Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez milyen kötődés?

Szerintetek ez milyen kötődés?

Figyelt kérdés
Amikor a 15 hónapos kisfiamat anyára hagyom mert dolgom van, akkor ugye kiosonok előle, mert olykor olykor sír utánam. De azt mondja anya semmi baj nincs vele ha ő vigyáz rá. Viszont ha visszaérek köszönök neki és rohan felém. Nyílván örül nekem ez oké, de miért sír közben? Utána kézbe veszem megölelem és minden szuper. :-) Amikor anya vigyáz rá észre sem veszi h nem vagyok ott! Azt mondta anya hogy nem szokott keresni pedig van hogy 4 órát is vigyáz rá.
2017. márc. 7. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt hívják egészséges kötődésnek.
2017. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normalis viselkedes. Viszont hosszabb tavon jobban jarnal vele ha nem osonnal ki, picit sirdogalna de hamar megnyugodna. Igy viszont beleepulhet hogy barmelyik pillanatban szo nelkul eltunhetsz.
2017. márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez így tökéletes! Örülj neki, azt jelzi, hogy minden rendben van a picivel!
2017. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
meg kell vele beszélni! 15 hónapos, megfogja érteni ha azt mondod, pl anya most elmegy, de mire felkeltél a déli alvásból meg is jövök! Az egy évesem mindig megértette sajnos minden szombatin nélkülöznie kellett fél napot. Az nem jó ha kiosonsz elköszönés nélkül, még akkor se ha reggel esetleg beszélsz neki róla h el fogsz menni, mire odajuttok elfelejti, nem fogja tudni hova lettél...nem kell zsebkendős nagy búcsuszkodást tartani, de határozottan érthetően el kell köszönni. Nem fog sírni hosszútávon ha tudja hogy visszajössz.. Talán azért sír pont mikor meglát, mert nem tudja hova lettél, kétségek gyötrik miközben mamázik, csak leköti a játék vagy fél kimutatni a mamának hogy belülröl gyötri hogy hova lettél, és azért sir mikor megjelensz mert akkor tudatosul benne az egyedullét alatti frusztráció
2017. márc. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam erről egy cikket.( sajna most nem találom)

A lényeg: Mert a Te jelenléted adja neki a teljes biztonságot! Tudja h már ott vagy és így jön ki rajta a sok érzelem.

2017. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez teljesen normális, nálunk is így van :) viszont szerintem is jobb lenne ha elköszönnél tőle
2017. márc. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!