Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járt más is úgy, hogy többedik...

Járt más is úgy, hogy többedik babánál mindent újra be kellett szereznie?

Figyelt kérdés
2 gyerekünk közt 14 hónap van, a kisebb mindent megörökölt a nagyobbtól. Tavaly költöztünk, a kiságyon és pár kūlönböző méretű ruhán kívül mindent eladtunk. Most újra kisbabánk lesz, sajna sok dolgot újra meg kell vennünk. Az elsőnél a babakocsit a nagyszūlők vették,illetve rengeteg ruhát kaptunk rokonoktól
2017. febr. 18. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Mi is így voltunk. A legtöbb dolgot vagy eladtuk, vagy beadtuk a védőnőnek, szinte csak a kiságy és a pelenkázó maradt meg.


Szerintem, ha tervezett gyerek a harmadik, akkor könnyebb megoldani. Ha nem, akkor is megoldható néhány dolog esetleg ismerőstől kölcsönbe, vagy használtan megvenni.


Mondjuk nálunk a másodiknál is sok mindent újat vettünk, mert ellenkező nemű, ráadásul az első tavaszi, a második őszi, tehát az uniszex ruhákat sem tudtuk az elején ráadni (nem mindegy, hogy az overálból vagy napozóból van 68-as méret :)

2017. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tervezett,szerettünk volna harmadikat,csak kicsit később. Többnyire uniszex ruhák voltak , egy lányunk és egy fiunk van, mindketten téliek, a bodyk és rugik jók lettek volna a májusi babára is. A hazahozós szett, pléd megvannak, azon felül csak pár darabot vennék újontan. Ami nagyobb kiadás az a babakocsi, autósülés, mellszívó,kiskád.
2017. febr. 18. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi pedig kölcsönadtuk a dolgainkat, amikor kellett volna nem kaptuk vissza. Vagyis a babakocsi használhatatlan volt, a legtöbb cucc pedig "elveszett". Sosem gondoltam volna, hogy ez fog történni.
2017. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kiságy megvan, légzésfigyelő és kiskád, szerintem minden mást venni kell. A fiam szeptemberi, lányom lesz és júliusban szóval a szép vastag újszülött méretű plüss rugiknak meg 62-es bundazsáknak stb-nek nagy hasznát nem fogjuk venni. A babakocsit utáltam így szándékosan túladtunk rajta, hogy majd veszünk másikat.
2017. febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én most 5 év után lettem újra terhes.

A 0áról kezdtünk mindent! :/

Semmi nem maradt a fiam után, mindent elajándékoztam.

Most mindenből újat vettünk, nem veszek használtat, nem éri meg.

Már csak babakocsit és kádat kell venni.

Egy vagyon...

2017. febr. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd a jó oldalát! Két gyerek után már tuti csak azt veszed meg, ami tényleg kell, és abból is olyat, ami pont jó. Szóval nem fog annyiba kerülni mint először, mikor az ember még nem tud semmit és összevásárol olyanokat is, amik nem is kellenek, vagy tök feleslegesen költ többet más dolgokra, mert még nem tudja, hogy egyszerűbb/használt is bőven megteszi.

Gratulálok!

2017. febr. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
(Na meg lehet le leszek pontozva, de a harmadik gyerek után már olyan szép adókedvezményt kaptok majd a terhesség 91. napjának hónapjától kezdve, hogy azért valahogy csak kifutja majd a szükséges dolgokra...)
2017. febr. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Első babánál még kevesebb dolgot kellett venni, mert a ruhák nagy részét ajándékba kaptuk, a mellszívót és a légzésfigyelőt nem használtuk, azt kölcsönkaptuk, szóval semmi feleslegeset nem vettük. A babakocsit használtan kaptuk, ami a 2 gyerek után elég ramaty állapotban volt, azt amúgy is venni kéne. Szóval csak a ruhákat sajnálom. Az utolsó válaszolónak üzenem, hogy nem Magyarországon élünk, de így se okoz problémát az anyagi része.
2017. febr. 19. 13:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaj, hát nem akartalak megbántani, de ha nem okoz anyagi gondot, akkor nem értem mi a baj, meg hát te írod, hogy sajna meg kell venni, meg nagy kiadás.
2017. febr. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem megbántó,de kényelmesebb lenne csak kimosni és kivasalni, mint 30 hetesen szaladgálni még jó pár dolog után, illetve más dologra is költhetnénk a rászánt pénzt. Ha meg hisztisnek tünök, akkor bocsi, de a hangulatom nagyon ingadozó mostsnság :)
2017. febr. 21. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!