Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves kor után hasfájás?...

Fél éves kor után hasfájás? Nyugtasson meg, aki hasonlóképp járt, hogy ez is lehet "normális".

Figyelt kérdés
Kisebb korában is kicsit hasfájós volt, de nem volt vészes, tehát nem üvöltött órákig, csak sok volt a puki. Fél éves korában elindult a fogzás, elég intenzíven, 3 nap alatt 3 foga lett, azóta folyamatosan jönnek neki. A fogzás után könnyebben elkapta a betegségeket is. Holnap lesz 9 hónapos, de változó intenzitással mindig megvan a sok szél és a hasfájás. Van hogy éjszaka nem tud tőle aludni, hallani, hogy morog a hasa, meg sokszor van puki is. Nem függ össze étellel, akár csak az alap dolgokat (krumpli alma), akár csak tápszert, akár a rendes ételeket, amiket már kaphat adom neki, akkor is ugyanaz van, nincs összefüggés látszólag. Lehet ez is "normális" hasfájás, mint ami kis korban szokott lenni? Az orvos nem igazán kezdett semmit a dologgal, csak hogy nagyon gázos a pocija.

2017. febr. 2. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én majdnem 3 évesem is rágörcsöl néha egy pukira, főleg lefekvés után jelentkezik(ritkán van)de nálunk összefügg azzal h mit evett.adok olyankor Espumisant vízzel és egy percen belül megoldodik.
2017. febr. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam másfél éves, 16 foga van és meggyőzősésem, hogy nála van összefüggés fogzás-hasfájás ügyben. 6-8 hós kora között semmi baja nem volt, majd elkezdett puffadni és 2 héttel késöbb jött egy foga. 7 fog után is megszűnt a puffadás és nem jött új fog másfél hónapig. Most is egyszerre szűnt meg a fogzás-hasfájás.
2017. febr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekunk ez akkor van, amikor kicsit sokat eszik. Ugy ertem jo etvagya van, igazabol mindent joizuen eszik, de amikor felfujodik, akkor egy kicsit kevesebbet adok neki napokig.

De az is lehet h a fogzas miatt kicsit maskepp nyel, ez altal sok levegot is lenyel.

2017. febr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális, én a 6,5 hónapos babám most viszem orvoshoz emiatt. Annyi gáz távozik folyamatosan, hogy az valami hihetetlen. Espumisantól visit. Anyatejes egyébként, hozzátáplálni se nagyon merem, pedig elkezdtem. De az utóbbi 3 hétben az éjszakák valami szörnyűek. Anyatejes, tejfehérje allergiára gyanakszom.
2017. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek. Ma beszélek a védőnővel, jövő héten az orvossal. Kérek beutalót a gasztrora, hátha valami kis gond van és könnyen kiküszöbölhető :( Akinek még van tapasztalata a témában, továbbra is várom a válaszokat! :)
2017. febr. 3. 07:43
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, gasztron jártunk mi is. Tejre még korábban el kellett kezdeni a diétát, vizsgálták fruktóz felszívódási zavarra, intoletanciára és gluténérzékenységre is de minden negatív lett. Szóval jól teszed, kivizsgálni ki kell, viszont ne gondolj rögtön ilyesmire, az én tapasztalataim szerint fogzás miatt is lehet. - gyorsan hozzá is teszem, hogy az én emésztésem is rossz, valószínűleg tőlem örökölte.
2017. febr. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!