Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha vki nagyon hamar kezdi el...

Ha vki nagyon hamar kezdi el etetni a babát (3-4hósan) akkor minden más dolgot hamarabb adhat neki, mint az aki később kezdte az etetést?

Figyelt kérdés

Én ezt egyszerüen nem értem, hiszen a baba emésztőrendszere attól még hogy 3 hónaposan már evett, nem lesz érettebb mondjuk a rendes tej befogadására már 6-7 hónaposan nem?? De nem csak a tejre gondolok, hanem vannak más ételek is,pl. puffasztó zöldségek,tojássárga, tojásfehérje, aprómagvas gyümik. Szóval ezeket se adhatná hamarabb attól, mert már pár hónapja eszik.

Vagy tévedek?


2010. ápr. 19. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem adhatja előbb.
2010. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhatná előbb, de sokan adják...
2010. ápr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak és kizárólag 4 hós kortól lehet hozzátáplálni, és akkor is csak a tápszeres babáknaj ajánlják. Attól még nem ehetnek hamarabb rendes tejet, tojást stb... 4 hós kortól amúgy is csak a gyümiket javasolt 6 hó-ig, majd utána jöhetnek a zöldségek, husos dolgok.
2010. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát pedig nagyon sokan azt hiszik. Előbb beszéltem egy barátnőmmel, aki épp mesélte hogy a kislánya 5 és fél hónapos, és tízóraira babajoghurtot kap, meg van hogy babapudingot.Kérdeztem hogy ez nem korai szerinte? Erre ő: dehát ők már 3 hónapos kora óta esznek---Mintha ez mindent megmagyarázna.

Kérdeztem tőle hogy ezt a gyerekorvossal megbeszélte amúgy? Mondta, hogy igen és nem mondtak rá semmit, csak hogy milyen szépen hízik...

2010. ápr. 19. 16:07
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja igen, és így néz ki egy napi evése a kislánynak:

reggel tápszer aztán tízóraira vmi tejes cucc, vagy gyümi, aztán húsos bébiétel, aztán tejpép és este megint tápszer.

És azzal magyarázta hogy a gyümölcsök már olyan uncsik és hogy az nem tápláló, csak a vitamint kell vele bejuttatni szerinte.

Na mindegy, én csak azt nem értem egy gyerekorvos hogyhogy nem mondja neki hogy talán nem kéne ilyen hamar tömni mindenfélével a babát?

Illetve hogy félő hogy igy a kislány már 8 hónaposan azt fogja enni amit a család meg majd tejet is kap stb. hiszen addigra a normál csecsemőtáplálás (gyümi, főzi, tejpép,tápi) is unalmas lesz.

2010. ápr. 19. 16:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát szurkolok az ilyen szegény gyerekeknek, hogy ne legyenek allargiásak és a későbbiekben ne legyenek gyomorbetegek. Olyan könnyen rámondják az anyukák, ha már egyszer kapott valamit, másnap már azt mondják, áááá nem lett semmi baja. Nameg feláll a szőr a hátamon, ha azt tanácsolják más kérdezőnek, hogy adja neki nyugodtan, az övének se lett semmi baja. Persze. Csak az allergia nem bitos, hogy azonnal jelentkezik. Léteznek rejtett allergiák is, amit ha szerencséje van, gyerekkorába kinő, vagy pedig az egész életét megpecsételi, mert anyuka elhamarkodottan adta a felkészületlen szervezetnek a még nem nekivalót.
2010. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
az én babám 5 hónapos kora óta van hozzátáplálva (anyatejes csak) gyerekorvosi tanácsra.6 hónaposan kérdezték, hogy mennyi húsos főzeléket eszik, erre én mondtam, hogy fél avent pohárnyit, és a gyerekorvos kevesellte 1 hónap után, szerinte 180ml főzeléket meg kéne egyen a gyerekem. Más hetekig kóstoltat én meg 4hét után váltsam ki az ebédet, ezt meg én nem értem.
2010. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! az én 19 hónapos kislányom máig nem eszik meg 180g főzeléket..., mégis rendesen fejlődik... akkor az orvosod nekem mit mondana??? Nem kell mindenben vakon követni az orvos "tanácsait", bízz az ösztöneidben és a babádban! Akkor biztosan minden rendben lesz! 4 gyerekes anyuka
2010. ápr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát igen. Nekem is kevesellte a gyerekorvos, 3 hete próbálom a lányomat etetni (csak tízóraira gyümölcsöt) és egyszerüen nem eszik meg 60 grammnál többet.

Nem növekszik ez a mennyiség, ennyit eszik és utána ugyanúgy sír a ciciért és ugyanannyit megeszik szopival mint máskor...

Dehát tömni nem tudom, nem igaz?

2010. ápr. 19. 16:37
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
A babajoghurt és a babapuding 4 hónapos kortól adható, amint azt a rajta lévő felirat is mutatja. Ezek nem olyanok, mint a sima joghurtok. Kb annyi közük van hozzá, mint a tehéntejnek a tápszerhez.
2010. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!