Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak. Pár napos babaval...

Anyukak. Pár napos babaval hogy nez ki a napotok?

Figyelt kérdés
Korhazbol haza terve milyen egy napotok -ejjeletek? :)
2017. febr. 16. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Pár napos korában etettem,altattam,fejtem kb 2 óránként. Mellette megfőztem, stb. Éjjel is 2-3 óránként kért enni.
2017. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Én szoptattam, altattam, tisztába tettem, pihentem amikor a baba aludt. Napközben sokszor aludt el rajtam vagy mellettem. Amíg aludt neteztem, filmet néztem vagy csináltam valami kaját. Este fürdetés, éjszaka 2-3x kelt fel eleinte: etetés, peluscsere, visszaaltatás (a hajnali visszaalvás nem volt könnyű) Kb ennyi történt velem. Ja és elég "bukós" is volt, így többször át is öltöztettem. Így teltek a napjaink. Az éjszakázást leszámítva nagyon békésen teltek a napok. Megismerkedtünk :)
2017. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszonom. Nagyon a vegen vagyok mar es ugy varom hogy velem lehessen. :) kivancsi vagyok milyen lesz.

Van egy labradorunk bent. Az o reakciojat is varom hogy fog nekem "segitkezni" :)

2017. febr. 16. 12:21
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Az első hetem tökéletes volt, mert nálunk volt anyósom, és minden házimunkát megcsinált. Csak a fiammal kellett foglalkoznom.

A második héttől indult a zombi program...

Nem is tudom, hogy éltem túl az első hónapokat.

Tiszta káosz volt az életem. A férjem szabadnapjain próbáltam mindent bepótolni, legfőképpen az alvást...

2017. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Annyit hozzátennék, hogy amíg nem alakul ki a napi rutinotok, addig érdemes alvással tölteni azt az időt, amikor a baba is alszik.
2017. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak evett, tisztába tettem, aludt majd megint ugyan ez. Amikor aludt én is mindig aludtam! Így egész gyorsan helyre jöttem, nem voltam zombi. Éjjel csak egyszer kelt fel (akkor még). Nem volt órához kötött napi rendünk, kb 2,5-3 óránként evett. Nővéreim és anyósom főztek és ami nagyon szükséges volt azt megcsinálták. Csak a műtétből volt nehéz felépülnöm, de a babám áldott jó volt. Aztán 1,5 hónapos korában kezdődött a hasfájás, onnantól sajnos minden elromlott.
2017. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom te igény szerint fogsz-e szoptatni / etetni vagy időt állítasz majd be, de én egy dologból sosem engedtem: Nem ébresztettem a babám.

Első héten főleg - nagyon szépen és sokat aludt, így az etetések között volt időm fejni, feküdni, regenerálódni. Fogadtuk a vendégeket, párom, anyukám és nagymamám segített a főzésben, mosogatásban, mosásban. Én is meg tudtam volna csinálni, de sokkal fontosabb hogy visszatérjen a tested önmagához.. Minden szépen regenerálódjon. Ezt fontos betartani.

Az éjjeleink jók voltak, kb az éjféli evés után általában 4-5 fele ébredt fel és ezt tartotta is minden nap. Mivel nem ébresztgettem, saját maga alakította ki a ritmusát, ami szinte minden napot kiszámíthatóvá tett.

Eleinte evés-alvás volt főleg. Ismerkedtünk a hangjaival, mi mit jelenthet. Élveztük a fürdést (bár csak két hetes korára jött rá, hogy "óó ezt én imádom!"), hogy itt van velünk, nézegettük, csodáltuk, puszilgattuk.


A második héttől majd minden más lesz, élénkebb lesz, érdeklődőbb is. Jöhet sajnos a hasfájás, és a könnyeket is meglátod majd (szívem szakadt meg..).


És fontos: Legyetek nyugodtak és akkor ő is az lesz. Emiatt is mondják olyan sokszor, hogy pihenj ha a baba alszik.

2017. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem így alakult:

[link]

2017. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!