Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden esetben donw szindrómár...

Minden esetben donw szindrómára utal a mongoloid vágású szem?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kisbabám. Koraszülött lett. (6 héttel elöbb jött a világra) Minden rendben van nála, csak mongoloid szeme van. Utána járta a down szindróma testi jeleinek ,de semmit más jelét nem látom ,hogy az lenne csak a szemét. Szervi baját sem találtak.Egyenlőre még nem kértem beutalót genetikai vizsgálatra. Van akivel előfordult hasonló?
2017. febr. 26. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan osztáalytársam akinek szintén ( indokolatlanul) mongoloid szeme van.

Semmi baja

Sőt a pasik odavoltak érte, mert olyan különleges 😊

2017. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Ismerek olyan kisfiút akinek ilyen szeme van, de egészséges, nem down szindrómás, viszont ez a tünet fenn áll nála. Gyermekorvost nem kérdezted hogy az esetetekben minden rendben van-e?
2017. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Barátnőmre is azt mondták, hogy down baba születése után a szeme miatt. Nem az.
2017. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az öcsémre hitre a védőnő amikor megszületett. Sajnálkozott,de anyánk csak mosolygott és megmutatta az ő gyermekkori képét, ahol olyan mandula vágású a szeme neki is. Ha dowmos lenne, azt az első vizsgálatnál, születésekor már gyanúsnak találták volna. Azt is rögtön vizsgálják.
2017. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem mondta az orvos ,hogy gyanús lenne,ezért is vagyok kétségek között. Pedig tényleg olyan a szeme. Sajnos nem tudom ,hogy esetleg viselkedésbeli eltérés lehet e ilyen pici babáknál.Tehát ,kimutatkozik e bármi másban.
2017. febr. 27. 08:02
 6/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, miért vagyok lepontozva? :O
2017. febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ne Haragúdj véletlen volt. Ezt vissza tudom valahogy csinálni? Eskü nem direkt volt.
2017. febr. 27. 18:55
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

A down szindróma egy öröklésses betegség amit már magzati korban a nyaki redőkből ki lehet és ki is mutatnak szinte minden esetben.

Egyébként volt egy "kislányom" a bölcsiben aki szintén downosnak nézett ki,megkérdeztem anyukáját finoman,de nem. Most már a harmadik éve vagyok a kislány óvónénije, 3,5 éves és teljesen egészséges.


Ha eddig nem mondták rá,hogy dawn kóros,akkor nem az. Nyugesz.

2017. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismerek egy kisfiút, akinek mongoloid vágású szeme van, már majdnem 12 éves, sose volt semmi baja ezalatt a 12 év alatt. Nem is szekálják, egyszerűen a családban náluk apukától kezdődően ilyenek a gyerekek.
2017. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok választ.
2017. márc. 4. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!