Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek hallássérült a gyermeke?

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 22:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
igen van. miért?
2010. máj. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Nekem egy ismerős utcabeli kisfiú hallássérült, ismerjük őket. Mi a kérdés?
2010. máj. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Na? Eltűntél? Vagy csak ennyi volt a kérdés?


Bocska, de én megyek aludni.

2010. máj. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Bocsi.A babám hallássérült.El vagyok keseredve,nem ismerek a közvetlen környezetemben hasonló gyerekeket,szüleit.
2010. máj. 8. 23:26
 5/19 A kérdező kommentje:
Mennyi idös az a kisfiú?Mit szólnak hozzá az emberek?Ùgy vettem észre,ez "idegen" az embereknek.Féltem öt.
2010. máj. 8. 23:28
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Szia. Na még itt vagyok, nehéz innen "elszakadni".


Szóval a mi általunk ismert kisfiú 3,5 éves, nagyon értelmes, aranyos, okos kisfiú. Semmi különös nincs rajta, csak a készülék a füle mögött, ami persze feltűnik mindenkinek mert rövid szőke haja van a kis tündérnek.


Hall vele mindent, lehet vele beszélgetni is, őszintén szólva, ha nem látszana a készüléke, sztem nem is tűnne fel senkinek.


Persze mint minden betegségben, itt is vannak fokozatok, nyilván a kisfiúé nem olyan súlyos, mert van olyan gyerek is, aki nem beszél emiatt, vagy nem lehet érteni, mit beszél.


Nálatok mekkora a súlyosság foka, és mennyi idős a babád, és hogy vették észre? És mit mondtak, maradandó, vagy műthető? Ne keseredj el, mert simán lehet, hogy mire beszélni kezd, sokat javul a helyzet!

2010. máj. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Ha úgy érzed, hogy nem egészen a kérdésedre válaszok, előre elnézést kérek!

Közvetlen tapasztalatom egy nagyobb kisgyermekkel van, aki már iskolás. Nem haragszol, ha róla írom le nagy vonalakban a tapasztalataimat és a bennem kialakult képet?

Integrált oktatásban vesz rész, nagyon szépen boldogul, a társai szeretik, segítik, tisztában vannak a nehézségeivel. Soha egyetlen csúfolódást, beszólást, kiközösítést nem vettem még észre vele szemben még a nagyobb iskolatársaktól sem. (Pedagógus vagyok, nem én tanítom, de pontosan belelátok a kis iskolai életébe). Már óvodába is integráltan járt, ott sem volt gond soha. Hallókészülék segíti a mindennapokban, szépen beszél és olvas szájról is. Kitűnő tanuló. Az egyes feladatok differenciáltan kapja, két gyógypedagógus kíséri a munkáját.

Milyen fokú a gyermeked sérülése?

Tudom, hogy az iskola még nagyon távlati kérdés amúgy. Kérlek, ne haragudj, ha nem egészen a kérdéseidre válaszoltam.


Az én gyermekem szemproblémával született. Nagyon bízom benne, hogy a későbbiekben nem okoz neki gondot és nem fogják csúfolni.(Bár már egyesek most is megjegyzik az utcán...) Nem törődök senkivel! Hordom korai fejlesztőbe és mindent megteszek a fejlődéséért.

Nagyon sok erőt kívánok neked! Tudom, hogy vannak pillanatok, mikor nagyon nehéz elfogadni és továbblépni...Tudom, mert átélem én is! De mindent meg kell tennünk értük, mert nekik minden a mi hozzáállásunkon múlik!

Szívből kívánok minden jót!

2010. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
törődj vele ugyanúgy mintha hallana de foglalkozz vele többet segítsél neki mindenbe ha kéri.és hallássérült vagyok jártam olyan óvodában speciális iskolában.nagyon jó ott megtanítanak beszélni a hallóközönséggel.én 6 évesen sem tudtam beszélni és most meg 21 évesen sok halló barátaim vannak.nem kell szomorúnak lenned épp ellenkezőleg!
2010. máj. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok,ezer köszönet a válaszokért!!

Nagyon egyedül érzem magam a problémával,nem szeretném,ha bármi sértés érné ez miatt valaha is!

Még pici a Kicsim,egy éves múlt.Fél éve hord hallókészüléket,még a születésekor derült ki,hogy baj van.Több vizsgálatot is elvégeztek Rajta,sajnos a károsodás nagymértékü.Most jön a neheze:müteni lehet,a CI lenne a megoldás.De ezt el akartuk kerülni.Visszafordíthatatlan,mi lesz,ha késöbb újabb,jobb találmány segítnene?

Különben Ö is nagyon okos,értelmes,ügyes,semmi másban nincs lemaradva társaitól.Csak a beszéd.Bárcsak elkezdene beszélni...

Èn természetesen nagyon büszke vagyok Rá,de hogy fogadná ezt a környezetünk/idegenek?

2010. máj. 9. 09:31
 10/19 A kérdező kommentje:

Van,aki a hátunk mögött "szörnyülködik",van aki nem mer rákérdezni és van,aki minden gátlás nélkül rákérdez,érdeklödik.Utóbbinak "örülök",hiszen én sem akarom "tikolni"!

A környékünkön van speciális óvoda/iskola,jár hozzánk szakértö is,aki segít.Nagyon sokat játszunk,minden érdekli.

Mi lenne a legjobb döntés??

Még várunk,várjuk a "csodát"..

23:44-es,nem is szabad a rossz indulatúakra hallgatni!Jobbulást a gyermekednek,kitartást Neked!

2010. máj. 9. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!