Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen hangzása...

Szerintetek milyen hangzása van az alábbi névnek? Hajaz kisebbségi névre? A fiamnak adnám, de a férjem szerint a családnévvel együtt kisebbségi névnek tűnik.

Figyelt kérdés
A keresztnév, ami tetszik: Ármin. A gond az, hogy a férjem vezetékneve Szalay, így együtt pedig (Szalay Ármin) szerinte nem szerencsés választás. Ti mit gondoltok erről?
2017. jan. 18. 20:18
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
72%

Egyébként aki szerint lányos hangzású:

Jelentése Hadi férfi! :) az Arminus névből ered

2017. jan. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként nálunk elég kemény hangzású vezetéknévhez sikerült adni az Ármin nevet...Deres Ármin

Utolsó voltam

2017. jan. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
74%
Ebben mi cigányos? Szerintem egy teljesen átlagos, normális név!
2017. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sincs semmi baj sem önmagával az Árminnal, sem a vezetéknévvel együtt.
2017. jan. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
30%

"Egyébként aki szerint lányos hangzású:

Jelentése Hadi férfi! "

Én tudtam ezt, de akkoris b..is hangzású. A jelentés és hangzás két külön dolog.

2017. jan. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
80%

Én sem mondanám kisebbsèginek.

(Az vèletlen, hogy 1 Ármint aki félcigány, de anyuka választotta a nevét, és ő fehèr bőrű, kèk szemű.)

A Szalay Ármin szerintem jól hangzik.

2017. jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
64%

Szép név az Ármin (egyáltalán nem kisebbségi!), de ezzel a vezetéknévvel összeolvasva az y-ból j-lesz... hidd el, 10ből 9 ember szalajármin-nak fogja mondan a nevét. Ha ez benneteket nem zavar, akkor nyugodtan adjátok.

Amúgy a vezetéknév végi 2 magánhangzó után és biztosan mássalhangzóval kezdődő nevet választanék. Szerintem sok a 3 magánhangzó egymás után.

2017. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
53%
végigolvastam. Férjed mellett állok: a Botond valóban sokkal jobban illik a vezetéknévhez.
2017. jan. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) egyébként mennyire különbözőek vagyunk, nekem is többen mondták, hogy lányos hangzása van, érdekes én pont ellenkezőleg, tök férfias valakit képzelek a névhez. Amúgy nekem a jelentése azért is szimpatikus, mert nemcsak hadi férfit jelent, hanem görögül örményt is, és a férjemben anyai ágon van örmény vér ami azért elég ritka kishazánkban, nekem ezért is szimpi. Még szóba jöhet a 2 keresztnév is: Szalay Ármin Botond, szerintem nem hangzik rosszul, még puhítom apukát :)
2017. jan. 19. 10:11
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
nincs vele gond szerintem.
2017. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!