Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apuka segítsége a baba körül....

Apuka segítsége a baba körül. Ti erről hogy vélekedtek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sok kérdést olvastam itt, ahol anyukák írják, hogy nagyon nyűgös éjjel a baba, sokszor kel stb. Főleg ahol 2 gyerek van, és nem tud kétfelé szakadni az anyuka. Sok válaszíró írta, hogy az apukától nem lehet elvárni, hogy segítsen, mert ő reggel megy dolgozni.

Nektek erről mi a véleményetek?


Kérek mindenkit, hogy mindenféle gyűlölködés és veszekedés nélkül próbáljuk ezt megbeszélni :) totál rendben van, ha különböző véleményen vagyunk, nem kell mindenben egyetértenünk.


2017. jan. 13. 21:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
37%
Soha nem kelt fel hozza ejjel. :(
2017. jan. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Míg nagyon kicsik voltak nem kelt fel hozzájuk..semmi ertelme nem lett volna,csak szopizni keltek fel..abban meg o nem igazán tud segíteni..mindkettonknek felkelni felesleges..most,hogy nagyobbak es netan felkelnek rossz alom,stb miatt az megy hozzajuk,aki elobb meghallja..
2017. jan. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Igen, most az ejszakai kelesre ertettem elsosorban, de orulok, hogy ennyi mindent irtatok :)

Onnan jott a kerdes, hogy regebben olvastam, hogy egy anyuka irta, hogy van egy nagyobb (2-3 eves talan) es egy kisebb (par honapos) gyereke. Ejjel mindketto kel, es van, hogy egyszerre, es irta, hogy az apuka nem akar segiteni, hogy legalabb az egyikhez bemenjen, mert reggel kel dolgozni. Erre par kommentelo irta, hogy az apuka jogosan nem kel fel, ha megy dolgozni, mert ez nem varhato el tole.

En mashogy gondolom, szerintem kozos a gyerekvallalas, es ha este mindketto sir, akkor segithet a reggel koran kelo apuka is. Hiszen tobb, mint valoszinu, hogy az anyuka is koran kel, es egesz nap otthon "dolgozik" a 2 gyerekkel o is.

2017. jan. 13. 23:24
 14/29 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk teljesen magától értetődő módon kel fel a férjem is éjjel a babához, nem segítségként, hanem mert a gyerekünk sír, és fel kell hozzá kelni. Nem úgy veszi ő sem, hogy nekem segít, hanem hogy menni kell a babához.

Pedig anyatejes, de mégis, megy, kiveszi az ágyból, hozza oda nekem, aztán vissza is viszi. Az kel, aki fittebb éppen, de van, hogy megbeszéljük, hogy most éppen ki legyen az ügyeletes. Így van, hogy én vagyok az, és van, hogy ő. Ha én vagyok, ő alhat viszonylag nyugodtan, bár akkor is felébred valamennyire, ha meg ő az, akkor én is csak félálomban vagyok, amikor hozza szopizni a babát, sokszor a szemem se nyitom ki, csak előkapom a cicit, de ahogy a gyerek elkezd szopizni, én már alszom is vissza :D


Szóval nálunk mindkettőnk részéről megvan az a hozzáállás, hogy közös gyerek, közös meló :) Ha nem egyezett volna a véleményünk ebben, nem is vállaltunk volna közös gyereket.

2017. jan. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
17%
Az a véleményem, hogy az anya egész nap otthon van. Mi a fenét csinál egész nap, hogy nincs ideje semmire ? Én 3 kicsivel is mindent megtudtam. Minden rokon, ismerős. Nem a férjünkre vártunk, várunk a takarítással, főzéssel. Persze szívesen segít a férjem, szokott is. Mesél, fürdet, pelenkáz, játszik, főz, amikor neki megfelel. Nem követelőzök. Neki dolgozni is kell eleget. Az ő munkájától emberi életek függenek. Nem lehet elvárni és nem is várom el, hogy éjjel ő keljen a kicsihez. Én nappal tudok pihenni, aludni helyette, de ő munkában van és figyelni kell ott. Amúgy nálunk ritkán nyűgös a baba. Velünk alszik, ezért nyugodtan, boldogan alszik éjjel.
2017. jan. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt irta senki,hogy kötelező.

