Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek sokáig cicin aludt el...

Akinek sokáig cicin aludt el a gyermeke, később simán megtanult egyedül elaludni és jó alvó lett?

Figyelt kérdés

17 hós a lányom, délben és este szopcsizik elalváshoz.

Ez igazából engem és a szűk családomat nem zavarja, de sok anyuka mondogatja, hogy ezzel nem teszek neki jót, mert nem tanul meg egyedül elaludni és éjjel is emiatt ébred fel sokat. (éjjel nincs cici, viszont fogzik állandóan).

Szóval jobb ha megvárom amíg ő nem kéri vagy "erőszakkal" vonjam meg tőle és kezdjem el a beteszem-felveszem módszert az alváshoz?


2010. máj. 9. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Ha téged nem zavar, minek vonnád meg tőle? Láttál már nagy gyereket szopcsizni elalvás előtt ès cicin aludni? Nem hiszem, tehát csak abbamarad előbb utóbb...
2010. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

18 hónapos kisfiam még szopizik reggel, este és a déli alváshoz. Én nem akarom megvonni tőle, bár én is kaptam már megjegyzéseket.

Egyébként mostanában kezdődött, hogy már nem mindig fogadja el a cicit, ezért most már kivárom, mikor mond le róla önként:)

Az elalvásról annyit, hogy ezzel egyidőben szopi helyett, vagy után, magától jelzi, hogy a kiságyába tegyem be. Nem mindig sikerül egyből el is aludnia, van, hogy egyszer föl kell vennem, és kicsit sétálni vele, de szerintem szép lassan menni fog az egyedül elalvás. Nem trenírozom, egyszerűen kivárok és figyelem, neki hogy jó.

A kisfiam is felébred egyszer-kétszer éjjel, akkor vizet kap, ha kér, de erről azt olvastam, hogy anyatejes babáknál általános, hiszen egész addig míg szopizott, az volt neki természetes, hogy ha felébredt, enni kapott és így aludt el. Most meg kell tanulnia, hogy nincs cici, és aludni kellene, de ez nem megy egyik napról a másikra. És persze bezavar a fogzás is.

Szóval, szerintem türelem és ha van még erőd, akkor egy kicsit tarts ki, és a lányod is magától kialakítja az alvási szokásait.

2010. máj. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Mi most szoktunk le, 18 hónapos. Azóta nemigen kel éjjel, mondjuk ő sokszor kérte. Velem alszik, hozzám bújik, fordul kettőt és ennyi. El sem hiszem, de ismét alszom éjjel:-)

Elalváshoz cumisüveg vizet kap, inkább csak megszokásból issza, mostanában nem is mindig kéri. Fürcsi előtt tejet kap, üvegből, ezt összebújva issza meg. Ez lett a szopi.

Sok sikert!

2010. máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 20 hós koráig szopizott,akkor is "csak"azért hagyta abba mert már javában terhes voltam(legalább 20 hetes).Addig a pillanatig cicin aludt el a mi ágyunkban.Utána átraktam a saját kiságyába!A legtöbb éjszakát átaludta kb 2 hós korától.kivéve ha fájt valamilye,fogzás nyugtalanság stb...Most kb 3,5 hónapja nem cicizik,kapott "igazi"ágyat és ott alszik el.Igaz nekem mellé kell feküdnöm,de ez nem okoz nekem semmilyen nehézséget,sőt örülök,hogy még igényli a jelenlétem(majd

12 év múlva nem fogja:))

Amikor a fiam 17 hós volt még simán cicizett 3-4X naponta!

Én nem vagyok az "erőszak"híve,szerintem hagyd,hogy ő hagyja el magától!

Ja a nagyfiam (16 éves)is sokáig cicin aludt el,és láss csodát mégis sikerül egyedül aludnia!

2010. máj. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lányom kétéves korában aludt csak el cici nélkül,kivéve az autóban,ott anélkül is.Nálunk nehezen ment.
2010. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor kitartok! Igazából csak abban nem voltam biztos, hogy a későbbi alvásában nem-e lesz emiatt hátránya - mert ugye mindenhol azt zengik, hogy meg kell tanulnia egyedül elaludni mindenféle eszköz és más ember közreműködése nélkül.

Az ellentábornak meg legfeljebb azt mondom majd, hogy nem szopcsizik, 1 perc alatt egyedül elalszik és éjjel fel se ébred, sőt meg se moccan :)

2010. máj. 13. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!