Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom leszoktatni az...

Hogy tudom leszoktatni az órákon keresztül tartó cicizésről?

Figyelt kérdés
Kb.fél óra alatt leszívja a kellő mennyiséget(mérem)majd utána követeli vigasztalhatatlan sírással a cicit! Játszócumiként használja,az igazi cumit nem fogadja el, több fajtát is kipróbáltam! Nem szívja, csak a szájában tartja!
2017. febr. 21. 17:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

A cumit adod neki, ha kiköpi, akkor vusszateszed és nem engeded a cicivel cumizni.

Ha következetes vagy, rövid idö alatt átszokik. (A cumikat ne váltogasd, egy félét válassz ki, mert akkor tudja csak megszokni, ha mindig ugyanolyat kap)

2017. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Nem baj, ha csak a szájában tartja. Szopás után tedd az ágyába és hagyd ott. Akkor is ha sír, és hagyd egyedül. Egy-két nap alatt leszokik a cicivel cumizásról.
2017. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Mennyi idős? Nem mindegy, hogy két hetes vagy egy éves...
2017. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Két hetes
2017. febr. 21. 17:59
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Jézusom. Ne engedd cicizni, meg hagyd sírni... könyörgöm, KÉT HETES! Testközelséget szeretne, anyával lenni, a cicitől érzi magát biztonságban! Nem kell leszoktatni róla, picike még, most még szüksége van erre! A cici ilyenkor nem csak evés, a cici a mindene. Nem mellesleg neked ez kell, már ha akarod szoptatni, és nem akarod, hogy elapadjon a tejed. Az első 6 hétben állítja be magának a baba a tej mennyiségét azzal, hogy sokat cicizik. Ha ilyenkor hagyod igény szerint szopizni, lesz tejed bőven, ha nem, akkor könnyen lehet, hogy hamar elapad. Ezért tudnak mostanában olyan kevesen szoptatni, egyszerűen nem szánnak rá időt. Ne kövesd el ezt a hibát. Tudom, hogy nehéz, én is végigcsináltam, de megérte, sosem kellett tápszer. Ha kicsit nagyobb lesz, és elkezdi érdekelni a világ, tud majd nézelődni, nem fog egész nap rajtad lógni, hidd el.
2017. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%

Aki az első kettőt lepontozta, nyilván egész nap ráér, nincs másik gyerekük, akiket szintén el kell látni.

A kérdező aztán majd vécére is vigye magával a gyerekét? Semmi baja nem lesz ám egy kis sírástól.

2017. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Hát az én mellbimbómat úgy is megviselte a szoptatás, hogy nem hagytam neki, hogy órákon át nyammogjon rajta. Hagyja, akinek két anyja van, bakker. Azért azt még én is elfogadom, mikor harcolnak az emberek a szoptatásért meg stb. de azért nekem ez már túlzás, hogy üljek órákat, mint a faszent a mellemmel a gyerek szájában, akkor is, ha épp nem eszik. Azért én is kíváncsi lennék, aki szerint ez így normáis és hagyni kell és úristen, az mégis mi a jó fenét (nem) csinál egésznap? Nekem is vannak olyan ismerőseim, akiknek belefér, és nézik a gyerek feje mellett a facebookot a telefonon, aztán mindegy neki, hogy épp rajtuk lóg a gyerek vagy sem, mert úgy is csak ülnének és nyomkodnának, de pl. nálunk míg nem volt nagytestvér, akkor se ülhettem mint egy sóbálvány órákat akkor is, ha nem evett, mi faluban lakunk a férjem nagy földeken gazdálkodik, ha akarna se tudna semmibe se segíteni, mert a tél kivételével annyit dolgozik, mint egy állat és még ellátnom is tisztességesen el kell őt is, hogy bírja azt a rengeteg munkát. Lehet, hogy egy tizedik emeleti 60m2-es lakásban beleférne az időmbe órákig komfort szopiztatni, de így nem. Egyik se lelkisérült.
2017. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 sedacurforte ***** válasza:
25%
Valakinek ez, valakinek az a véleménye. Én igény szerint szoptattam, cumi helyett is használta. Fárasztó volt, az biztos. De a cuminál százszor jobb a ciciztetés. A lányom most 6 éves, szépek a fogai, a cumitól előre állnának. Hagytam én őt egy kicsit cicizni, majd gyorsan kicseréltem a cumira, amikor már bealudt, észre sem vette a cserét.3 és fél éves koráig szoptattam. Nagyon lassan szokott le róla. Amikor majd jönnek a fogai, és fáj neki, a cici lesz a megnyugtatója, meg ha főleg nem is eszik, áldani fogod azt, hogy még bőven van tejed, és nem éhes. Nem kell költeni tápszerre, ez sem elhanyagolandó.
2017. febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 sedacurforte ***** válasza:
7%
A cumi mindig kiesett a szájából, sose szokott rá.
2017. febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7%

egy 5-6 honaposnal en is azt mondanam ne adj neki cicit es legy kovetkezetes akkor is ha sir...

de egy 2 hetes babanal ez még nem megoldás. az ő figyelmét még nem lehet mással lekötni, a cumit sem biztos hogy elfogadja, mindkét lányom cumis de ennyi idosen egyik sem fogadta el...hagyd hogy rajtad lógjon amennyit csak lehet, nem hogy a tejtermelés, de a te szules utani regeneralodasod szempontjabol is nagyon fontos, még szukseged van a szoptatasra mert az segit osszehuzni teljesen a mehedet. ha van teso az mas kerdes, nalam is volt, vittem a babat oda ahol ő volt es ugy logott rajtam. ennyi ez is elmulik egyszer, faraszto az biztos, de ez az alapja az egesz szoptatasnak

2017. febr. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!