De nekem pl ha éjjel nem alszik a gyerek,akkor az apja hogy tudna aludni tőle? És hozzátenném,nekem nappal is kétszer fél órát alszik a 3hónapos. És ha sírós baba lenne,semmit nem tudnék csinálni .

És de érdekes,nagyon sok embernek állandóan sírnak a gyerekek,szóval ha nem akarja egész nap az orditást hallgatni,akkor foglalkozni kell azzal a gyerekkel.

Nem minden férfinak derogál megmozdulni otthon csak mert jár dolgozni is. Szép is az élet ha mindent megcsinálok,és a párom meg csak hazajön A s.ggét mereszteni és a munkára hivatkozva sehová nem járunk. Aztá. Ha a nő is melózik és ülnek,majd éhenpusztul mindenki,mert hát a nő dolgozik,nem várható el,hogy bármit csináljon.

2017. jan. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

A közös gyerekvállalás nekem nem azt jelenti, hogy otthon mindent 50-50%-ban osztunk meg, hanem mindkét fél képességeinek, munkahelyi és egyéb kötelezettségeinek figyelembevételével végzünk el feladatokat.

Ha én otthon vagyok a gyerekkel és ráérek reggel 8-kor ébredni vele, akkor nyilván én kelek hozzá éjjel vagy éppen napközben elvégzem a háztartási teendőket, míg a párom más dolgokat intéz el.

2017. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
75%

Nincs egységesen jó megoldás, minden családnak ki kell tapasztalnia.


A lányunk (első gyerek) rossz alvó volt, hasfájós, a foga is megkínozta. A férjemnek kényelmes, 8 órás irodai munkája volt. Felváltva keltünk, nálam is pont úgy sírt mint nála sajnos :-( Aztán elkezdett nappal aludni, akkor én is tudtam pihenni így én keltem többet este.

A fiunk csak szopizni kel, így nyilván nincs értelme hogy a férjem keljen hozzá. Plusz közben elindult az egyéni vállalkozása, minden hajnalban kel 3-4 között, viszi a nagyot oviba majd megy dolgozni este 5-6ig. Szerencsénk van, hogy a kicsi jobb alvó mint a nagy volt annak idején.


Barátnőm férje sofőr, ő csak hétvégén kelt, szerintem teljesen érthető.


Amíg mind a két félnek megfelel, addig felesleges ideológiát gyártani meg bezzeg-a-szomszéd elven változtatni.

2017. jan. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
78%
15: én pl ápolom anyósomat a 2,5 és fél éves gyerek mellett. A két gyereknek még nincs összehangolva a nap közbeni alvása (tudom, szaranya vagyok, nálad nyilván születésüktől egyszerre alszanak) így nincs olyan idő, amikor le tudok feküdni nap közben.
2017. jan. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Még a 15oshoz fuznek en is annyit hozzá,h nalunk is harman vannak,a legnagyobb 5 éves,akozepso 3,a legkisebb 2 hónapos. A pici velunk alszik,a nagyok jo alvok,megis a legkisebb megszuletese óta van szukseg arra,h a ferjem is ebredjen ejszaka..mert ha en epp szoptatok,mikor valamelyik nagyobb felsir,akkor o megy..sajnos osztodni még nem tanultam meg,igy 3 gyerek mellett sem,de szerencsere ezzel o is tisztaban van.. Neki is fontos,hogy kipihent legyen a munkajaban,sot nagyon rosszul viseli,ha nem piheni ki magát,mégis felkel,mert a gyereke.
2017. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!