Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor hívtatok először...

Ti mikor hívtatok először látogatót a babához?

Figyelt kérdés

Egyik legjobb barátnőm november végén szült és még nem hívott át látogatóba. Azt mondta hogy majd szól ha aktuális lesz, tehát nyomulni nem akarok, még a szülés előtt beszélgettünk róla, hogy majd meglátogatjuk egymást , hiszen jó barátnők vagyunk.

Kicsit rosszul esik, hogy képet is alig akart küldeni a babáról, mintha én már egyátalán nem számítok. Előtte volt hogy vizsgálatra is vittem, szóval nem értem miért lett ilyen zárkózott. Kellemetlen amikor valaki kérdezi hogy láttam-e már a babát, én meg mondom hogy nem, akkor pedig nagy meglepődés van hogy pont velem nem találkozott még??? Mást nem tudom, hogy elhív-e magához. Még a szülés előtt azt is felajánlottam neki, hogy ha szüksége van valamire, segítségre, akkor szóljon, megyek egyből viszek kaját, vagy bármit. Férje egész nap dolgozik. Másnál is így megy?


2017. jan. 14. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én barátokat kb a gyermek 3 hetes korátol fogadtam. De nekem olyanok a baratok hogy rumli miatt sem vagy ha kocosan fogadom oket sem kell magam szégyellni.

Másoknak lehet mast jelent a baràtság

2017. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
15 éve vagyunk barátok, hidd el eleget láttuk egymást kócosan, másnaposan, rendetlenül, szőrös lábbal, rumlis otthonban, szétcsúszva, stb.
2017. jan. 14. 18:24
 3/14 anonim ***** válasza:

Hozzám mindig úgy jöttek, hogy felhívtak, aztán kerestünk aktuális időpontot ( az elején sokszor jött a védőnő, gyerekorvos, papír intézés stb)

Nálam is volt olyan hogy elfelejtettem szólni az egyik kollégámnak! Szegény meg várta h majd írok neki....

De sok kismama van úgy hogy az első 3 hónap an nem is nagyon akar látogatót ( féltik a picit, fáradtak stb.)

Hívd fel h hogy vannak, aztán majd alakul!

2017. jan. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

a rumli és a kócos hajam az én barátaim sem érdekli, ennek ellenére én nem hívtam őket az első 6 hétben. Egyrészt mert én tartottam azt, hogy nem hívom látogatókat a legyengült immunrendszerünk miatt. Másrészt nekem borzasztó kényelmetlen volt 45 fokban, csatak izzadtan rokonokhoz rohangálni, beszélgetni velük, amikor tényleg napi 3-4 órát aludtam a kólikától, és két szoptatás között alig volt szó szerint időm enni (tudom más szuper anyák már első héten takarítanak és koncertre járnak hordozóval) na nálam nem így volt, a kólika teljesen hazavágta az első pár hetet...így is akadt pár rokon aki nem bírta ki.

Jelenet a következő: bent szoptatom az üvöltő hasfájós gyereket, izzadtan hálóingben (tudom ez ne érdekelje az igazán szerető rokonokat, de engem mégis fusztrál a sógorom elé kimenni tejfoltos izzadt hálóingben), erre épp aludna el (12 óra ébrenlét után) közben a kint várakozó kedves sógornő 3 évese (mit keres egy ovis a 6 hetes gyermekágy alatt látogatóba???) leesik az ágyról és üvölteni kezd...

na ezek miatt a második babámnál az első 6 hétben senkit nem fogadtam a nagyszülőkön kívül. visszakanyarodva a barátokra, őket ugyanezen okból nem hívtam, és még azért sem, mert ugye az udvariasság úgy kívánja hogy a rokonok előbb, utána a barátok, szóval miután a 6. hét után minden rokon eljött, 10 hétvégénket rászánva erre (és a 11.et végre magunkra..) valóban volt olyan barátunk, aki nem látta az első 3-4 hónapban a babát...

az hogy a barátnőd képeket nem akar küldeni, az már inkább gond.... őt már kérdezted miért nem küld gyakrabban? lehet másnak sem küldözget egyébként. én sem vagyok nagy küldözgetős, csináltam egy profilt nekik és oda töltöm fel, azt meg csak a 20 rokon láthatja. ezzel letudva a képküldés.

2017. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy nem értettetek félre. Tehát én nem követelőzöm, csak tényleg a legjobb barátnőm és annyi mindent együtt éltünk át, fura hogy ebből így kizár.

Azt mondja hogy nincs ideje képet küldeni, meg nem akar neten küldözgetni. (?).

Én is pont babát várok, és jó lenne csak egy nagyon kicsit beszélgetni, megosztani a tapasztalatokat, de nem nagyon hajlik rá.

Várok akkor még, felhívom néha, remélem nem veszi rossz néven. Ja a telefonra azt mondta hogy sosincs ideje felvenni, meg le is van halkítva. Nagy ritkán FB-on ír pár sort.

2017. jan. 14. 18:40
 6/14 anonim ***** válasza:
a telefont megértem, én sem tudtam soha felvenni, most tök mindegy volt e rajta hang, ha altatsz, szoptatsz, öltöztetsz, fürdetsz, pelenkázol, nem tudod felvenni, a maradék időbe meg inkább alszol vagy te fürdesz vagy főzöl....én sem vettem fel főleg mert mindenkivel alapból 5 percet beszélek, és esküszöm szó szerint nem volt erre időm.
2017. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
a képküldés az mondjuk fura, mert hát ha valamire volt időm a véget nemérő éjszakák alatt, míg a babám fölött görnyedtem szopizásnál 40 perceket, hát az az, hogy képeket küldözgessek, chateljek a haverokkal, emailekre válaszoljak stb....egyékbént pl FBre rak ki képeket?? mert ha oda sem, lehet nem örül a babának? Depressziós lehet? gyermekágyi depresszió elég gyakori, olvastál róla biztos.
2017. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A szülés utáni lehangoltság mondjuk lehet ok. FB-ra csak annyit rakott ki hogy megszületett, képet nem.

Azt mondta hogy nem ilyennek képzelte az anyaságot, ő is sírt az elején mert nem tudott mit kezdeni a gyerekkel. :(

2017. jan. 14. 18:48
 9/14 anonim ***** válasza:
miután hazaértünk, másnap! Pedig előre mondtam mindenkinek, hogy pár hétig nyugit szeretnék, de tök jól éreztem magam és alig vártam h dicsekedjek a gyerkőccel :D
2017. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
akkor talán lehet ez az ok. a szülés utáni depresszió. adj neki időt. az első 6 hónap bitang nehéz de ha elkezd a baba rendesen aludni majd más szinben látja a baratnos az anyasagot
2017. jan. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!