Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! Ti beszéltetek a...

Anyukák! Ti beszéltetek a gyereketekkel a saját "piszkos dolgaitokról? "

Figyelt kérdés
Nincs gyerekem, még egy darabig nem is szeretnénk, szóval a kérdés elméleti. Az vetődött fel bennem, hogy ha a gyerekem elér egy bizonyos kort, amikor már pasizik/csajozik és beszélgetünk erről a témáról, akkor vajon meséljek-e arról, én hogyan éltem meg ezeket? Gondolok itt arra, hogy sokszor hibáztam én is. Belebonyolódtam nem korrekt kapcsolatokba. Volt hogy megcsaltam valakit, volt hogy engem csaltak meg. Volt hogy szerető státuszban voltam, vagy nem voltam szerelmes de mégis belebonyolódtam. Ezeket érdemes átbeszélni a gyerekkel, hogy ilyenkor az ember min megy keresztül és miért nem helyes ezt tenni? Vagy az ember maradjon meg "szent" szülőnek?
2016. márc. 8. 12:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy függ a kapcsolattól, a gyerek személyiségétől. Szerintem el lehet mondani dolgokat, persze nem biztos, hogy ki kell vesézni teljesen a történteket. De semmi esetre sem a szent szerepében kell tetszelegni.
2016. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

piszkos ???

a szex jó dolog nem valami megvetendő dolog


de függ a gyerektől az anyától a kapcsolttól és az életkoruktól


14 a lányom - számomra az volt fontos h korrekt legyen majd a szerelmeivel, soha nem siessen el semmit, adjon időt magának és a másiknak is, lépésekben haladjon,

ezek nálam is megvannak és ezt szeretném átadni neki is !

természetesen a szexről is beszéltünk és a maszturbációról is

ha kérdezz őszinte választ kap

na nem részletekbe menőnem mondom el neki a szexuális életem :-)

ezt én sem kérem tőle majd

hanem általánosságban igyekszem a legtöbb elméleti tudást tapasztalatot átadni !

2016. márc. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Igen. Szerintem ez nagyon fontos, hogy lássák, mi is megéltük azt, amit ők, hibáztunk, csaltunk, feszegettük a határokat...a hibáinkból ők is tanulhatnak, illetve ha hibáznak, akkor könnyebb feldolgozniuk, hisz tudják, hogy mi is átestünk ezen. Ez a fajta nyíltság egy szülő-gyermek kapcsolatban nagyon fontos. Az én gyerekeim még kiskamaszok, de biztos, hogy bármit, tényleg bármit meg fogunk tudni beszélni, és én mindenre nyitott leszek, már most is az vagyok.


Ellenpélda a gimis osztálytársam, aki jól ment férjhez, "nevük" van a városban, és olyan szigorú keretek között nevelik a kamasz gyerekeiket, hogy az sajnos hosszútávon vissza fog ütni. De ami érdekes a sztoriban, hogy ez az anyuka kamaszkorunk idején nagyon is kicsapongó volt, ha a felét tudnák róla a gyerekei, már azon elhűlnének. Nyilván pont ezért is próbálja a saját gyerekeit visszafogni, de ez már a ló túloldala és nem vezet jóra. Nem feltétlenül biztatni kell a gyereket dolgokra, de megismertetni vele az esetleges következményeket, megtanítani, hogy ezeket tudni kell viselni, és hogy ránk mindig számíthat.

2016. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Nem. Egy szülő nem barát vagy barátnő. Ő a gyerek ANYJA vagy APJA. Lehet szórakozni és azt játszani, hogy barátok vagytok, de a valóság nem ez. Sosem tekint rád majd barátnőjeként, az anyja leszel. Ha pedig a nem korrekt szexuális kalandjaidról mesélsz majd neki, akkor nem a barátnője jó kis sztorija lesz, hanem az ANYJA története, amikor az apja előtt mással dugott. Szerintem ez nem tartozik a gyerekre. Mert ő meg a GYEREKED marad mindig, akkor is, ha húsz, vagy harminc éves.


