Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet azt befolyásolni, hogy...

Lehet azt befolyásolni, hogy a babánk később ne legyen fázós?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan?
2010. máj. 7. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdésed! Nem tudom, mennyire befolyásoltuk, illetve mennyire genetika, de az én babóm pl. egyáltalán nem volt fázós soha. (most 21 hós) Nem vittük túlzásba az öltöztetését, általában az az elv érvényesült, hogy max. egy réteggel legyen több a picin, mint rajtunk. Éjjel ha kitakarózott, nem streszeltem, időnként megtapogattam a kis hátát, nyakát (a keze nem mérvadó, mert a perifériás keringésük a picinek még nem olyan mint a miénk) hogy hideg-e, ha jó meleg volt, nem takartam vissza. Szinte minden időjárásban kimentünk vele már pár hónaposan is, télen is sétáltunk hatalmasakat, sőt, melegen betakarva jókat aludt a babakocsiban odakinn a teraszon.

Nem tudom, mennyiben befolyásolta, de sose fázik.

2010. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyém se fázós. Decemberi baba, mégis 1 hetesen már sétálni jártunk. Sose öltöztettem túl.

Néha itt olvasok ilyeneket, hogy áprilisban még harisnyát adnak a babákra... Én utoljára januárban adtam rá...

Nem fázik sosem.

Éjjel egy szál vékony rugiban van - takaró, hálózsák nélkül.

Szerintem sokan túlöltöztetik a babájukat, aztán csodálkoznak, ha betegek lesznek egy kis széltől.

2010. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell túlöltöztetni,hogy melege legyen. Igy hozzászokik a hüvösebbhez.
2010. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tisztán genetika.

Az én kislányom panellakó gyerek, mindig ezer fok van, mindig melege van, hidegben soha nem fázik, télen-nyáron egy szál rugiban alszik, nem tűri meg a takarót sem, semmit sem.

A kezei és a lábai mindig melegek, mint az apjáé.


Van egy barátnőm, akik családi házban laknak, sosincs náluk valami nagy meleg, a gyerkőcöt iszonyúan be kell öltöztetni, mert folyamatosan fázik, kezei és lábai mindig hidegek, akkor is, amikor más már megsülne a sok ruhától.


A sógornőm kislánya is panellakó, bodyban és két rugiban alszik télen-nyáron, plusz pehelypaplan, és neki így jó.

Kezei és lábai mindig hidegek, télen és nyáron is.


Szerintem ez genetika.

Nem hiszem, hogy nagyon lehet befolyásolni magát a fázósságot.

2010. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Nálunk a férjem kitartóan próbálkozik hét hetes babánkkal, hogy ne legyen fázós, én meg félek, hogy megfázítja (ha ez létező szó...). Én annyira vagyok fázós, mint a nagy átlag Magyarországon. Ő viszont holland, gyerekkorában télen látta a leheletét a fűtetlen hálószobájában, és szinte sosem fázik. Örülnék, ha tényleg genetikus lenne a dolog, mert frászt kapok a "ne szoktassuk a nagymeleghez" akcióktól.
2010. máj. 7. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:

A túl meleg egyébként sem egészséges.

A lányommal egy pici gond miatt megjártuk a korát, volt 40 fok kint, bent meg még több. Szegénykém nehezen bírta a maga majd' 4 kilójával, míg a picik, 1-2 kilós babóknak kellett a hőség.

Otthon télen legfeljebb 20-21 fok van nálunk, de mivel cserépkályhánk van, sokszor reggelre 18-19-et mutat a hőmérő. Egyáltalán nem volt náthás a gyerek télen, és aludt éjjel. Ha viszont nagyon felfűtött a kályha, 23 fokra mondjuk, akkor éjjel Manó csak nyivákolt, nem bírt aludni.

Szerintem részben genetika, részben szokás kérdése.

De: én majd' megfagytam 24-25 fok alatt mindig. Mióta megszültem, 22 fokban már vetkőzök sortra, topra, iszonyú melegem van.

2010. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bérelt házban lakunk, sajnos a szigetelésről és a fűtési rendszerről nem sok jót lehet elmondani. Amikor télen a nagy hidegek voltak, éjjel-nappal raktuk a kazánt (fával és szénnel fűtünk), de képtelenség volt 18 foknál, éjjel 15 foknál többet csinálni idebenn. A lányom még megfázva se volt soha. Igaz, én sem. Anyuék meg majd megfagytak, ha eljöttek hozzánk, náluk ugyanis (hála apu tökéletes szigeteléstechnikájának) egyetlen kandalló úgy befűti a házat, hogy csorog rólunk a víz. Ja, anyuék voltak betegek a télen. Mi nem.
2010. máj. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20:43-asnak irom,hogy attól,hogy hideg a gyerek keze,lába nem azt jelenti,hogy fázik! Nekik még nem olyan a höszabályozásuk,mint nekünk! Szóval butaság agyonöltöztetni,mert hideg a végtagja! A babáknak a tarkójukat szokták nézni!
2010. máj. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!