Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen hangzása...

Szerintetek milyen hangzása van az alábbi névnek? Hajaz kisebbségi névre? A fiamnak adnám, de a férjem szerint a családnévvel együtt kisebbségi névnek tűnik.

Figyelt kérdés
A keresztnév, ami tetszik: Ármin. A gond az, hogy a férjem vezetékneve Szalay, így együtt pedig (Szalay Ármin) szerinte nem szerencsés választás. Ti mit gondoltok erről?
2017. jan. 18. 20:18
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
16%
Én még nem találkoztam szőke, kék szemű Árminnal, ha érted, mire gondolok. De nem is ez a lényeg, ha a férjednek nem tetszik, gondolom, eleve veszett ügy. Szerintem elég szerencsés ez a vezetéknév, szinte bármi illik hozzá, nem lesz nehéz találni valami megfelelőbbet.
2017. jan. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
79%
Én pedig még cigány származású Árminnal nem találkoztam! Az én kisfiam is Ármin, egyébként szőke-kék szemű! :)
2017. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
81%

Én írtam, hogy a kisebbik fiam Ármin, és ő is szőke-kék szemű. Pedig a nagyobik fiam barna-zöld szemű.

És én sem találkoztam még ilyen nevűvel a kisebbségiek közül.

2017. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Egyébként én is csak "szőke-kékszemű" - na jó nem, de nem kisebbségi Árminokat ismerek. :) és ez így nem is helyes fogalmazás, őket sem ismerem, inkább csak tudok róluk, mert egy nagyvárosban élek, de nem sok Ármin él itt, ők is inkább a fiatalabb korosztályból.

Magát az Árminf nem tartom kisebbségi névnek, csak ehhez a vezetéknévhez passzintva gondolja annak a férjem. Az ő favoritja egyébként a Botond :)

2017. jan. 18. 21:27
 15/35 anonim ***** válasza:
29%
Nem kisebbségi név az Ármin. Nem is találkoztam még ilyen nevűvel. Legtöbb Ármándó, Bredon, Dzsínó, Patrik. Ennek ellenére nem adnám. Lányos hangzása van. Egy nebáncsvirág jut eszembe róla.
2017. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nincs vele gond, mondjuk az én fiam is Ármin,azt hittem ritka nevet sikerült neki is választanom, erre van még egy Ármin az ovis csoportba....

Mondjuk 2 keresztneves mániások vagyunk,így az Ármin mellé megkapta még az Andrást

2017. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
24%

szia!

Nekünk is "ai" végű a vezetéknevünk! Mi megbeszéltük, h mindenképpen mássalhanzóval kezdődő nevet választunk hozzá, amúgy sok lenne a magánganzó egymás mögött!Pl. a Megasztáros Patai Anna neve nekem túl nyelvtörő, másnak meg semmi baja vele!

Amúgy az Ármin szerintem is túl nőies, nekem így a vezetéknévvel együtt nem kisebbségi inkább meleges hanzású! A Szalay nagyon lágy név, én ehhez valami keményebb, férfiasabb nevet adnék Pl. a Botond amit írtál sokkal jobb!

2017. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
61%

Most ez már durva. Van olyan név a világon, amire legalább egy ember nem fogja rá, hogy kisebbségi? Most már komolyan kiakadtam :DD


Az Ármin szerintem egyáltalán nem kisebbségi, egy roma emberrel sem találkoztam, akit Árminnak hívtak. Nekem is szobajött ez a név, mikor még nem tudtuk a nemét.

2017. jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Ne akadj ki, nem az Ármin kisebbségi szerintem :) hanem egy ilyen magyar névvel párosítva, mint a férjem neve érdekelne hogy furcsának/magyartalannak találjátok-e :)
2017. jan. 18. 22:42
 20/35 anonim ***** válasza:
57%
Nem rád értettem a kiakadást, kérdező, hanem a válaszolban írják, hogy kisebbségi. Egyébként nekem nem tűnik furcsának a Szalay Ármin, szerintem szép:)
2017. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!