Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valtozhat 5 honaposan az...

Valtozhat 5 honaposan az alvasrend? Nehezen allt be.

Figyelt kérdés
Nehezen kialakult egy alvasrendunk 12,15,18-kor aludt egy 45-60 perceket a fiam.De tegnap este hiaba sirdoglat este 10 kor hogy almos nem aludt el 1.5 oraig simogattam,enekeltem,ringattam es semmi.Fel 12 kor adtam meg neki tejcsit es utana is nehezen aludt el pedig elotte 6tol aludt 7 elott kelt fel.Altalaban fel 10-10 mire letudom rakni sajnos.Moa napkozben jol aludt de most is sirdogalt mar fel 6 korul es hiaba vittem fel es ringattam csak nez engem ha az agyban van jatszik a cumijaval es a labaval lokdosi magat de most sem sikeult elaludni 1 ora utan.Most 7 kor jon a kovetkezo tejcsi es furdes...Most akkor hagyjam ki neki a delutani alvast?De akkor mikor fog elaludni??Ha most eszik es furdik szerintem elfog aludni viszont akkor felkel 10 korul a tejcsiert es nem fogom tudni visszaaltatni kb ejfelig akkor.Mit vagy hogy csinaljak?Elolre is koszi!
2017. febr. 27. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy sokgyerekes anyuka tapasztalata, amit valaha itt az interneten olvastam:

"A gyerekekkel mindig minden dinamikusan változik - és nem mindig előre..."

Azóta én is sokgyerekes anyuka vagyok, és sajnos ezt csak megerősíteni tudom.


Fél éves kor körül a babák többsége átáll 2 nappali alvásra, de ha nappal jól elalszik a szokott időben, akkor ez még nem a ti esetetek. A másik, ami fél éves kor körül nagyon elkezd bezavarni, a fogzás. Hónapokig is tarthat az éjjeli nyűglődés, mielőtt kijön az első fogacska. De ez sem biztos, hogy a ti esetetek még. Szerintem leginkább arról lehet szó, hogy az elalvási szokásai változnak, érdeklődőbb a külvilág felé, fel van pörögve, felfedez egy csomó dolgot, pl. hogy tudja a kezével piszkálgatni a cumiját... minden ingert szippant magába és aztán nem tud kikapcsolni. Az ébrenlét sokkal érdekesebb, mint az alvás. Nem biztos, hogy tudsz ezen segíteni, és sokáig tarthat, mire kinövi. Vannak nehezen alvó gyerekek, nekem is volt és van is, sajnos ez van.

2017. febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ha átállt kevesebb alvásra, az nappal kijött, mert sokkal később mutatta az álmosság jeleit, mint előtte.

A mozgásfejlődés is nagyon bezavarhat az alvásba. Sokminden.

A te babád mikor kel reggel? Lehet el van csúszva a napja?

2017. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen változhat. Ami biztos még ilyen pici korban a változás. Mire beáll egy rend addigra jön egy újabb változás. És a fogai is mocoroghatnak attól hogy nem látszik. Próbáld elfogadni hogy még nagyon sokáig folyamatos változás lesz. Ha ezt sikerül könnyebbek lesznek a mindennapok. Saját tapasztalat.
2017. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tegnap eljott a delutani 6 orai alvas egy oran keresztul probaltam elaltatni.Az olembe elaludt de amint letettem felkelt es jatszott,nezelodott.Igy megittuk a kovetkezo tejcsit,furodtunk,jatszott ment minden mintha aludt volna de semmi jele sem volt faradsagnak.Este megitta a tejcsit 9 kor es fel 10kor tettem le akkor mar sirdogalt de akkor sem aludt el egyszeruen.Ma reggel 1 oraval hamarabb kelt fel es delben mikor letettem megint nehezen aludt el,hiaba probaltam barmit.Majdcsak tuleljuk a hasfajasnal nem lehet rosszabb:-)
2017. febr. 28. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!