Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire avatjátok be a...

Mennyire avatjátok be a szüleiteket a saját gyereketekkel kapcsolatos dolgokba? Jobban teszem, ha nem mondok el mindent?

Figyelt kérdés

Még 'csak' terhes vagyok, tavasszal jön a babánk.

Anyáék itt voltak tegnap, megnézték a babaszobát, meg mutattam a babakocsit is, hogy végre megérkezett és hogy ezzel teljesen kész vagyunk, a listáról minden megvan. És kérdezte anyukám, hogy mennyire lett a végösszeg és elmondtam. Teljesen kiakadt, hogy mégis hogy voltam képes ennyit elkölteni, mikor meg sem született még a baba, nem ezektől lesz majd boldog gyerekkora...

Szinte összeveszett velem azon, hogy miért költök pénzt a saját gyerekemre.


2017. jan. 22. 15:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Mi pont nemreg dontottunk igy a ferjemmel, hogy tul sokat mondtunk eddig. Legyen ez egy into jel neked, es ne kovetsd el azt a hibat, amit mi. SEMMI nem hasznal majd, ha az ovekkel ellentetes allasponton vagy, legalabbis nalunk ugy tunt, megertik, aztan kiderult, hogy mennyire nem. Meggyozesrol en nem is fantazialnek a heledben. Nekem is mondtak nagyon sokan, hogy ne magyarazkodjak, ne akarjak megertetni semmit, elfogadtatni sem, csak zarjam rovidre a temat egy ,,nekunk igy jo"-val, ha pedig a gyerekrol kerdeznek, az ilyen tipusu rokonoknak csak annyit mondjak, hogy ,,minden rendben", kulonben sajat nezeteivel megegyezo vedonohoz, gyerekorvoshoz rohan, hogy aztan elmondhassa neked, hogy miket kellene szerinte mashogy csinalnod, esetleg tobb masik csaladtagot is bevon a kerdesbe, es rajtuk keresztul is probal meggyozni. A gyerekunkkel minden a legnagyobb rendben van, nalunk megis megtortent ez, azota kopni-nyelni nem tudok, de az biztos, hogy ugy fogok innentol en is eljarni, ahogy nekem anno tanacsoltak azok, akik ezen mar atestek. Nem eri meg gyozkodni. De majd rajossz te is.
2017. jan. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Azért a pénz kicsit másfajta beleszólás mint mikor a szoptatásba, névválasztásba stb. szólnak bele. Főleg a szülőktől, mivel pontosan tudják, hogy ha túlköltöd magad, akkor nekik kell majd kisegíteni.
2017. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
Normál esetben felelősségteljes emberek vállalnak gyermeket, akik tisztában vannak a saját anyagi helyzetükkel. Gondolom a kérdező is annyit költött, ami szerinte, vagy szerintük belefért a költségvetésükbe.
2017. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13# biztos azért dől be annyi hitel Magyarországon, mert az emberek annyira tudják nekik mi "fér bele". Istenem hány ismerősöm van nekem is, akik sorolják mit mennyiért a babának, erőn felül is, aztán meg a számlák késnek, anya feslett kabátban tologatja a méregdrága babakocsit benne a sok FP fejlesztő játékkal...
2017. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Normál esetet írtam, nem felelőtlen pénzköltést.
2017. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
49%
Jó, akkor én meg azt írom, hogy a szülők normál esetben normálisak, és csak akkor szólnak bele, mikor már látják lelkiszemeik előtt, hogy ha így folytatja a gyerekük, akkor rövidesen azon kapják magukat, hogy ők veszik neki a kaját meg fizetik a villanyt rájuk. A szülőkhöz miért úgy kell állni rögtön, hogy biztos csak hobbiból bäsztatják a gyereküket, főleg mikor pénzügyekről van szó, nem kis hülyeségekről?
2017. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Elsősorban magamból indultam ki és az én szüleimből. Hiába ideális volt minden körülmény ahhoz, hogy babát vállaljunk, mindig volt valami, amibe belekötöttek. Úgy gondolom, hogy nem vásároltunk eszetlenül, egyetlen egy dolog van, amit megbántam azok közül, amit megvásároltunk a picinek.
2017. jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk fordított eset van: anyósomnak semmi nem elég - túl kicsi a lakás egy gyerekhez (45m2), nem veszünk elég és elég drága holmikat... Nem is értem, mit gondol, de a lényeg az, hogy a párom megmondta, hogy így fogadja el, és ne kötekedjen, ha szeretné fenntartani a mostani szoros kapcsolatot. Magunktól nem sok dolgos osztunk meg így, de válaszolunk, ha kérdez. Meg persze jön, néz, ítélkezik. De inkább most küzdjünk meg a beleszólásaival, mint majd amikor már nevelési kérdésekről lesz szó.
2017. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!