Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy a 15honapos...

Mit csináljak hogy a 15honapos lányom ne kérje ilyen sokszor a cicit?

Figyelt kérdés
Egy időben csak elalváshoz kérte, de nappal egyre gyakrabban kezdte igényelni,azt hittem hogy elmulik de több mint két honapja gondol egyet és neki fog ordítani , tép engem s mutassa hogy üljünk le a fotelbe mert neki kell cici. Mindegy hogy épp evett,ivott vagy kell egyen vags épp játszás közben. Ha ő gondol egyet muszáj cicizzen mert ha nem képes ordítani addig amig meg nem kapja. Miért lehet ez? Pedig nagyon jol eszik és sok vizet,teát megiszik. Már komolxan kezd aggasztani ez a dolog,szerintem nem normális, már szép lassan le kéne szokjon, mert nekem se jó már egézségileg ez
2017. febr. 3. 19:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az én lányommal is ugyanez volt, egy darabig bírtam, majd mikor már a határon voltam megszüntettem a cicit. Én is 47 kg voltam, de örültem neki, plusz a tejtől 2 számmal nőtt a mellméretem. Most feljött pár kiló és visszaállt a régi szinte nem létező mellem két borsónyi mellbimbóval.


Nagyon szépek és jól hangzanak ezek a tanácsok, hogy biztos valami egyéb igényt elégít így ki, de a napom nagyrésze nekem is a vele való játszásról szólt és 0-24ben vele voltam, nem lehetett semmilyen baja, negyedóránként jött cicire. A fogzást most 2,5 évesen fejezte be, már az összes foga megvan. Ha idáig szoptattam volna, belebolondulok.


Próbáltam szakaszosan elhagyni, először beálltunk a napi 5re nappal, ez még ment is 2 programmal, de úgy, hogy minden nap mentünk. De ha valamelyiket el akartam hagyni, úgy üvöltött, mintha nyúznák, vergődött sokáig, és mindig próbálkozott cicizni. Játszótéren, állatkertben, játszóházban, rokonoknál mindenhol kb. 20 hónapos volt ekkor. Egy darabig még megsajnáltam, de aztán elegem lett. 23 hónapos korában otthonmaradtunk egy hetet és teljesen negszüntettem a cicit. Napközben és éjszaka is ment az üvöltés. Karmolt, vergődött, sírt, látszott, hogy szenved. Sajnáltam, de magamat jobban.


A hét végére már sima sírás volt csak, az is rövid ideig.


Most 2,5 éves, néha még eszébejut, és próbálkozna, de már sírás nélkül le lehet szerelni.


Egyébként szerintem azért ilyen rossz evő, mert sokáig szoptattam. Megeszik kb 10 féle ételt, semmi pépeset, vagy szilár vagy folyékony legyen, és az édes dolgokat előnyben részesíti. Kombinálva nem megy, mondjuk a lekvárt kiköpi. A tej is édes volt.


Ha lesz még egy gyerekem, valahogy egy éves kora környékén abbahagyom a szoptatást, mielőtt berögződne.

2017. febr. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó a választ. Látod ettől félek hogy csak igy tudnám elvenni tőle hogy napokog ordítás lenne érte vagy honapokig is ammennyire rá van szokva. Ezt nem értem hogy miért igényli ilyen sokszor mikor ő nagyon sokat eszik rendes kaját , bármit kivéve a tejterméket. Ha eszébe jut hogy neki kell cici ugy neki fog ordítani ha nem adom oda hogy semmivel nem tudom elterelni a figyelmét,mint aki nem lenne magánál ,bármit csinálhatok, aztán egy kicsit szopik, és mint akivel semmisem történt olyan jó kedve lessz. Az a baj a férjem minden egyes ilyen ordításnál mikor itthon van megsajnálja és mondja hogy még csak most utoljára adjak neki, ne siratassam.
2017. febr. 4. 08:27
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem adod oda, ennyi. Vagy majd oviba adás elött is szoptatsz egyet? Könyörgöm, hs már most ö parancsol, mi lesz aztán?
2017. febr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szoptatasi tanacsado velemnyet kerdezted mar? Facebookon van szoptatasi kerdezz-felelek csoport, en leirnam a helyedben, hogy miert szeretned leszoktatni, hogyan reagal arra, ha nincs cici, stb.
2017. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!