Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhet, ha a baba nem...

Mi történhet, ha a baba nem iszik elég folyadékot?

Figyelt kérdés
Kislányom éppen 6 hós, nagyon kevés folyadékot iszik egy nap. Nemrég szokattam át teáról a vízre, mert úgy tudom nem jó a sok tea a babáknak. Teából fél dl-t ivott, vízből megiszik 1dl-t naponta. De a kaják mellett még ez is kevés. De nem iszik többet, hiába kínálgatom. Így kiszáradhat? Vagy nem lehet baja, neki ennyi elég és kész? Vagy inkább kísérletezgessek különféle ízű teákkal, hátha? Bocs a sok kérdésért, de aggaszt a dolog. Köszönöm.
2010. máj. 7. 11:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja, és tápis baba, már a tízórait és az ebédet kiváltottuk.
2010. máj. 7. 11:29
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg akkor pár más ízű teát, amúgy csak saját élmány alapján mondhatom: ha anyuka fázik, a gyerek nem feltétlen. Ha gyerek éhes/szomjas, azt úgyis jelzi. Én is van, mikor alig izsom meg fél litert egy nap, mert nem érzem, hogy szükségem lenne rá, egy hat hónaposnak meg aztán magyarázhatod, hogy miért kell a folyadék. Plusz még olyan egetrengető hőség sincs, hogy kiszáradna.

Marad a próbálkozás vagy még megjátszhatod azt is, hogy anyának de ízlik (beleiszol), hátha meghozza a kedvét.

2010. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam nyolc hónapos, és egy hónap alatt jutottunk el odáig, hogy egy deci teát megiszik egy nap.Figyeld a lehelletét, hogy nem aceton szagú -e, mert ha igen, akkor meg kell itatni.A fiam nem iszik cumisüvegből, csak nagyon ritkán, így én pohárból itatom, illetve lecsavarom a cumisüveg tetejét, és abból.Én szoktam a kajáit is hígítani kis vízzel, jobban is megeszi, ha hígabb, meg így több folyadékhoz jut.Én próbáltam a vizet, főzött teát, gyümölcslevet, egyiket sem itta meg.Most hipp alma-citromfű granulátumos teát iszik, azt megissza.Azért még próbálom az adagot növelni neki.

/Z/

2010. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekme a fiam igazi rossz ivó volt, én is alig bírtam beleerőltetni egy kis innivalót. Én is tiszta stressz voltam, hogy nem iszik eleget. Mondjuk ti még tápisok vagytok, így az is folyadéknak számít. Most hogy bejött a meleg kb kétszer annyit iszik mint eddig. Ebből kiindulva én azt gondolom, hogy tudják ők, hogy mennyi kell.
2010. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan 6-12 hóig 1 dl-t kell innia."Józan paraszti ésszel" gondolom változhat: meleg, szilárd táplálék mennyisége, összetétele ....
2010. máj. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én másfél éves fiamnál rosszabb ivó tuti nincs! Egy éve csinálja ezt sajnos:( reggel este tápi, de van amikor csak reggel, ami 200-240 g. Aztán napközben max 1 dl folyadék! Ennyi. Elég siralmas! Amugy teljesen egészséges. Ne aggódj! Volt olyan, hogy panadol fecsivel nyomtam bele párszor, annyira semmit nem ivott, de teljesen értelmetlen kintatni.
2010. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom mindig is nagyon keveset ivott, de ne aggódj, a tápszer is fedezi a folyadékigényét, kínálgasd gyakran vízzel, Ő tudja, hogy mennyi kell neki folyadékból.
2010. máj. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a közérzete, nem nyűgös, akkor nem valószinű, hogy folyadékhiánya lenne. A kutacsát nem tudod megnézni? (Nem tudom, mekkora a babád haja, illetve, hogy van-e még egyáltalán kutacsa.) Mert ha az esetleg be van horpadva, süppedve, akkor többet kéne innia, de mondom, ha jól van a babád, akkor ez nem valószinű. Amúgy az a legjobb, ha vizzel kinálod, az tényleg a szomjat oltja, mig az édes teákat leginkább az izletessége miatt szeretik a babák.

Ne aggódj!

2010. máj. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Szia, az en babam 10 hetes es meg soha nem ivott vizet vagy teat. Ami kell neki, azt megkapja az anyatejbol/tapszerbol.
2010. máj. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A tápival elvileg elég folyadékhoz jut. Ha jól van kiszámolva az adag!

Plusz ha már 2 kaját kiváltottatok, annak is van folyadék tartalma. Nyugi, ha szomjas, úgyis inni fog, csak többször kell megkínálni.


Az én 2 évesem 1 éves koráig alig ivott, én is izgultam miatta. De semmi nem történt. Azóta a vizet issza, nagyon ritkán meg vmi gyümilevet. Ja, ő is tápszeres volt.


A most 5 hósom, szintén tápszeres, és hát nem az erőssége az ivás... De jó a folyadékháztartása.


Ha beteg lenne, és nem inna, na akkor lenne gáz!

2010. máj. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!