Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhet, ha a baba nem...

Mi történhet, ha a baba nem iszik elég folyadékot?

Figyelt kérdés
Kislányom éppen 6 hós, nagyon kevés folyadékot iszik egy nap. Nemrég szokattam át teáról a vízre, mert úgy tudom nem jó a sok tea a babáknak. Teából fél dl-t ivott, vízből megiszik 1dl-t naponta. De a kaják mellett még ez is kevés. De nem iszik többet, hiába kínálgatom. Így kiszáradhat? Vagy nem lehet baja, neki ennyi elég és kész? Vagy inkább kísérletezgessek különféle ízű teákkal, hátha? Bocs a sok kérdésért, de aggaszt a dolog. Köszönöm.
2010. máj. 7. 11:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%
Szia, az én fiam is nagyon rossz-ivó volt, annyit aggódtam miatta. Ő szopizott és én 6 hónapig betartottam a csak anyatejet elvet, nagy ritkán kínáltam vízzel (amikor a nagy melegek voltak.) Utána már, hogy elkezdtük a hozzátáplálást, sem akart inni a drágám, szinte semmit!!! Annyit sírtam miatta, mindig mondtam a férjemnek, ki fog száradni, megyünk a kórházba.... de makkegészséges mind a mai napig, és kb. fél éve (most 2 éves) egyik napról a másikra megváltoztak az ivási szokásai - magától - kéri a vizet, és minden nap rendesen iszik..... én sem értem. De azt megtanultam, hogy a kicsik nagyon tudják mi kell nekik, és az erőltetéssel csak ártunk. EGyébként ő a mai napig csak tejet-kakaót ill. csak vizet iszik, se teát, se gyümileveket, pedig anno mindent próbáltam én is, csak igyon már. Kitartás!! A lényeg, finoman kínálgasd, add meg a lehetőségét hogy ihasson, de ha nem kéri, ne erőltesd.
2010. máj. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%

Hát én akkor nagyon szerencsés vagyok.Kislányom rengeteget iszik.Amennyit kap.Ha 2 litert adnék neki szerintem azt is meginná...Sok szerencsét minden anyukának,aki ezzel a bajjal küzd.De szerintem ne aggódj.Ha szomjas azt úgyis jelzi.De találtam egy cikket.Aki gondolja olvassa el.

[link]

2010. máj. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az egészséges gyermek folyadékigényét a gyakorlatban a testsúly alapján határozzuk meg, de természetesen mindig figyelembe kell venni egyéb tényezőket is, amelyek növelhetik folyadékigényét, pl. testmozgás, meleg, párás időjárás stb.


A folyadékigény becslésének legáltalánosabban használt sémája a következő:


A testtömeg első 10 kg-ja 100 ml/ttkg (ttkg = testtömeg kilogramm)


A testtömeg második 10 kg-ja 50 ml/ttkg


A testtömeg minden további kg-ja 20 ml/ttkg


A táblázat szerint tehát egy 30kg-os gyermek napi folyadékigénye=10x100 ml + 10x50 ml + 10x20 ml= 1700 ml


Egy egyszerűbb módszerrel számolva: 4-14 éves kor között a gyermek folyadékigénye: 60-85 ml/ttkg


E szerint, egy 18 kg-os óvodás – normál körülmények között – átlag folyadékigénye: 18x72 ml = 1296 ml

2010. máj. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

[link]

Remélem ez a cikk segíteni fog nektek

2010. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én is ezzel küzdök!

A teákat annyira nem szereti...a frissen facsart narancs levét (átpaszírozva, hogy rost ne legyen benne) iszogatja, vizet nem. Sütőtök ivólevet szereti! Meg a gyümölcsleveket hippes alma+ananász+banán, vegyesgyümik stb. ezeket próbálom én is megcsinálni, mert elég drágák amúgy. Mostmár eleget iszik!

2010. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A babóm kutacsa teljesen besűpedt a múltkor,és a pelu is narancssárga volt a pisitől ezek jelek arra, hogy keveset iszik,mi voltunk is orvosnál, annyira besüppedt, hogy már megijedtem....legalább egy dl inni kellene neki, nekünk a hippes tea vált be(instant gyümölcs)addig nem ivott meg semmit. Az 1 dl-t a tápszeren felül kell neki meginni.
2010. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellene mindenfele teakkal kiserleteznie senkinek, hiszen a legjobb szomj olto a viz. Ezen kivül pont az a baj, hogy egy gyerek nem jelzi ha szomjas, ezert nagy a veszelye a kiszaradasnak. Nem veletlen hogy az oviban is amikor mar melegebb az idö többször itatjak öket, hiszen meg az ovisok is elfelejtenek szolni jatek vagy barmi közben hogy szomjasak. Ha egy gyerek szomjas az jelentkezhet hisztivel nyügösseggel levertseggel faradekonysaggal, tehat nagyjabol mindenfele tünete lehet. Az ivasra pedig ra kell szoktatni!!! Sürün itatsd meg, ra fog szokni. nyugi, amugy ha tapis az is folyadek amellett meg nem nagyon kell literszam innia, eleg 1-2 deci, ha mar sokszor eszik etelt akkor kell innia is, de ebbe a levesek is beleszamitanak. Az en 2.5 eves kisfiam kb 2 litert iszik naponta, hüvösebb idöben ill telen ivott "csak" 1-1.5 l-t,ez mar kicsit a lo masik oldala, en meg a vesei miatt aggodom :(, viszont ö egesz nap rohangal es rengeteg folyadekot veszit ezzel, bar most mar nagy fiu es szol ha szomjas, de azert a nagy jatekban neha ra kell kerdezni :(
2010. máj. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!