Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg cumisüvegb...

Hogyan tanítsam meg cumisüvegből inni? Vagy csőrös pohár vagy bármi?

Figyelt kérdés
Már 11hós elmúlt de kiskanállal kanalazom neki a vizet.Csak rágja a cumisüvegen a cumi részt, csőrös pohárral is próbálkoztam de ua a helyzet!Jó lenne ha több folyadékot inna, még szopizik reggel, napközbe 2x alvásnál és este.Meg éjszaka is minimum 3x, de nem az éhség miatt hanem nyugtatásként-jön a foga (már 7van).Muszáj lenne rászoktatni a cumisüvegre, jön a nyár is, hogy fog inni?Pohárba hiába beleiszik, vagy sokat nyel és köhög vagy kiköpi.Tanácsok?Esetleg ivópohár v. cumisüveg márkák amik bejöhetnek?Egyébként bimbókiemelővel szopizik kiskorától kezdve, nemtudom ez számít e valamit?Elnézést, hogy hosszúra sikeredett!
2010. márc. 11. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam igaz tápszeres ,de csk reggel és este hajlandó cumisüvegből inni a tápit és napközben meg pohárból ez már 6 hónapos kora óta így van és ő is sokat félre nyelt mire megtanult inni .Most már 1 dl-t is megiszik egyszere.Most télen ő is keveset iszik, de nyáron 3-4 dl-t ivott.Szerintem ennyi idősen nem kell már cumisüvegre szoktatni.A fiam most 12,5 hónapos.Próbálgasd itatni napjába többször nem baj ha csak pár korgy majd megtanulja!:-)
2010. márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak annyit tennék hozzá az előzőhöz, hogy ha ragaszkodsz a cumisüveghez/csőrös pohárhoz, próbálj meg nem vizet, hanem teát, gyümölcslevet adni neki.
2010. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én két kissebbem is csak 11-12 hó körül kezdett inni, addig elég volt nekik az anyatej (persze már ettek mást is), hiába kínáltam őket. Az elsőnél én is kétségbe estem, mert májusi gyerek, és csak május elején fogadta el először a vizet. Gyümileveket és teát sem fogadott el addig. Én simán pohárból kínáltam, nem cumisüvegeztek soha, a csőrös pohárból meg egyszerűen nem tudtak inni.

Ami még bejöhet, az a sportkupakos palack.

2010. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt hogy te próbálsz neki adni kis baba pohárból inni,vagy vegyél neki kicsi cumisüveget amin van ilyen kis fogó hogy megtudja ő is fogni.
2010. márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!