Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell költeni egy...

Mennyit kell költeni egy csecsemőre?

Figyelt kérdés

Aztán ha nagyobb baba lesz?


Minden érdekel , írjátok le mit vesztek neki mennyit költötök rá.


2017. márc. 7. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Hàt elèg sokminden kell, de mi kaptunk csalàdtòl is, bàr a nagy rèsze a miènk termèszetesen :D


Sokmindent meg lehet venni hasznàltan, de folyamatosan kell neki venni pl jàtèkot, ruhàt, azt az elejèn 3 havonta kinövi, tehàt ha pl tèl közepèn születik, veszel neki kabàtot 0-3 hòs korra, akkor azt csak 1,5 hònapig tudja hordani ès vehetsz tavaszi kabàtot a maradèk 1,5 hònapra, de van aki ilyenkor nagyobbat vesz (tehàt 3-6 hòs) de èn ezt nem szerettem mert nagyon csùnya ha lòg a ruha rajta.

Ha ez a vàltàs tèlen alakul, akkor 2 tèli kabàt ès egyèb ruhàk (sapka, vastag rugdalòzòk) is 2 mèretben kellenek.


Akkor mi pl sokmindent megvettünk amit nem is hasznàltunk pl hàlòzsàkbòl vettünk 3 fajtàt, de csak 1 fajtàt hasznàltunk, vettünk 4 fèle hordozòt amik elèg dràgàk, de abbòl is csak 1et hasznàlyunk, meg most kezdjük a màsikat hasznosìtani. Sokmindent hirtelen ùtközben kellett beszerezni, mert nem gondtuk h fog kelleni pl hinta, ez egy nagyobb kiadàs ami gyes alatt nem volt annyira jò, de pl a kisàgyat is jò dràgàn előre megvettük de csak 2 hònapig hasznàlta, vettünk mellszìvòt ès cumisüvegeket előre de nem hasznàlta, ebből is persze Aventet. Persze van amit el tudok adni de nem jön vissza szinte semmi.

Aztàn babakocsit megvettük 3 az 1bent de 1 èv mùlva tönkre ment a vàz, ìgy vehettünk màsikat ami szintèn nagyobb beruhàzàs a gyes alatt.

Szòval eleg sokba van a gyerek, emellett a kaja ami sokszor a földön vègzi...

pelenka 8000ft/3 hèt kb.


àrakat nem tudok ìrni mert sok hasznàlt cuccot lehet különböző àrakom beszerezni

2017. márc. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Nincs olyan h kell

Annyit amennyit a penztalcad elbir

Tobbet ugysem tudsz/erdemes


Van aki milliokat csenget ki mas mag beeri a hasznalttal 10ed aron

2017. márc. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ mire lesz szüksége a gyereknek.


Ha tápszer kell (vagy azért mert neked nincs, vagy mert ő igényli pl. allergia, reflux miatt), abból nincs használt. A legolcsóbbat se adhatod, hanem csak azt, amit elfogad, amitől nincs baja.


Ha gyógytorna kell, abból sincs használt. Tb-s pedig csak elvétve és hosszú várólistával.


Cipőből... van használt, de ha igényelné a korrigációt, akkor majd 30 évesen fizeti meg hátfájással, ha nem kapja meg.


Ezeket az előzőnek írtam példának, miszerint nem, nem a szülőn múlik sok esetben, hogy mennyit költ.

Vagyis de, de ez azzal járhat, hogy a gyerek szenved, ha nincs miből.

2017. márc. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindentől függ, hogy ki mennyi költ. Megpróbálom összeszedni:

1. Egészségesen születik, vagy szüksége van valamilyen kezelésre, speciális eszközre. Nálunk az első gyerek egészségesen született, a második dongalábbal. Eddig nem kellett költeni a kezelésre, mert állja az egészségbiztosító.

2. Sikerül-e szoptatni, vagy tápszert kell adni. Mind a két babámnak kellett tápszer. Az első 5, a második 3 hónapos korától lett teljesen tápszeres. Euróban tudom írni a számokat. De odaírom a márkát is, úgy rá tudsz keresni, mennyibe kerül ez felétek. A Nagy kedvenc tápszere a HIPP volt (kb. 10 euro a 600 grammos doboz), de a Bebivitát is szívesen itta. (4,5 euro/ 500 gramm) A kicsinek most úgy néz ki, csak a HIPP combitoik jó. (10 eur az 500 grammos doboz)

3. Ragaszkodsz-e mindenből az újhoz, vagy megfelel a jó állapotú használt is. Babakocsit pl. egyet 10 euroért szereztünk be. Ez nagyon jó altatásra, viszont közlekedni vele egy rémálom. Nagy, nehéz, és nem fordulnak a kerekei. Vettünk egy másikat is 40 euroért a bolhapiacon. Azt viszont nagyon jól ki lehet használni. Szintén 40 euroért vettem hordozókendőt. Kiságyat matraccal együtt 50 euroért vettünk a nagynak, a kicsinek ágyát 40 euróból oldottuk meg. Ágyenműgarnitúrát gratis kaptunk a a pelenkázóasztalhoz, ami egyben babakád is. 20 eurot fizettünk érte. Babaruhákat a bolhapiacon szerzem be, átlag kb. 1 eurós darabáron. (Van, hogy csak 50 cent, van, hogy 2-3 eur)Meg persze rokonoktól is kapunk ajándékba. Játékokat is vagy kaptunk rokonoktól, vagy a bolhapiacon vesszük őket.

4. Pelenkázás. Mosható vagy eldobható? Ha mosható, akkor hagyományos tetra, vagy modern mosipelus? Ha eldobható, akkor nagy márkás, vagy valamelyik üzlet sajátmárkása? Az első gyereknél még eldobható pelust használtunk. A legjobbat akartam a kicsinek, így megvettük a Pamperst. Ennek kiszerelésenként változik az ára, de átlagosan 25 centes darabárral kell számolni. Aztán kb. 1 éves volt, mire rájöttünk, hogy a drogéria sajátmárkása (Babywell) is ugyanolyan jó, 12 centes darabárral. A kicsinél modern mosipelust használok, és a nagynál is áttértünk. Charlie Banana pelusokat használok, ennek 5-6 ezer forint darabja. (Ezt Magyarországról rendeltem) 1 külsőhöz 2 belsőt adnak. 11 db Charlie pelusunk van, és még a bolhapiacról beszereztünk 5 db-ot valami más márkából, aminek nem tudom a nevét. :) Az 5 pelus együtt 10 eur volt.

Hirtelen ennyi jut eszembe, remélem segítettem.

2017. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen helyzetfüggő, de szerintem abból kell kiindulni, hogy kell költeni, mégpedig nem keveset!

Sok mindenen lehet ugyan spórolni, mi pl. nagyon sok mindent kaptunk, használtan vettünk, de vannak ugye az állandó kiadások: pelenka, szükség esetén tápszer, egy komolyabb megfázás (hörgurut) esetén 6-8000 Ft-os gyógyszerköltség, ezeken egyszerűen nem lehet spórolni. Ha fejlesztés kell, annak is megvan a költsége.

Később, ha már jár, szezononként új cipő (azt tényleg nem szabad használtan venni), kintre és bentre is.

Külön foglalkozások igény szerint, aztán egy csomó ovis-sulis kiadás... csoportpénz, osztálypénz, kirándulások, szülinapi zsúrok, stb.

Nem számolom inkább össze, mennyibe volt eddig a 10 éves gyerekem, mert nagyon nagy összeg jönne ki... (de természetesen egy fillért sem sajnálok).

2017. márc. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!