Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnék ezen változtatni?

Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos kislányom,aki csak úgy alszik el ha ölben van,sétálok és énekelek neki. Mìg nem tudott mászni úgy is elaludt néha ha le tettem az ágyra és lefeküdtem mellé,de mióta mászik azóta vagy rám mászik vagy le az ágyról. A kiságyba ha beteszem és ott hagyom ordít míg ki nem veszem. Aki így volt mennyi idő míg kinövi az ölben altatást? Hogy tudnám erről leszoktatni? Több mint 11 kiló és 84 centi. Már nincs derekam :(

2017. febr. 2. 23:40
1 2
 1/16 Carragher_x ***** válasza:
30%
Úgy tudod leszoktatni, hogy berakod a kiságyba és hagyod ordítani.
2017. febr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Én is hasonló problémával küzdök :( én a hátamon szoktam altatni csatosban

Ennek a berakom ordítani módszernek nem vagyok híve. Egyébként is egyik barátnőm kipróbálta, nem jött be, azóta akkor se tudja betenni a gyereket a kiságyba mikor már elaludt, annyira fél, hogy otthagyja az anyja.

2017. febr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Carragher_x ***** válasza:
51%
Ez egy elég gyakori szülői tévedés. A 11 hónapos gyerek nem azért ordít, mert épp a világfájdalmat éli át meg retteg, hanem mert roppant szűkös a kommunikációs eszköztára és az ordítással tudja lényegében a legtöbb mondandóját kifejezni. Azért ordít, mert jobban tetszik neki, ha nem a kiságyban alszik. Meg fogja szokni, hogy ott aludjon, ha a szülő nem adja be egy-két rövidke próbálkozás után folyamatosan a derekát. S nem, ettől nem lesz lelki sérült, legalábbis nem jobban, mint amikor majd az óvodában krumplifőzelék lesz az ebéd, amit ő pont nem szeret.
2017. febr. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%

Ne is mondd! Az én lányom 2 éves és még mindig így alszik el! Szerencsére csak addig kell sétálgatnom vele, amíg kicsit ellazul, aztán leülök vele egy hintaszékbe és úgy énekelek neki. Ha éjszaka felkel, akkor viszont muszáj vele járkálnom, szerencsére nem minden este ébred fel. Délutáni alvás ugyanez, kézben történik az altatás. Nagyon szeretném leszoktatni, mert így nem tudom mi lesz.

58 kiló vagyok, lassan már egyáltalán nem bírom el!

2017. febr. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Újabb szülő akit a gyerek nevel, gratulalok.
2017. febr. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Rosszul csinálod, szerintem is. Be kell tenni az ágyba, ha ordít, hát ordít. Persze miután evett, ivott, minden oké. Nem úgy kell elképzelni, hogy otthagyod, csak nem veszed ki, bármi is van. Simogatod, dúdolsz, de nem veszed ki. Az első pár nap kínszenvedés, de megéri.
2017. febr. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Altasd koztetek. En nem hagynam orditani. Harom van, nem is hagytam egyiket sem soha.
2017. febr. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem fogja kinőni, meg kell tanítani neki, hogy az ágyban kell aludni. Az a baj, hogy ordít, míg ki nem veszed. Nem az ordítás a baj, hanem az, hogy eléri, hogy kivedd. Ne vedd ki.

Egyetértek azzal, hogy be kell tenni a kiságyba, és meg kell várni, amig abbahagyja a sírást. Ha tudod, hogy evett, ivott, nem fájhat a hasa, ki van cserélve a pelusa, vagyis nem ezek miatt sír, akkor csak azért sír, hogy kivedd. Mert már tudja, hogy a sírással elérheti ezt. De ha ezt hagyod, akkor 2 évesen is rajzad fog még aludni.

Tedd be a kiságyba, és ülj le mellé. Dúdolj, esetleg simogasd, de ne àllj fel és főleg ne vedd ki. Lehet hogy 1 óráig is sírni fog, de el fog aludni, és másnap már csak 40 percig fog sírni. Te ott leszel, lát téged, nem fog az történni, amit a második válaszoló leírt, viszont meg fogja tanulni, hogy nem éri el azt, hogy kivedd.

Van erről egy videó youtubeon, írd be, hogy "supernanny sleep separation technique"

Látni fogod, hogy mennyire nehéz, hiszen üvölt a gyerek, de muszáj erősnek lenned, mert csak így fogsz elérni változást. Ne félj, ezzel nem fogsz törést okozni benne, pàr nap és sokkal jobb lesz a helyzet.

2017. febr. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

Aki csak bőgetve tud gyereket "nevelni", az miért vállal?


Próbáld hogy közben leülsz! Lehet, elsőre nem jön be, de...


Egyébként lesz ez rosszabb is. 1,5 év környékén jön a második szepa, +félelnek a sötéttől....

Arra se az a jó reakció, hogy rácsapom az ajtót, hogy szenvedj, szorongj, félj...

2017. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%
Ki írt olyat, hogy ott hagyja??? Én sehol nem látom, talán vak vagyok? De a pontozók bezzeg keményen munkálkodnak! Hogy tudtok nyomkodni, kezetekben a gyerekkel? De akkor ne tegyétek le, rázogassátok, ringassátok, gyertek ide panaszkodni, majd amikor 2-3 éves korában, mikor tényleg kell, ne tudjatok utána futni a derekatok miatt.
2017. febr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!