Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért erzem azt, hogy a 7...

Miért erzem azt, hogy a 7 hónapos kislányom csak az apját szereti, engem nem?

Figyelt kérdés

Ha Őt meglatja repül a boldogsagtól. Ha engem játszik tovább...

Ha kimegy a szobából az ajtót figyelu. Ha én játszik tovább...

Örülök neki, hogy imádja az apját, csak nem tudom mit rontottam el, hogy engem nem:-(



2016. febr. 4. 12:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Szeret téged is.

Apja dolgozik? Vsz azért ilyen, m ritkábban látja, téged meg megszokott. :) Mint egy szerkrényt, ami mindig a szobában van. :) ;)

2016. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert apa az isten, te meg csak az anya-rabszolga vagy, aki tisztába rakja, és enni ad neki, amikor úgy kívánja.

Ez van, majd hozzászoksz.


Veled van egész nap, te jelented a biztonságot, az állandóságot, apa pedig a játékot, mókát :)


Ráadásul azt mondják az öregek, hogy ha az első gyermek leány, akkor szülj gyorsan még egyet, hogy legyen neked is :P

Nem tudom, mennyi igazság van benne, mert nekem fiam van, aki értelemszerűen nem apába, hanem belém szerelmes :D És én beléd.

De amnikor kicsi volt, nálunk is apa-isten és anya-rabszolga volt :D

2016. febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
*belé*
2016. febr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Te vagy a biztos pont az életében. Te vagy az, aki mindig vele van. Teljesen természetesnek veszi, hogy vagy, sőt azt hiszem majd 8 hónapos kora körül döbben rá, hogy nem egyek vagytok, hanem különálló személyek. Apukáját ritkán látja, gondolom dolgozik. Így örül neki, és élvezi a társaságát. Nem rontottál el semmit. Ez így a normális.
2016. febr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

jajj, igen... majd még csak most fog az jönni, hogy rájön, anya és baba nem egy és ugyanaz. de szerintem később, mint 8 hónap. Nálunk mintha később lett volna.


mondjuk azért erre sokszor anyuci is rásegít, mert "jön a fogunk", "eszünk egy kis almát"... "úúúú, de büdi ez a pelus... talán csak nem bekakiltunk?"

2016. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a családi viszonyaitokat, de a legtöbb családban az anya az elsődleges gondozó, az apa pedig inkább játszik, vicceskedik, bohóckodik a babával. Így nem csoda, ha az apa "érdekesebb". Ettől függetlenül a babák mindenképpen sokkal szorosabban kötődnek az anyához, hiszen ő a táplálék és a biztonság forrása. Az apát pedig egyfajta "játéknak" tekinti, és eszerint reagál rá. (Tehát úgy viszonyul hozzá, mint mondjuk egy színes forgóhoz.)

Szerintem semmit nem rontottál el, viszont jó lenne, ha rendezni tudnád magadban az érzéseidet, mert egy kislány életében idővel eljön az az időszak, amikor TÉNYLEG az apukájába lesz "szerelmes", és az anyát ilyenkor el is utasítja. Ez még odébb van, de jó, ha tisztában vagy vele, hogy ez az egészséges pszichoszexuális fejlődés része, és az anyáknak ezt bizony tudomásul kell venni.

2016. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A fenti hozzászólok is teljesen igazak: a csecsemő nem különbözteti meg magát az anyától, egy és ugyanazon személynek tekinti magát vele. Később alakul ki az én-tudat, amikor rájön, hogy ő egy önálló entitás, és nem az anya része. Ezért számára teljesen természetes a jelenléted, ez bizonyítja, hogy nagyon is jó a kapcsolatotok.
2016. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért én jókat röhögök... az én apa-isten és anya-rabszolga hasonlatom semmi az itt felmerült apa-színes forgó és anya-szekrény párhuzamokhoz képest :D
2016. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Nàlunk is ugyan ez a helyzet Nekem egész nap ordìt apa hazaér ês vigyorog. Szonorú,de az előző vàlaszolóknak van igazuk! És nagyon tetszettek a hasonlatok :)
2016. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Bár tudom a ruhasszekrenyre szükség van, de azért remélem még én is lehetek színes forgó😊

Picurboszi a Te babád mennyi idős?

2016. febr. 4. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!