Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog megváltozni a babám...

Mikor fog megváltozni a babám szemszíne? A haj színe is változhat még?

Figyelt kérdés
Már 5 hónapos, de még semmi jelét nem látom, ugyan olyan kék még mindig, én barna szemű vagyok, a párom pedig zöldes barna, ezért nem lehet kék szemű, valamint a haja is vörös színű, pedig mindketten barnák vagyunk, ez még változni fog? A párom azt mondja, hogy biztos azért lett ilyen mert vegetáriánus vagyok, de szerintem ez nem befolyásolja, vagy igen?
2015. dec. 16. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

És sok répát ettél terhesen? :D Bocsi. :DDDD

Hát, lányomnak kék szeme volt (nekem barna, páromnak zöld) és 5,5 hónapos korában barnult be.

hajról nem tudok nyilatkozni, mert ők szőkék, de ismerősöm lánya vörös hajjal született és az is maradt.

2015. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért de ez engem is érdekel. Kék szemű vagyok, a férjem pedig zöldesbarna.


A vegetáriánus életmódhoz viszont biztos nincs semmi köze..

2015. dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A végleges szemszín legkésőbb a 8. hónapra alakul ki:) (én ezt olvastam)
2015. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne kék szeme? Párom szeme zöld, enyém zöldes-barna, a gyerkőcé pedig kék (17 hónapos), mint az egyik nagypapájáé.
2015. dec. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A párom családjában is van kék szemű, de azért gondoltam hogy megváltozik, mivel mi nem vagyunk kék szeműek, de viszont a hajszínét nem tudom hova rakni.
2015. dec. 16. 21:12
 6/14 anonim ***** válasza:
Simán lehet hogy kék marad a szeme. Nekem barna,férjemnek zöld a lányunknak meg kék. Már 14 hónapos nem hiszem h már megváltozik. A férjem apukájának van kék szeme. Családban van valakinek kék szeme?
2015. dec. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, van kék szemű a párom családjában, de vörös hajú nincs.
2015. dec. 16. 21:22
 8/14 LadyLoss ***** válasza:

Én is és a bátyám is vörösek vagyunk, zöld szemmel, holott a családban visszamenőleg nem volt ilyesmi. Ezt recesszív gének okozzák, amik a megfelelő, véletlenszerű kombinációban jutnak érvényre. Nem életmód, hanem a génjeink befolyásolják.


Kislányom 3 éves múlt. Születése óta kék a szeme, csak kicsit világosodott, de az elmúlt fél év alatt teljesen kizöldült, pont mit az enyém. Nem tudom hová tenni, mert én is úgy tudtam 6 hónapos korig változik csak.


Sötét szőke hajjal született, majd egészen búza szőkére világosodott, most pedig bebarnul neki, olyan, mintha melírozva lenne. A vörös szín viszont nem fog változni. Biztos nagyon szép a babád. :)

2015. dec. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igen, hat hónapos korig általában kialakul a végleges szemszín, de olvastam, hogy akár később is változhat még.

Én azért aggódok, hogy nehogy furán nézzenek ránk az emberek amiért vörös hajú a babánk, nekünk meg barna, lehet hogy azt fogják gondolni hogy nem az apukájától van hanem mástól.

És igen, nagyon szép kisfiú, nagyon imádom Őt :)

2015. dec. 16. 22:07
 10/14 anonim ***** válasza:
Tesóm és felesége is barna hajú-barna szemű, a gyerekük kék szemű és picinek vörös volt, később szőke lett. És a sajátjuk, meg amúgy baromira hasonlít rájuk :-) Ezek a recesszív gének ki tudnak jönni.
2015. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!