Mondom ezt úgy, hogy nekem is vannak gyerekeim és van egy anyám is, aki nemrég jött nekem ilyen sztorival, hogy az ő első barátjával mi volt: kérdem én, kit érdekel? Erre való a saját barátnője. Én nem akarom tudni ezeket, még akkor sem, ha már felnőttem. Mindenki a maga helyén és szerepében teljesítsen jól! N31

2016. márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kettes, teljesen félreértetted, itt nem a szexen volt a hangsúly :)


Köszönöm a válaszokat. Örülnék, ha olyan anya lenne belőlem, aki elmeséli majd ezt a gyerekeinek. :)

2016. márc. 8. 13:29
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Te örülnél, a gyerek meg... majd meglátod. TE milyen gyakran képzeled el, hogy a szüleid másokkal is kavartak? Anyukád szeretői státuszban húsz évesen, kocsi hátsó ülésén kefélt mással, aztán a feleség üvöltve zavarta el, vagy apukád egyszerre két nővel nyomta egy hotelben... azok a régi szép idők, ugye? Isteni ezekről tudni, feltétlenül hasznos!
2016. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

"Te örülnél, a gyerek meg... majd meglátod. TE milyen gyakran képzeled el, hogy a szüleid másokkal is kavartak? Anyukád szeretői státuszban húsz évesen, kocsi hátsó ülésén kefélt mással, aztán a feleség üvöltve zavarta el, vagy apukád egyszerre két nővel nyomta egy hotelben... azok a régi szép idők, ugye? Isteni ezekről tudni, feltétlenül hasznos!"


Sajnálom, hogy neked ilyen rossz élményeid voltak, ez tényleg rossz lehet. Ettől függetlenül bízzunk benne és reméljük, hogy vannak szülők, akik képesek a nyitottságra anélkül, hogy közönségessé válnának. Én mindent meg tudtam beszélni az anyukámmal, mesélt a dolgairól, de sosem részletezte, engem sem érdekelt. Azért, mert a te szüleid a másik véglet voltak, még nem kell feladni a normális szülő-gyerek kapcsolatba vetett hitet.

2016. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az én anyukám mindent elmesélt, csak az a baj, hogy ő tényleg jókislány volt, a legnagyobb balhé amit csinált apum előtt, az az volt, hogy berúgott egy egyetemi buliban és smárolt valakivel. Később amikor én keveretm az életemben a kakit, mindig hozzá mentem tanácsért, de nem nagyon tudott adni, mert ő nem élt át hasonlót. Ezért gondoltam, hogy jó lenne majd a leendő gyerekeimmel beszélgetni erről.
2016. márc. 8. 14:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem bizonyos keretek között igen, lehet erről beszélni. A részletekbe nem biztos, hogy beavatnám a gyermekem, mert valóban nem a barátnőm, de az, hogy szülőként én is hibázok, nekem is vannak kétségeim, tévedéseim, szerintem nagyon is fontos. Egy "tökéletes" szülő ugyanis iszonyú frusztráló egy gyermek számára! Hozzá nem lehet felnőni, neki nem lehet megfelelni.


Az én lányom még csupán 10 éves, de sok mindent megbeszélek vele, és megérti. Mivel az apjával külön mentünk, fontosnak tartottam, hogy értse ennek az okát, hogy a párválasztásban is van, hogy tévedünk, hogy nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elterveztük.

A szexről is beszéltünk már - mivel a suliban már napi szinten téma, és nem akartam, hogy az osztálytársaitól kapjon esetleges torz információkat.

És igen, kérdezett arról, hogy nekem milyen volt az első alkalom, fájt-e, ügyetlenkedtünk-e, és őszintén beszéltem erről.

Nem terhelem, nem traktálom, mert nem az ő dolga, hogy megértsen és felmentsen, csupán annyit osztok meg vele, amennyi érdekli. És vállalom előtte, hogy nem vagyok tökéletes.

2016. márc. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy nem helyes mindent kitálalni a gyereknek ezekről a dolgokról. Mondjuk ha annyi lenne, mint a kérdezőnek, smárolás egyetemi buliban... :D

Mondjuk nekem három fiam van, ha arról van szó, szerintem inkább apjukat fogják faggatni, ha egyáltalán faggatják majd ezekről a dolgokról.

2016. márc. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!