. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!