Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki később áll fel, hamarabb jár?

Aki később áll fel, hamarabb jár?

Figyelt kérdés
Sziasztok csak kíváncsiságból kérdezem, hogy akinek a babája később állt fel, pl 1 éves kora körül, és addig csak mászott, az hamarabb tanul meg járni? Csak azért foglalkoztat ez a kérdés, mert az ismeretségi körömben sok olyan baba van, aki 7-8 hós korában kapaszkodva felállt, de 1 évesen nem lépked még. Az én kislányom az első szülinapja előtt 3 nappal felállt, és mostmár kapaszkodva lépeget, egy hete lassan. Azt mondta mindenki, hogy el van késve, meg valami baja van, de az orvosok szerint ez tök normális. Tehát lehetséges hogy behozza a lemaradását? Ezt arra értem, hogy sokáig gyakorol egy mozgást, pl a mászást is 3 hónapig csinálta mielőtt felállt volna. Vagy most az állást fogja gyakorolni hónapokon keresztül? :D köszi a valaszokat
2017. jan. 18. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű.

Ők is emberek, nem gépek, úgyhogy teljesen egyedi tempóban fejlődnek.

2017. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahány gyerek, annyiféleképpen fejlődik.Nekem mindhárom gyerekem 6-7 hónaposan felállt a kiságyban, és pár hét múlva lépegetett körbe. De önállóan járni csak a legnagyobb járt 9 hónaposan. A másik kettő csak egyévesen járt.
2017. jan. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13 hónaposan állt fel, aznap már gyalogolt az ágy mellett... De hol van ez még az önálló járástól! 17 hónapos és még nem indult el. (gyógytornára járunk)
2017. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen persze tudom, hogy minden baba más, inkább csak tapasztalatokra vagyok kiváncsi, mert az én kislányom sok mindent később csinált, mint a hasonló korú társai. Persze ez nem baj, csak kiváncsiságból érdeklődök, de köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 18. 11:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem vetgem eszre a gyerekeimnel az osszefuggest.

A nagyobbik nagyon hamar felallt, alig volt 7 honapos, 11 honaposan elindult stabilan, kapaszkodas nelkul. Mellette maszott is meg sokaig.

A kisebbik gyerekunk 8 honaposan allt fel es epp az elso szulinapja korul indult el, de o annyira nem volt szabil, meg egy ideig kapaszkodott, amibe csak lehetett, rovid tavon ment inkabb csak egyedul.

2017. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mi kislanyunk 13 honap 5 naposan allt fel egyedul kapaszkodva. Most 15 honapos es meg mindig csak kapaszkodva jar. Egyre tobbet all ugy, h nem kapaszkodik, de csak butorok mellett lepeget, meg jarassegitovel megy. A maszas meg mindig kenyelmesebb neki.
2017. jan. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!